Złośliwy rak kości

Nowotwory złośliwe kości i chrząstki stawowej (rak kości) – grupa nowotworów złośliwych, które rozwijają się z tkanek szkieletu. Może wystąpić, zarówno samodzielnie, jak i w wyniku degeneracji guzów łagodnych i procesów.

Pierwotne nowotwory kości są rzadkie. Występują częściej u młodych dorosłych: 28-32 lat lub mniej. Często dotyczy kości długich (kończyn) i kości miednicy. Ponad połowa guzów zlokalizowanych w okołostawowych sekcjach kości, zwykle w pobliżu stawu kolanowego.

Często pacjenci są zidentyfikowane w etapie 4 procesu, mając przerzutów.

Istnieje kilka rodzajów nowotworów szkieletu:

– Bone – tkanki kostnej: osteoblastoma, osteosarcoma.
– Chrząstki-chrząstki: chondrosarcoma, chrzęstniak i ich odmiany.
– Nowotwory tkanki włóknistej: włókniakomięsak, włóknisty histiocytoma.
– Juvenile mięsaka – mięsak Ewinga.

Przyczyny nowotworów kości:

– Zaburzenia genetyczne, najczęstsze przyczyny guzów kości.
– Czynniki chemiczne
– Efekty radiacyjne napromieniowania.
– Urazy kończyn.

Objawy guzów kości.

Pierwsze objawy umożliwiając podejrzenie procesu chorobowego w organizmie, są osłabienie, spontaniczny wzrost temperatury ciała, utrata masy ciała i apetytu.

Najczęstszym objawem guzów kości, występujące u 70% chorych – to jest ból. Początkowo, ból może być łagodne i ustępują samoistnie. W przyszłości, są charakterystyczne trwałe, stałe, gorzej z upływem czasu, a w nocy ból, który jest słabo usunięte lub nie usunięto środki przeciwbólowe.

Typowo, od pierwszej do diagnozy bólu rozciąga się od 6 do 12 miesięcy. Często przeprowadzane przed diagnozy fizykoterapii, ból może zwiększyć lub zmniejszyć tylko przez krótki czas. Ból może być różnej intensywności, ale szybszy wzrost guza, w którym silniejsze ból.

Ponadto, możliwe jest, aby wykryć tworzenie guza w różnych rozmiarach i ograniczenie ruchomości w stawie, który jest w pobliżu guza. W miejscu występowania nowotworu wzrosła w obwodzie kończyny, bolesne skóra nad nim może być opuchnięta i rozcieńczany, gorąca w dotyku.

 

Ponadto, w czasie rozwoju guzów złośliwych kończyn dolnych, jeden z objawów może pojawić się wiotkie.

W niektórych przypadkach, pierwszym objawem guzów kości mogą być złamania patologiczne, które nie jest związane czy szkody, a powstające spontanicznie, z ciężkiego podnoszenia, obracania, a nawet sam. Zwykle są połamane kończyny. W tym przypadku, współczynnik załamania światła związane z niestabilnością struktury kości, jak w procesie wzrostu guza staje się naturalnym wytrzymałość kości i kończyn traci wsparcie.

Wraz z rozwojem kości i tkanek miękkich klatki piersiowej dużych masowych procesów nowotworowych w literaturze zagranicznej w odniesieniu do nich, jak Askin nowotworów. Guzy te rosną duże i wnikają w klatce piersiowej, rysowanie i kiełkujące narządów wewnętrznych: płucach, opłucnej, narządy śródpiersia. Zwykle choroba przebiega bezobjawowo i tylko w późnym stadium objawia się wraz z rozwojem powikłań: silny ból, trudności w oddychaniu i duszność, gromadzenia się płynu w jamie klatki piersiowej, wzrost temperatury ciała do wysokich liczb i krwioplucie.

U wielu pacjentów, nawet w leczeniu pierwotnym może być odległe przerzuty.

Mięsak Younga

Niektóre z najbardziej agresywnych guzów kości – to mięsak Ewinga. Miejsce ich pochodzenia może być każda kość, a także tkanek miękkich kończyn, głowy i tułowia.

W wieku lat 20, guzy te często wpływają kości długich: biodra, barku, kości piszczelowej, w starszym wieku – płaskie kości miednicy i czaszki, żeber, łopatki kręgów. Większość guzów zlokalizowanych w dolnych i miednicy. Około 75% guzów zlokalizowanych w pobliżu stawu kolanowego, co najmniej – łokieć.

Silnie korozyjny charakter wyników mięsaka Ewinga w obecności przerzutów na trzeciej pacjentów stosowanych, wiele zwraca się bezpośrednio w związku z obecnością zakłócania ich przerzutów.

Etapy guzów kości:

Etap 1: guz lub większa od 8 cm o największym wymiarze, stopień agresywności nowotworu (zróżnicowanie) 1-2
Etap 2: nowotwory więcej niż 8 cm, stopień agresywności 3-4;
Etap 3: guz komplikuje patologicznego złamania kończyny;
Etap 4: guz dowolnej wielkości, o ile obecność przerzutów do regionalnych węzłów chłonnych i odległych narządów.

Guzów kości w 10 – 12% są w stanie zapewnić pokazy (przerzuty) do okolicznych węzłów chłonnych.
Przerzutami do najczęściej dotyczy następujących narządów: płuc w pierwszej kolejności, inne kości i szpiku kostnego, a także organów jamy brzusznej, węzłów chłonnych śródpiersia, przestrzeni zaotrzewnowej, opłucnej, mózgu i opon mózgowo-rdzeniowych.

Diagnostyka guzów kości:

Rentgenowskie dotkniętych kości może zidentyfikować guza, zasięg jego rozprzestrzenianie do kości i okolicznych tkanek miękkich i narządów.

