Rak kości rokowania

Rak kości – nowotwór złośliwy, który może rosnąć we wszystkich tkankach tworzących guz okostnej kości to kości, stawów i chrząstek..

Rak kości Procent jest około 1,5% wszystkich nowotworów. Najczęściej rak występuje u osób poniżej 30 roku życia.

Przyczyny tej choroby nie może być ustanowione. Wielu ekspertów nazwać jedną z głównych przyczyn poprzedniej kontuzji. Ponadto wskazano na prowokacyjne rola wyglądu rakotwórczego raka kości. Substancje te obejmują beryl i fosfor.

Rodzaje raka

W zależności od umiejscowienia nowotworów złośliwych są następujące typy choroby.

Kostniakomięsaka. Najczęstszym rodzajem raka kości, które mają wpływ na kości kończyn górnych i dolnych i miednicy. Guza zaczyna się rozwijać się w komórkach tkanki kostnej. Zazwyczaj występuje u dzieci i młodzieży do 30 lat. Czasem występuje u osób w wieku 60-70 lat. Nowotwór ten jest bardziej powszechne u mężczyzn niż u kobiet.

Chrzęstniakomięsak. Ten nowotwór rozwija się z komórek chrząstki. Najczęściej chondrosarcoma wpływa kości kończyn górnych i dolnych, miednicy. Jednak czasami pojawia się w chrząstki krtani, tchawicy, klatki piersiowej. Na ryzyko chorób uzyskać osoby powyżej 20 lat. Chrzęstniakomięsak zwykle wykrywa się na 1 lub 2 stadium rozwoju.

Złośliwy histiocytoma włóknisty. Guz zaczyna rosnąć w delikatnych tkankach łącznych – ścięgien, więzadeł, mięśni i tkanki tłuszczowej. Nowotwór ten charakteryzuje się gwałtownym upadku kości kończyn dolnych lub górnych, tkanka wokół stawu kolanowego. Najczęściej, ten rodzaj nowotworu występuje u ludzi starszych. Przerzutowym rakiem kości jest w stanie przeniknąć tego rodzaju innych organach, takich jak płuca lub węzłów chłonnych.

Włókniakomięsak. Zazwyczaj rozwija się w tkankach miękkich, a czasem – w kościach. To wpływa na kości kończyn i kości szczęki. Występuje w średnim wieku i starszych.

Giant cell tumor kości. Ten rodzaj nowotworu kości jest bardziej powszechne w stawie kolanowym. Czasami obrzęk dotyczy kości kończyn. Występuje u osób w wieku średnim i starszym. Dangerous giant cell tumor z faktu, że w każdym wielokrotnym nawrotu celem jest uchwycić w pobliżu narządów i tkanek.

Struniak. Guz, który ma wpływ na kości kręgosłupa i podstawy czaszki. Zazwyczaj występuje u osób powyżej 30 lat, głównie u mężczyzn. Opracowanie dość powoli. Przerzutów nowotworów tego rodzaju są bardzo rzadkie.

Objawy raka kości

W diagnostyce tej choroby nazywa definiuje triadę objawów raka kości – ból w obszarze zagrożonym, istnienie tych samych nowotworów tkanek i pogwałcenie podstawowych funkcji kończyny.

Jednym z podstawowych objawów raka kości nazywa ból. Guzów kości bez bólu jest bardzo rzadkie. W początkowych stadiach choroby jest ból niewypowiedzianych postaci. Ona zazwyczaj pojawia się nagle i szybko przechodzi. Ale dość krótkim czasie ból zaczyna być zlokalizowane. Staje się coraz bardziej intensywne, nie przechodzi po odpoczynku lub naprawić kończyny. Jednym z objawów nowotworu bólu kości jest noc.

Z dalszego rozwoju choroby po objawach raka kości – Obszar deformacji ciała w pobliżu guza lub Kontury chorej kończyny, często rozwijają miękki obrzęk tkanek. Tkanka guza dotykowe mogą być wykryte, która jest zwykle ustalona w stosunku do otaczających tkanek miękkich. Często, guz jest bardzo bolesne, skóra nad nim jest gorąca, ze względu na rozwój procesu zapalnego. Obiektywne oznaki raka kości występuje 2-3 miesięcy od wystąpienia bólu. Początkowo wzrost guza jest wystarczająco szybki, ale może spowolnić lub nawet zatrzymać. Określona przez badanie dotykowe guza wskazuje guz rozprzestrzenił się w pobliżu tkanki miękkiej. Skóra, która obejmuje guz jest duży, płaski out, zblednie z widocznym wzorem żyłach. Guzy te rzadko rosną w skórę.

Objawem raka kości jest trudność ruchów (skurcz) od stawu i zanik (redukcja masy i objętości) mięśni. To jest typowe dla nowotworu lokalizacji w krańcowych częściach kości. Mniej złamane przegubu funkcja w rozwoju guzów w środku kości.

Zazwyczaj nie przenikają one raka kości w pobliżu stawu.

Leczenie tej choroby

Głównym leczenia raka kości jest metoda chirurgiczna. Nie tak dawno temu, kiedy taka choroba wymaga amputacji chorej kończyny. Teraz chirurdzy usunąć uszkodzone miejsca, umieścić nowoczesne protezy, co pozwala ludziom wrócić do normalnego życia.

Ta leczenia raka kości obejmujący chirurgiczne usunięcie chorej części kości, a jej późniejsze implant wymiany z metalu, kości z tworzywa sztucznego lub ze zwłok. Z kośćmi przerzutów w płucach, nie są usuwane, zbyt. Podczas zabiegu na wczesnym etapie, jest bardziej korzystne prognozowania raka kości.

W leczeniu tej choroby jest z powodzeniem stosowana radioterapia. W niektórych rodzajów nowotworów złośliwych, sposób ten jest stosowany w leczeniu pierwotnym. Często, radioterapia jest podawany przed operacją lub po ich zakończeniu. Metoda ta polega na naświetlaniu promieniowaniem komórek guza, który jest destrukcyjny dla nich.

W leczeniu raka kości, z zastosowaniem chemioterapii. Przy użyciu tej metody leczenia pacjentowi podaje się chemioterapię – substancję wykazującą zdolność do spowolnienia wzrostu komórek rakowych i ich zniszczenie. Chemioterapia jest zwykle wykonywane po operacji, aby usunąć drobne przerzuty, które mogą pozostać w pacjenta. W coraz większym stopniu, lekarze praktykujący stosowaniu chemioterapii przed operacją w celu zmniejszenia wielkości guza.

Przewidywanie raka kości

Przewidywanie raka kości zależy od wielu czynników – umiejscowienie nowotworu, jego wielkość, typ, stopień rozwoju przerzutów.

Odpowiednim czasie diagnozy, dokładna obróbka znacząco zwiększa szanse pacjenta do leczenia lub przedłużenia życia przez długi czas.

Najbardziej korzystne rokowanie raka kości występuje w izolowanych guzów bez przerzutów. Przeżywalność wynosi 75-80%.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s