Rak kości przeżywalność

Przeżywalność – środek, który lekarze stosują jako standard w dyskusji z pacjentami prognoz dla życia.

Niektórzy pacjenci z rakiem chce wiedzieć statystyki dotyczące przeżycia guza, podczas gdy inni nie znajdziesz ich znaczący, czy też nie chcą słyszeć o.

Pięcioletnia przeżywalność – odsetek pacjentów żyje 5 lat po wykryciu nowotworów złośliwych. Oczywiście, wielu chorych żyje dłużej niż pięć lat, a wielu z nich udaje się wyleczyć z raka.

Miarą względnej pięcioletniej przeżywalności sugeruje, że niektórzy pacjenci z rakiem umiera z innych przyczyn, i porównuje obserwowaną przeżywalność raka oczekiwanego i wydajności dla ludzi, którzy nie cierpią z powodu nowotworu. Jest to najdokładniejszy sposób, aby określić wpływ na przeżywalność komórek guza.

Aby uzyskać pięcioletnią przeżywalność, lekarz powinien zapytać o stan pacjentów leczonych przez co najmniej pięć lat temu. Ulepszone interwencje terapeutyczne od następnie może prowadzić do korzystniejszego rokowania dla pacjentów, u których zdiagnozowano złośliwego guza kości została wydana tylko.

Przeżycie często obliczana w oparciu o wcześniejsze wyniki leczenia wielu pacjentów z tą chorobą. Jednak te czynniki nie można przewidzieć, co się stanie w tym przypadku.

Prognoza dla życia jest zależny od wielu czynników, takich jak rodzaj i rozmiar guza, jego wielkości i popularności, jak również wieku pacjenta. Lekarz może wyjaśnić, jak korzystać z danych statycznych do sprawy, bo zna wszystkie aspekty danej choroby.

Łącznie, pięciu lat współczynnik przeżycia w stosunku do wszystkich rodzajów guzów kości (dla dorosłych i dla dzieci) wynosi około 70%. Najczęstszym złośliwym nowotworem kości u dorosłych jest chrzęstniakomięsak, w którym pięciu lat współczynnik przeżycia odpowiada 80%.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s