Rak kości rokowanie

Rak kości – to nowotwór kości, pierwszo-lub drugorzędowe, przerzutowe nowotwory powstały w wyniku procesów innych narządów. W rozwoju wtórnych odgrywa ważną rolę krwi. Bardzo często, rak daje przerzuty do kości, piersi, prostaty, tarczycy, płuc i nerek. Procent z pierwotnym rakiem jest bardzo mała całkowita – 0,2%. Pierwotne nowotwory mogą wpływać kolejne organy i odległych obszarach ciała przez krew lub system limfatyczny. Raka wtórnego – jest to proces powstawania przerzutów i innych narządów.

Czynniki ryzyka:

  • Chrzęstniakomięsak pojawia się u osób w wieku powyżej 40 lat;
  • Mięsak Ewinga występuje głównie u młodych dorosłych i dzieci (od 5 do 20 lat). Wpływa na dolnej części nogi, miednicy i ramion;
  • Osteosarcoma jest drugim najczęściej występującym zjawiskiem. Pojawia się u młodzieży, o trzech przypadków na milion, jest utworzona w obszarze kolan.

Przyczyny onkoobrazovany kości w większości przypadków, nie są jeszcze znane.

Objawy:
Pierwotne nowotwory kości nie ma objawów, bóle zaczynają się pojawiać tylko wtedy, gdy onkologii wpływa na płuca.
Objawy dla przerzutowego raka. Pacjent był zaniepokojony silny ból w kościach, w późniejszych etapach dodania wymioty i nudności, stały senność i zmęczenie, to wszystko ma wejść na poziom wapnia z kości.

Diagnoza:
• skanowanie pokazuje radioizotopowy z szkielet, które części ciała jest jak akcesorium. W zlokalizowanych nowotworów, substancja gromadzi się tylko w onkologii;
• Tomografia komputerowa (CT) z badania pozwala nam zobaczyć strukturę patologii i jego pojawienie się w otaczających tkankach. Ważnym czynnikiem jest to przepływ obrazowania CT klatki piersiowej, a przede wszystkim daje przerzuty nowotworu do płuc;
• PET-CT wykonano w celu wykrycia przerzutów, ale lekarze nie zawsze stosuje się PET, jak gdyby pacjent miał kostniakomięsaków, metoda ta nie jest pouczające;
• Precyzyjna biopsji aspiracyjnej biopsji – ten rodzaj analizy jest wykonywana w celu dokładnej diagnozy oraz rodzaj raka patologii. Lekarz bierze patologa do analizy tkanki nowotworowej do badania histopatologicznego edukacji. Ten rodzaj biopsji nie jest Specjaliści Często, w niektórych przypadkach, za pomocą otwartej biopsji chirurgicznej.

Leczenie raka kości:
Leczenie raka kości przebiega w klasycznym przypadku: chirurgia, brachyterapia, chemioterapia i radioterapia. Bardzo często, przed operacją, lekarze przepisują kurs chemioterapii lub promieniami X. Operację przeprowadza się w dowolną postać raka, w szczególności, jeśli chodzi o wtórnego raka kości. Podczas zakłóceń usuwa się nie tylko guza, ale także w tkankach otaczających. Następnie pilot część kości substytut przeszczepu. Należy zauważyć, że europejskie i izraelskie specjalistów próbuje bardzo rzadko się do amputacji kończyny, gdy próbują przywrócić utraconą funkcję w etapie rehabilitacji po operacji.

Brachyterapia
Zabieg ten pozwala na terapię raka kropką. Stosuje się je często w połączeniu z konwencjonalną radioterapią, ale czasami metoda ta jest połączona z konwencjonalną radioterapią. Brachyterapia okazała się doskonała w leczeniu mięsaka Yining jako niezależny sposób.

Radioterapia i chemioterapia
Zazwyczaj, radioterapia stosowana jest po operacji, aby zniszczyć pozostałości ogniska nowotworu. Chemioterapii można stosować jako niezależne metody leczenia, ale czasami jest stosowany przed lub po operacji. W szpitalach europejskich i izraelskich używać niektórych rodzajów substancji chemicznych, takich jak cisplatyna i doksorubicyna, metotreksat i leukoworyną.
Wraz z tradycyjnej techniki napromieniania stosowanych i nowy sposób – gamma – noża. Zgodnie z zasadą zwykłego rentgenowskim, ale tylko charakter lokalny. Poddawane promieniowaniu niż całego ciała pacjenta, ale tylko na żądany obszar. Często terapia ta jest stosowana, gdy nie jest możliwe wykonanie operacji z jakiegokolwiek powodu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s