Rak kości

Rak kości jest pierwotny lub wtórny (np. przerzuty) złośliwy guz / nowotwór, który wpływa na układ kostny. Pierwotne nowotwory złośliwe kości są nowotwory, które rozwijają się z tkanki łącznej (mięsaki), a występują one bezpośrednio w kości i / lub stawów. Wtórne nowotwory powstają z komórek nowotworowych powstają w innych tkankach i narządach nowotworowych upadłych tendencję Krwiopochodne trasy (tj. za pośrednictwem krwi) w kości lub stawów.
Klasyfikacja raka kości

Osteosarcoma (nowotwory, które rozwijają się z komórek kostnych)
Chrzęstniakomięsak (nowotwory, które rozwijają się z komórek chrzęstnych)
Złośliwy włókniakomięsak i fibrogistiotsitomy (guzy utworzone z komórek tkanki łącznej)
Mięsak Ewinga i chłoniaki (nowotwory rozwija z komórek szpiku kostnego)

Choroby nowotworowe układu kostnego, na szczęście rzadko i stanowią mniej niż 1% wszystkich diagnozowanych nowotworów. Najczęściej pierwotne nowotwory złośliwe kości są osteosarcoma. Ich częstotliwość jest około 1:500 000. Guzy te są nieco częściej u mężczyzn, a średni wiek chorych z tej patologii dla kobiet – 17,5, a dla mężczyzn – 18 lat. Osteosarcoma w większości przypadków (97%) powstaje przynasady kości długich i miednicy. Charakteryzuje się powolnym tempem wzrostu, jednak bardzo szybko rozprzestrzenia się (70-90% – w płucach i inne tkanki kostnej (obojczyka i żebra)).
Przyczyny raka kości

Do dnia dzisiejszego, przyczyną raka kości nie jest dobrze poznana. Pomimo tego, że jest możliwe, aby określić kilka czynników, które przyczyniają się do rozwoju raka kości:

Rolę w rozwoju tej patologii szkody odtwarzania.
Wyższe ryzyko mięsaka w podeszłym wieku pacjenta, ludzie, którzy cierpią z powodu przewlekłego zapalenia kości (choroba Pageta), ale, na szczęście, choroba występuje tylko w niewielkiej liczbie ludzi.
Odziedziczył mutację genetyczną.
Wpływ na ludzki promieniowania ciała.
Palenia może pośrednio wpływać na rozwój raka kości, przyczyniając się do rozwoju pierwotnego nowotworu naciskiem w płucach.
HIV i innych niedoborów odporności.
, Ponieważ rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych z pierwotnych zmian w innych narządach. Czasami objawy raka kości jest pierwszym objawem pierwotnego raka.

Mechanizm raka kości

W rozwoju pierwotnego raka kości zidentyfikowano kilka etapów:

Pierwszy etap obejmuje wystawianie komórki na działanie rakotwórcze DNA;
W drugim etapie komórki na uszkodzenie DNA, a następnie redukcji jej strukturze, co oznacza, że ​​wiązania mutacji;
Na 3 etapie jest wykrywanie zmutowanych komórek lub systemów ochronnych ciała i jego zniszczenia lub jego dalszego rozwoju i wielokrotne dzielenie.
W czwartym etapie, wzrost wielkości guza, tworzenie nowych naczyń krwionośnych ją, tak, że nowotwór jest w stanie dawać przerzuty do innych narządów i tkanek.

Rozwój wtórnej raka kości, jak już wspomniano, jest wynikiem chłonnej, lub Krwiopochodne rozprzestrzeniania komórek nowotworowych kontakt innych narządów i tkanek.
Objawy raka kości

Rak kości mogą być scharakteryzowane jako malosimptomatichny. Najczęstsze objawy to:

Złamania patologiczne, nawet przy lekkich obrażeń.
Ból kości, które mogą być wyostrzająca i nieznośne, często nie mają jasnej lokalizacji i usunięte przeciwbólowe biorąc.
Zagęszczający lub deformacja kości, które może nie wykryć zawsze.
Przykurcze stawów (sztywność).
Obrzęk dotkniętych stawów i kończyn.

Często, rak kości przejawia wiele typowych objawów, do których należą:

Utrata masy ciała;
Blada skóra;
Zwiększenie temperatury ciała do 37-38 ° C;
Słabość;
Senność;
Spadek wydajności;
Zmęczenie;
Częste SARS i wiele innych objawów.

Diagnoza raka kości

Medical historia choroby i życia, a także dolegliwości pacjenta.
Kontrola i badanie dotykowe.
Morfologii krwi (niedokrwistość, leukocytoza lub leukopenia, zmniejszenie OB).
Analiza biochemiczna krwi (białko całkowite, fosfatazy alkalicznej, stężenie wapnia w surowicy, hormon przytarczyc, itp.)
. Ważnym krokiem w diagnostyce pacjenta rentgenowskich na radiologiczne pierwotnych guzów kości mają bardzo charakterystyczny wzór: w dotkniętych obszarach tkanki kostnej są określone przez ciemne plamy w miejscach, w wyniku guza jest osadzanie wapnia – białych plam.
Radioizotopowy skanowanie kośćca (szacunkowa wchłanianie substancji promieniotwórczych kości wtryskiwanego).
Tomografia komputerowa (detekcja pogrubiona część warstwy zewnętrznej poza miękką masę kości i tkanki kostnej).
Tętnicy – badanie rentgenowskie naczyń z zastosowaniem barwników, (ta metoda jest stosowana do oceny stopnia proliferacji nowotworu).
X-ray w klatce piersiowej (do wykrywania przerzutów w płucach i opłucnej).
Stosowanie otwartych cienkiej igły biopsji pomaga ustalić ostateczne rozpoznanie kości raka.

Leczenie raka kości

W wielu ośrodkach naukowych i medycznych aktywnie pracuje nad rozwojem nowych metod leczenia nowotworów złośliwych kości. Główne metody leczenia są:

Operacja (radykalna (całkowite usunięcie guza) i paliatywne (usunięcie guza w celu poprawy jakości życia pacjenta z tytułu niezdolności do całkowitego usunięcia)).
Radioterapia.
Chemioterapia.

W pierwotnym rakiem kości, często uciekają się do radykalnej operacji. Wcześniej ta operacja była dość obszerna (amputacja chorej kończyny). Na szczęście, do tej pory używane oszczędnie operację, a tylko usunąć uszkodzoną część kości i implantu zastępuje odludziu metalu, plastiku lub kości zwłokach.

Ponadto, oprócz operacji wykonywanych promieniowanie i chemioterapię. Jednak kostniakomięsak po zabiegu do radioterapii rzadko stosowane. Gdy operacja nie jest możliwe przy użyciu tylko radioterapia lub chemioterapia.

Ważną rolę w leczeniu pierwotnych sztuk chemioterapii. Kalibracja odbywa się zarówno przed (neoadiuwantowej terapii) lub po (leczenie uzupełniające), chirurgii i ma na celu zmniejszenie główny przedmiot i zapobiegania przerzutów.

Równie ważne drugi etap obróbki jest określenie kości lokalizacji nowotworu i struktury komórkowej guza pierwotnego, co pozwala na dostosowanie leczenia i sprawiają, że równie skuteczne (doskonałym przykładem jest przerzutów raka piersi -. stosowanie hormonalnej terapii w leczeniu znacznie poprawia wyniki)

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s