Rak kości – po leczeniu

Dynamiczna obserwacja

Ważne jest, aby nie przegapić żadnej z wyznaczonego spotkania z lekarzem. Podczas takich wizyt lekarz pyta cię o objawy, badanie fizykalne i badania krwi lub nadaje badań takich jak X-ray i tomografii komputerowej.

Dynamiczna kontrola jest konieczna w celu wykrycia ewentualnych skutków ubocznych w leczeniu, jak i przerzuty lub ponownego wystąpienia nowotworu. Podczas spotkania, można zwrócić się do lekarza na wszystkie pytania spalanie i omówić wszelkie problemy.

Prawie każdy rak z leczeniem działania niepożądane. Część z nich będzie Ci towarzyszyć do końca życia, a niektóre odbywają się w ciągu kilku tygodni lub miesięcy. Nie wahaj się, aby poinformować lekarza o wszelkich objawach jesteś Nękanie lub skutków ubocznych. Lekarz pomoże Ci poradzić sobie z nimi.

Komunikacja z nowego lekarza

Po pewnym czasie, można uzyskać nowego lekarza. Ważne jest, że jesteś w stanie dostarczyć nowego lekarza wszystkich niezbędnych informacji na temat diagnostyki i leczenia.

Następujące dokumenty muszą być w ręku:

Kopia sprawozdania z wszystkich histologii po biopsji lub operacji

Kopię transakcji

Kopia sprawozdania na radioterapii

Kopię zaświadczenia lekarskiego, które każdy lekarz przygotowuje się do zamknięcia pacjenta ze szpitala

Ponieważ niektóre leki powodować długo utrzymujące się efekty uboczne, zapewnić im listy dawkach i daty podania

Emotional Zdrowie

Gdy leczenie kończy, można wypełnić wiele emocji. To zdarza się wiele osób.

W trakcie programu leczenia trzeba było znieść tak wiele trudności, że myśli tylko o tym, jak żyć jeszcze jeden dzień.

A teraz nagle zauważyłem, że myślenie o śmierci. Albo będziesz zaniepokojony wpływem swojej choroby na rodzinę, przyjaciół i karierę. Można wybrać się na świeże spojrzenie na relacje z partnerem lub współmałżonkiem. Często są nieoczekiwane problemy. Na przykład, w miarę jak się coraz lepiej, będziesz mniej prawdopodobne, aby zobaczyć lekarza rodzinnego. Może także powodować pewne problemy.

Nadszedł czas, aby zwrócić się o wsparcie emocjonalne i społeczne. Trzeba ludzi, możesz poprosić o pomoc. Wsparcie może być bardzo różne. Ta rodzina, przyjaciele, grupy wsparcia, chorzy na raka, religii, społeczności online lub indywidualny terapeuta poradni.

Niemal każdy, kto przeszedł przez walkę z rakiem w poręcznej jakiejś formy wsparcia. Odpowiedni dla Ciebie zależy od sytuacji i cech osobowości. Niektórzy ludzie czują się dobrze w grupach wsparcia lub wspólnot edukacyjnych. Innym garnitur rozmawiać w nieformalnej atmosferze, np. w kościele z księdzem. Inne osoby łatwiej porozmawiać sam na sam ze swoim najlepszym przyjacielem lub terapeutą. Gdziekolwiek czerpać siłę, upewnij się, że trzeba zwrócić się do swoich obaw.

Podróż po trudach choroby może być bardzo samotny. I nie masz do czynienia z wszystkich trudności sam. Jeśli nie zapytać porady od rodziny i przyjaciół, mogą czuć ich bezużyteczność i alienacji. Przyznaj się do kręgu zaufania wszystkich ludzi, którzy mogą pomóc.

Nic nie można zrobić, o tym, że jesteś chory. Co chcesz zmienić siłę, więc to istotne dla ich życia. Wybór zdrowych opcji pozwalają czuć się dobrze, zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s