Rak kości – OZNAKI I OBJAWY

Ból

Pierwotnych i wtórnych nowotworów kości, powodować ból, który może być widoczny dla osoby pierwszy objaw.

Początkowo ból pojawia się okresowo. To może być gorsze w nocy lub podczas obciążenia na kości (na przykład, zwiększona ból nogi podczas chodzenia).

Z wzrost guza ból staje się stały. Jego intensywność zwiększa się z działalności i może prowadzić do kalectwa (z klęsce kości nóg).

Ból z pewnością może być objawem wielu innych warunków, ale jeśli to nie przejdzie, zawsze musimy skonsultować się z lekarzem.

Obrzęk

Kilka tygodni po wystąpieniu bólu w tej samej okolicy pojawia się obrzęk. W zależności od lokalizacji guza mogą być odczuwalne naklejek lub powstawania nowotworów.

Złamania

Rak może osłabiać kości, gdzie to pochodzi. Jednakże, złamania kości nie są typowe. Jeżeli w miejscu guza lub zbliżona do złamania, pacjenta zauważyć nagły silny ból w kończynach, które kilka miesięcy wcześniej ached trochę od czasu do czasu.

Inne objawy

Nowotwory złośliwe mogą powodować zmęczenie i utrata masy ciała. Rozprzestrzenianie się nowotworu do narządów wewnętrznych powoduje odpowiednie objawy. Na przykład, jeżeli nowotwór rozprzestrzenia się do płuc, może wystąpić niewydolność oddechową.

Czasami pacjenci mają nudności, wymioty, bóle brzucha, i zamieszanie. Ma to miejsce w przypadkach, w których tworzenie się guzów w soli wapnia w kości wchodzą z krwiobiegu, że wzrost stężenia wapnia we krwi (znane jako hiperkalcemia). Prawdopodobieństwo takich zdarzeń zwiększa się wtórnych nowotworów.

Częściej niż nowotwór złośliwy, bóle kości i / lub obrzęk spowodowany inne warunki, takie jak uraz lub zapalenie stawów. A jednak, jeśli te objawy utrzymują się przez długi czas bez wyraźnego powodu, należy skonsultować się z lekarzem.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s