Struniak

Struniak – nowotwór, który rozwija się z resztek prymitywnego embrionalnej struny grzbietowej (akordy).

Często charakteryzuje długotrwałe bezobjawowe. Skargi nawracającego bólu ból, o niskiej intensywności, nie pogarsza nocy.

Wraz z rozwojem nowotworu jest określane przez obrazu klinicznego procesu lokalizacji w kręgosłupie. Najczęściej guz jest zlokalizowany w okolicy krzyżowej (60-70%), w którym na pierwszym planie wraz z bólem jest naruszenie narządów miednicy.

Patrząc przez odbyt (przez plecy) plotnoelasticheskoy tekstury namacalny, umiarkowanie bolesne palpacyjnie guza, śluzówki odbytnicy jest ruchomy.

Na drugim guza najczęstszej jest zlokalizowana kręgów szyjnych i podstawy czaszki, w których obraz kliniczny na czele mózgowych objawów i oznak kompresji (przemieszczenie) w mózgu.

Z lokalizacji piersiowej i kręgosłupa lędźwiowego i neurologicznych obraz kliniczny zależy od poziomu kręgosłupa. Mężczyźni występuje więcej niż 2 razy częściej niż kobiety. Wiek – 40-50 lat.

Radiologicznie zdefiniowany osteolitycznymi ostrość zniszczenia charakteru, z dużych nieregularnych kształtów muszli, z obecnością niewypłakaną strefie rozsiane wokół guza.

Dzięki lokalizacji Sacrum zmiany charakterystycznym kilku kręgów, centralnej lokalizacji guza. Charakterystyczny przerzedzenie i wybrzuszenia kory, ewentualnie zniszczenie kory guza z obecnością składnika ekstraossalnogo w jamie miednicy.

Z lokalizacją w verhnesheynyh kręgów i zmiany podstawy czaszki osteolityczne powoduje destrukcję kości elementy podstawy czaszki, bez wyraźnych granic, lub organów kręgów z obecnością obrzęk i ścieńczenie kory ze wzrostem cieniu prevertebral miękkich tkanek lub pojawienie się dodatkowego miękkiego składnika tkanki w wystającej części ustnej gardła i nosogardzieli.

Gdy guz w innych częściach naciskiem zniszczenia kręgosłupa znajduje się głównie w trzonu kręgu, co powoduje pęcznienie i ścieńczenie kory z warstwy zwiększania prevertebral tkanek miękkich.

Możesz szybko rosnący guz z wyglądu radiologicznych objawów choroby nowotworowej (zniszczenie kory, brak jasnych granic, szybko rosnące składnikiem ekstraossalny).

Leczenie

Chirurgiczne leczenie struniak – radykalne usunięcie guza. Jeżeli nie jest możliwe do przeprowadzenia radykalnego zabiegu przedstawiono w paliatywnej terapii radiologicznej z przeciwbólowy użycie jakiegokolwiek konwencjonalnej techniki.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s