Rak kości: Objawy, stadium, leczenie, rokowanie

Pojęcie raka kości jest wspólne, gdyż onkologii kości dość rzadko – tylko jeden procent wszystkich przypadków występujących nowotworów. Jednakże, wiele z tych guzów powstających w innych narządach przechodzi bezpośrednio do kości. Następnie lekarz mówi o wtórne guzy przerzuty do kości. Ponadto, tylko lekarz może powiedzieć, gdzie rozpoczął się rozwój guza.

Jakie są przyczyny raka kości?

Do tej pory, nie ma możliwości uzyskania dokładnej odpowiedzi, ponieważ nasze lek nie jest opracowany na tyle, że. Z roku na rok, liczba osób cierpiących na straszne choroby, lub pozostaje bez zmian lub wzrost, ale nie kurczy. Wyjątkiem jest sytuacja wtórnego guza, to znaczy takie, w których komórki nowotworowe są bezpośrednio z innych organów, których dotyczy nowotworu złośliwego. Tutaj, ogólny obraz będzie zależeć od typu nowotworu pierwotnego.

Należy pamiętać, że choroba ta często cierpią z młodych mężczyzn w wieku 20-30 lat. Częstość występowania jest wyższa wśród osób palących. Biorąc pod uwagę, że najczęściej dotyka kości nóg i starszych cierpi na raka kości czaszki.

Jakie są objawy towarzyszą rozwojowi raka kości?

Popularne pojęcie doznań bólowych – nie więcej niż pomyłkę. Rak kości jest trochę symptomatyczne. A w przypadku, gdy ból jest nadal widoczne, nie można dokładnie określić i zrozumieć dokładnie, gdzie to pochodzi, po wszystkim, a jego ekspresja nie jest wymawiane. W przypadku, gdy guz jest w pobliżu stawów, można obserwować nieznaczne pogrubienie i uszczelkę, a także gwałtowna zmiana konturów stawu lub kości.

Jeśli widzisz siebie w powyższych objawów, ale w tym samym czasie, zaczął być traktowany niezależnie, przy użyciu tradycyjnych leków lub leków do domu, nie ma ulgi nie dostaniesz nigdzie. Rak – jest złożoną chorobą, która wymaga kompleksowego, pełne leczenie prowadzone tylko pod nadzorem lekarza. Bo tu jest bardzo ważny czas, aby zasięgnąć porady i zidentyfikować potencjalne problemy jeszcze gorzej.

Jak jest diagnozowanie i leczenie raka kości?

Po pierwsze, lekarz powinien zebrać się o ciebie z pełną, szczegółową historię choroby, które mogą pomóc w diagnozie. Czasami rak może rozprzestrzeniać się wśród kilku krewnych, co również zwiększa ryzyko choroby. Szczegółowy opis wszystkich objawów lekarza daje klucz do określania możliwych manifestacji nowotworu kości z przyczyn pośrednich. Następnie należy przeprowadzić kompleksowe badania, które składa się z siły określającej mięśni i odruchów, wrażeniami dotykowymi i szczegółową analizę krwi.

Lekarz powinien wyznaczyć fluoroskopii. Jeśli rak właśnie pojawił, nie może pojawić się w przejętej obrazu. Jeśli nowotwór jest widoczne na rysunku, to pomaga w dokładnej definicji rodzaju – raka i nowotworów złośliwych lub łagodnych. W ten sposób, pierwszy występ guza rośnie szybko, w ten sposób nie może być środowisko nowotworu kości. Nowotwory złośliwe mają “rozdarty” krawędź. Łagodny edukacja ma gładką granicę.

Jednym ze sposobów badania – tomografia komputerowa, która jest metodą, w której można określić przekrój kości. Dzięki takiemu obrazowania może być dalej badane w celu określenia obecności i guzów kości. Można określić rozmiar i położenie edukacji.

MRI – rezonans magnetyczny typ – inna metoda w badaniu, co daje obrazy przekrojów. MRI dostarcza najbardziej szczegółowych badań, jak również, otrzyma opis tkanek miękkich, a mianowicie, ścięgien i więzadeł, mięśni i nerwów, które nie pozwalają na tomografii komputerowej. MRI odpowiedzi pojawiło się pytanie, czy guz doprowadził do złamania kości, i czy ma zrobione tkanki, która go otacza.

Większość nowa metoda badania – scyntygrafię. Reprezentuje proces identyfikacji obszarów najbardziej intensywnego wzrostu kości i ich odzysku. Często scyntygrafia mogą zwiedzić całe ciało w celu ustalenia zmian w innych kości.

Ogólnie rzecz biorąc, istnieje wiele sposobów, że lekarz może wykorzystać do leczenia raka. Najbardziej odpowiednie leczenie może być określona tylko w pełni zbadane wszystkie szczegóły danej choroby, określając parametry i lokalizacji guza.

Istnieją trzy główne sposoby leczenia raka kości: chirurgia, chemioterapia i radioterapia. Metody te mogą być stosowane razem, łącząc się ze sobą i indywidualnie.

Jeśli guz jest wykrywany, lekarz w celu określenia sposobu leczenia byłoby użyć wszystkich informacji, że ma: historia choroby, wyniki badań, itp.

Lekarz prowadzący będzie przepisać biopsję guza – a mianowicie, proces usuwania guza cząstki studiować w laboratorium i precyzyjna definicja tego rodzaju edukacji. Pierwsze materiał może być ze względu na niewielką igłą lub przy pomocy cięcia.

Przed wykonaniem operacji, lekarze przeprowadzili chemioterapii. W wyniku tej operacji, ponownie przeprowadzono chemioterapię. Złożoność operacji zależy od tego jak późno guz. W związku z powyższym, jeśli guz wykryto prawie natychmiast po jego wygląd – działanie nie będzie tak trudne jak w późniejszych etapach. Jednak kończyn nie może uratować wszystkich.

Prognozy dla chorób raka kości

Ponownie, do przewidywania, to jest konieczne, aby przejść od konkretnej sytuacji. Tak więc, im szybciej w stanie wykryć guza, rokowanie jest bardziej korzystne dla tej sytuacji. Ponadto, tym bardziej prawdopodobne jest, że chory organ jest utrzymywany, a opóźnienie pojawienia się śmierci znacznie. Ponadto, należy zauważyć, że pojedyncze przerzuty raka kości wolny, nie spowoduje śmierć – jest przeżywalność około 80%. Tam, gdzie ludzie są bardziej narażone na śmierć z powodu raka z osteogenicznego gdzie komórki nowotworowe mogą rozprzestrzeniać się ze szpiku kostnego w całym organizmie. Tu śmiertelność wynosi 60%.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s