Rak kości terapia celowana

Rak kości

Gdy badacze byli w stanie dowiedzieć się więcej o molekularnych i genetycznych awarii w komórkach przed nowotworami złośliwymi, byli w stanie opracować nowe leki, które w sposób szczególny wpływają zmiany. Te preparaty Miejsce terapii różnią się od standardowych środków chemoterapeutycznych i powodować inne działania niepożądane.

Wykazano, że stosowanie leków ukierunkowanych jest szczególnie ważne w takich chorobach jak struniak i innych złośliwy guz kości, w których chemioterapia nie jest tak skuteczny.

Rzeczywiście, nazwa “terapia obserwacji” nie dokładnie opisuje działanie nowych leków, a nawet tradycyjna chemioterapia wpływa na niektórych funkcji komórkowych. Jednak termin ten jest powszechnie stosowany do opisu aktualnych leków z koncentruje mechanizmu działania.

Niektóre struniak zawierać wady genetyczne (mutacje), których źródłem białka, które przyspieszają wzrost komórek. Uszkodzone przez takie geny jak c-KIT, PDGFRA i PDGFRB. Blokowanie sygnałów z tych genów może farmakoterapia zmierzających nazwie imatinib (Gleevec). To hamuje wzrost niektórych nowotworów, a nawet zmniejszyć ich rozmiar.

Imatinib jest stosowany w leczeniu wspólnych chordomas lub nawrotu nowotworu po leczeniu.

Pomimo tego, że kilka lat imatynib stosowany w leczeniu akord on zatwierdzony przez Kontroli Żywności i Leków Stanów Zjednoczonych (FDA) do leczenia tego nowotworu. To jest zatwierdzony do leczenia pewnych innych typów nowotworów, które występują częściej.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s