 

 

Rentgenowskie, rak kości jest wskazany strzałką

Uszkodzenia komputera lub magnotno rezonans szkieletu i tkanek miękkich, mogą dokładniej określić granice rozprzestrzeniania się nowotworu, jak również wyjaśnić związek z guza pierwotnego i otaczające tkanki miękkie.

 

Komputer lub magnotno rezonans. Rak kości wskazanym przez strzałkę

Bone skanowania – specjalne badanie szkieletu radiofarmaceutyku (zwykle technetu-99), a następnie przeskanować cały szkielet. Lek podaje się dożylnie, zgromadził zanieczyszczoną kości i powoduje specjalny “blask” z miejsca na zdjęciach. Badanie to wykazuje, oprócz guza, przerzutów odległych w innych częściach szkieletu.
Biopsja z obszaru dotkniętego guza kości otwarte, zwykle używane biopsji: kawałek nowotworu podejmuje małej operacji, podczas gdy guz nie jest usuwany. W niektórych przypadkach trepanować biopsji: sobą fragment guza, do analizy za pomocą specjalnej igły.

Wciel się w szpiku kostnym: biopsja szpiku kości biodrowej jest używany.

Leczenie guzów kości.

W pierwszej kolejności w leczeniu guzów kości jest technika chirurgiczna. Objętość wykonywanej operacji zależy od wielkości i lokalizacji guza. Pamiętaj, aby usunąć całego nowotworu w ramach zdrowej tkanki i mięśni otaczających. Dla dużych rozmiarów guza, gdy chcesz usunąć dużą ilość tkanki lub kości całego, użyj stałego metalu zastępczy. W niektórych przypadkach, gdy guz jest położony w pobliżu głównych stawów, wpływa na duże naczynia krwionośne i nerwy, zapisać kończyny, gdy nie jest to możliwe, aby odwołać się do usunięcia całego: amputacja kończyny. Takie operacje są teraz stara się uniknąć, coraz częściej wykorzystują i operacji narządów zastępczą.

Inne standardowe metody leczenia raka, takich jak radioterapia i chemioterapia, nowotwory kości praktycznie niewrażliwe.

Radioterapii w postaci oddzielnej, nie używane, i w połączeniu z chemioterapią, w przygotowaniu do zabiegu, w celu zmniejszenia wielkości guza.

Chemioterapia jako niezależny sposobie leczenia, tym samym nie stosuje się. Obróbka za pomocą środków chemicznych stosowanych w okresie przedoperacyjnym, w celu zmniejszenia wielkości guza. W takich przypadkach, duże szpitale wykorzystane lokalne chemioterapii podsumowujący – wprowadzenie pobliskiej arterii, tworząc w ten sposób większe stężenie leku w guzie i redukcji wpływu toksycznego na jego ciało.

Ponadto, stosuje się chemioterapię w etapie 4 choroby, w przypadku przerzutów w innych narządach, w celu zmniejszenia ich wielkości, przedłużenie życia pacjenta. Dotyczy to połączenie 3 lub więcej leków o różnym mechanizmie działania.

W celu szybkiego powrotu do zdrowia i wzmocnienie operowanej kończyny stosować wczesne uruchomienie chorych, masaż leczniczy i gimnastyka.

W niektórych przypadkach po operacji guzów kości wymagają regenerujący rehabilitacji, może być stosowane w fizjoterapii, wychowania fizycznego (gimnastyka), ubrany wspomagających urządzeń (bandaże elastyczne bandaże), korzystanie z protez. We wszystkich przypadkach, pooperacyjna rehabilitacja wymaga specjalistycznej porady.

Zastosowanie metod samoleczenia, ziołowe mikstury i trucizn niedopuszczalne. Guzów kości rosną szybko i agresywnie, opóźnienie leczenia u specjalisty może być niebezpieczna i prowadzić do tragicznych konsekwencji.

Powikłania.

Powikłania guzów kości m.in. złamania patologicznego -. “Słaby punkt” złamania w okolicy guza, gdzie jest

Ostry ból w obszarze zmiany nowotworowej.

Powikłania związane z udziałem sąsiednich narządów: rozwój choroby płuc, niewydolność oddechowa, krwioplucie, z klęsce dużych statków, rozwoju obrzęku lub arrozivnogo krwotoku.

Ponadto, kiedy duża tablica guza może dołączyć infekcji: na ciągłe nękanie wzrostów temperatury ciała, wyczerpanie.

Rokowanie nowotworów kości.

Z i we właściwym czasie leczenia (chirurgiczne usunięcie całego guza) przeżycia sięga 60-70%, w zależności od stadium guza i agresywności nowotworu. Ale należy pamiętać, że każdy nowotwór złośliwy niebezpieczne powrót choroby: rozwój nawrotów i przerzutów, mając to na uwadze, pacjent powinien podjąć szybkie badania profilaktyczne przez specjalistę.

Z czterech stadiach choroby nie przetrwać, nie ma pacjentów.

Profilaktyka nowotworów kości.

Jako takie, zapobieganie guzów kości nie istnieje, ponieważ często ich rozwój genetycznej. Powodzenie leczenia zależy od terminowego rozpoznania choroby: poszukiwanie pomocy lekarskiej, wykrywania i leczenia chorób.

Konsultacja lekarska na nowotwory złośliwe kości:

Q: Jak niebezpieczne guzy kości?
: Nowotwory kości są niebezpieczne szybki agresywny wzrost, jak również zdolność do ratsidivirovat po usunięciu i daje przerzuty odległe.

Q: Co to ​​jest leczenie guzów kości?
Prowadzi sposób leczenia raka, a w niektórych przypadkach, dobrokachenstvennyh, nowotwory kości jest chirurgiczne. Tylko operacja może dać szanse pacjenta odzysku.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s