Rak prostaty – przerzuty do kości

W zaawansowanym rakiem prostaty może dawać przerzuty do kości. Przerzutów do kości raka prostaty często powoduje ból, zwiększa ryzyko złamań i doprowadzić do niebezpiecznego stanu, takich jak hiperkalcemia – podwyższony poziom wapnia we krwi.

Leczenie przerzutów na kości odbywa się za pomocą radioterapii i bisfosfonianów.

Bisfosfoniany – leki, które przyczyniają się do zmniejszenia wypłukiwanie wapnia z kości przerzutowych z nią na raka, co zmniejsza ryzyko złamań i zmniejszyć ból kości. Bisphosphonates zmniejszenie resorpcji kości. Typowo, proces wzrostu kości zachodzi poprzez dwa rodzaje komórek – osteoklastów, które rozkładają się kości i osteoblastów, które syntetyzują kości. Chociaż dokładny mechanizm, jak bifofsonaty działanie nie jest do końca jasne, wiemy, że leki te hamują (spowolnienie) wzrost komórek osteoklastów i przyspieszyć ich śmierć, co zmniejsza utratę tkanki kostnej. Ponadto, uważa się, że leki te są dołączone do bloku kości i niszczącym działaniem osteoklastów. Komórki rakowe uwolnienia różnych substancji, które stymulują aktywność osteoklastów. Przez hamowanie osteoklastów, bisfosfoniany są skuteczne w hamowaniu wpływu destrukcyjne osteoklastów na tkankę kostną.

Wśród bisfosfonianów, które są obecnie dopuszczone do stosowania w kości powikłań raka, można zauważyć Zometa (Zometa ®, zolendronovuyu kwasu) i (Aredia Aredia ®, pamidronian).

Wśród najbardziej aktywnych leku Zometa charakteryzuje. Jego zaletą jest to, że lek ten podaje się w dawce niższej niż dziesięć razy Aredia, że ​​zmniejszenie zużycia leku przez kilka godzin do 15 minut, to znaczy, Zometa jest znacznie wygodniejsze w użyciu dla pacjenta. Zometa jest skuteczne i bezpieczne dla pacjentów z rakiem prostaty z przerzutami do kości. To znacznie zmniejsza ryzyko powikłań kostnych (złamania) i wydłuża bez wystąpienia pierwszych wydarzeń szkieletowych związanych.

Zometa jest skuteczny u pacjentów z rakiem gruczołu krokowego, którzy otrzymują terapię hormonalną. Jak widać, terapia hormonalna może spowodować komplikacje w kości. Naukowcy z Massachusetts General Hospital i pięć innych instytucji medycznych w Stanach Zjednoczonych przeprowadził próbę kliniczną Zometa u pacjentów ze zlokalizowanym rakiem prostaty, które w ten sposób otrzymanego terapii hormonalnej. Ten Badaniem objęto 106 mężczyzn, którzy byli losowo przydzieleni do grupy otrzymującej Zometa lub placebo w tym badaniu była w ciągu jednego roku. U pacjentów, którzy byli leczeni Zometa, nastąpił wzrost gęstości kości kręgosłupa, kości udowej i piszczelowej oraz u pacjentów otrzymujących placebo, zmniejszenie gęstości kości.

Radioterapii raka prostaty z przerzutami do kości

Radioterapia w formie bezpośredniego kontaktu zainfekowanych obszarów kości pomaga zmniejszyć ból w kościach. Skutki uboczne takiej radioterapii zależy od tego, obszar ciała pacjenta są wystawione na promieniowanie. Inną metodą leczenia przerzutów jest zastosowanie radioizotopów, jak stront-89. Stront ma tendencję do akumulowania się w kości. Radioaktywny izotop strontu gromadził się w kość, co prowadzi do przerzutów do kości napromieniowania.

Badania kliniczne wykazują, że u pacjentów, którzy otrzymują radioaktywnego strontu-89, wymagają mniej leków przeciwbólowych na ból w kościach i ból sam w sobie jest również zmniejszona. Radioizotopu strontu terapii jest ogólnoustrojowe, ponieważ lek jest wstrzykiwany do żyły, a tym samym, że promieniowanie wpływa na całe ciało. Efektem ubocznym takiego leczenia jest zmniejszenie ilości komórek krwi u pacjenta.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s