Rak kości: przyczyny, rodzaje i objawy

Takie pojęcia jak rak kości obejmuje pierwotnego i wtórnego raka kości. Główną kością onkologii występuje nie więcej niż 1% wszystkich nowotworów złośliwych. Większość guzów kości są wtórne, które jest przerzutowy rak innych narządów.

Przyczyny raka kości

Przyczyny wtórnych nowotworów kości są pierwotne nowotwory. Ponadto, przerzuty mogą być umieszczone z dala od głównej naciskiem. Na przykład, w miednicy przerzutami do kości mogą być utworzone w wyniku raka płuc. Powody, dla samych naukowców pierwotnego raka wciąż nie są jasne. Jeśli chodzi o raka kości, to zauważyć, że ryzyko ich wystąpienia jest większe u osób z przewlekłymi zapalnymi chorobami układu mięśniowo-szkieletowego. Częściej u mężczyzn, a większość pacjentów onkologicznych, w tym – ludzi młodych wiekiem.
Rak kości: Rodzaje

Osteosarcoma. Najczęstsze z pierwotnego guza złośliwego, który powoduje raka miednicy, kości kończyn górnych i dolnych. Osteosarcoma rozwija się bezpośrednio do komórek kostnych. Występuje najczęściej u osób między 10 a 30 lat, chociaż zidentyfikowane i osób starszych. Rak kości u dzieci – jest w większości przypadków mięsaka.
Chrzęstniakomięsak. Ten nowotwór rozwija się z komórek chrząstki. Chrzęstniakomięsak głównie wpływa na układ mięśniowo-szkieletowy, ale mogą również pojawić się w chrząstce klatki piersiowej, krtani, tchawicy. Najbardziej podatne na tego rodzaju nowotwory są starsze niż 20 lat.
Włókniakomięsak. Rozwój swoich startów w tkankach miękkich, rozprzestrzenia się na kości szczęki, kończyn górnych i dolnych. Włókniakomięsak jest zwykle w średnim wieku i starszych.
Chondroma. Ten guz jest zlokalizowany w kościach czaszki i kręgosłupa. Była wystawiona do ludzi w średnim wieku. Jest to najmniej skuteczna wszystkich guzów, które mają wpływ na układ mięśniowo-szkieletowy.

Objawy raka kości

Ból,
Naruszenie sprawności ruchowej,
Zmiany strukturalne w kości,
Złamania patologiczne,
Typowe objawy to: gorączka, wyczerpanie fizyczne.

Objawy raka kości są określone przez to, że choroba rozwija się powoli. Przez długi czas nie może być żadnych objawów. W początkowych etapach diagnozy mogą być dokonywane tylko za pomocą promieniowania rentgenowskiego, który pokazuje zmiany strukturalne w obszarze dotkniętym chorobą kości. Ale ponieważ nie ma żadnych skarg, a następnie wykrycie raka we wczesnym stadium kości może jeszcze częściej.

Później, ból, gorsze w nocy i nie zależy od obciążenia, obrzęk i czasami ból w powstawaniu guzów.
Diagnozowania i leczenia raka kości

Początkowa rozpoznanie opiera rentgenowskich, MRI jest czasami wykonywane. Dalsze biopsji jest konieczna, ponieważ końcowa odpowiedź od rodzaju komórek nowotworowych utworzone czyni tego rodzaju badań.

Największym problemem jest to związane z opóźnieniem rozpoznania choroby. Większość pacjentów wprowadzić leczenie późnych stadiach choroby, gdy przerzuty odległe są już uformowane. Z tego powodu, systematyczne są wymagane.

Кость руки Najczęściej uciekają ogólnoustrojową ekspozycję na chemioterapię. Chemioterapia również używany do niszczenia mikroprzerzuty po operacji. Jest on stosowany, a metoda radioterapii, wiele narośla kostne mogą być znacznie zmniejszone.

Niestety całkowite usunięcie guzów kości, w większości przypadków przez usunięcie chorą kończynę tylko możliwe. Ograniczone tylko do usuwania samego guza nie działa w przypadkach, gdy nie ma jeszcze wpływ na naczynia krwionośne i nerwy.

Prognozowania raka kości zależy od wielu czynników. Większość chorób. Trudno jest oczekiwać, znaczną poprawę jakości życia dla rozpoznania “stadium raka kości 4”, ponieważ w tym przypadku nie jest już niszczenie wielu innych organów. We wcześniejszych etapach pięcioletniego przeżycia pacjentów z kości średnio wynosi 70%.

W ciągu ostatnich lat, współczynnik przeżywalności dla raka tkanki kostnej znacznie zwiększona. Stało się tak ze względu na nowe podejścia do leczenia i szybkiego rozwoju nowoczesnych technologii.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s