Rak kości – Przyczyny

W większości przypadków, dokładna przyczyna nowotworu nie można ustalić.

Niemniej jednak naukowcy odkryli, że nowotwory złośliwe kości związany z niektórych państw – czynniki ryzyka. Ale wiele osób z nowotworami kości nie jest wszelkie czynniki ryzyka. I tak naukowcy nadal szukać przyczyn takich przypadkach.

Badacze się wielki postęp w zrozumieniu roli różnych mutacji (zmiany) DNA, które powodują transformację normalnych komórek w komórki nowotworowe. W instrukcji DNA zawarte wszystkie działania komórek w naszym ciele. Zazwyczaj lubimy rodziców, ponieważ są źródłem naszego DNA. Jednak DNA określa się nie tylko na wygląd osoby. To wpływa na ryzyko rozwoju wielu różnych chorób, w tym niektórych rodzajów nowotworów.

DNA składa się z jednostek zwanych genów. Geny zakodowane informacje dotyczące syntezy białek – cząsteczki, które wpływają na wszystkie funkcje komórkowe. Niektóre geny niosą informację o kontroli wzrostu i podziału komórek. Konkretne geny, które przyspieszają podział komórki nazywane są oncogenes. Inne geny, które spowalniają proces lub kontroluje śmierć komórek w wyznaczonym czasie są powołani genów supresorowych wzrostu guza.

Nowotwory złośliwe mogą wynikać z mutacji tła (wady) DNA, który jest aktywowanych onkogenów lub wzrost supresorową inaktywowane geny. Niektórzy pacjenci z rakiem dziedziczą mutacje DNA od rodziców. Mutacje te zwiększają ryzyko rozwoju choroby.

Znany niektórych uszkodzeń genetycznych, które powodują pewne odziedziczone formy złośliwych nowotworów kości. W wielu sytuacjach, ujawniają obecność mutacji umożliwia badania genetyczne.

Większość przypadków guzów kości od wad dziedzicznych w strukturze DNA nie są związane. Są one wynikiem mutacji zdobytych życia. Ich przyczyną może być wpływ promieniowania jonizującego lub substancji rakotwórczych (substancje, które powodują raka). Jednak większość Dokładna przyczyna choroby nie mogą być zidentyfikowane. Takie mutacje występują tylko w komórkach rakowych, a więc dzieci z rodziców nie jest przekazywana.

Naukowcy ciągle uczyć się czegoś nowego na temat procesu, ale nadal niektóre kluczowe punkty pozostają niewyjaśnione. Zdobyta wiedza pozwoli naukowcom opracować lepsze sposoby zapobiegania i leczenia nowotworów kości.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s