Rak kości lub nowotwór złośliwy kości

Pierwotne nowotwory kości jest niezwykle rzadkie – 1,5-3,0 na milion mieszkańców. Mężczyźni cierpią częściej. Średni wiek chorych na raka kości u mężczyzn wynosi 17 lat, kobiety w wieku 18 lat. Głównym rodzajem pierwotnego raka kości są mięsaka komórki kostne powstają z kości (osteogenne kostniakomięsaka, mięsaka parostalnaya, złośliwe osteoblastoklastoma) jest znacznie mniej powszechne chrzęstniakomięsak – komórek chrząstki, włókniak – włóknistych komórek tkanki łącznej, jak i nowotworowych nekostnye – naczyniak, chłoniaka, a guz Ewinga kości pochodzenia szpiku.

Kostniakomięsaka powstaje podczas wzrostu kości w wieku 15, w 97% przypadków wpływa przynasad kości długich i miednicy. Wyróżnia się powolnym wzrostem, ale szybko rozprzestrzenił się na płuca (70-90%) i innych kości szkieletu, szczególnie w żebra i obojczyk.

Obraz kliniczny

Jest bezbolesne jeśli ćwiczysz i badanie dotykowe, ale zwykle pojawiają się tępy ból, uczucie ciężkości, zmęczenie w kończynach i pęknięcie w nocy. Wraz z rozwojem nowotworów, głównie z początku transformacji do otaczającej tkanki miękkiej ból staje się trwały, intensywny, utrudniała funkcjonowanie pobliskiego stawu.

Leczenie mięsaka kości powinny być wykonywane w wyspecjalizowanych ośrodkach.

Kontaktując się z nami będziesz mógł skorzystać z porady ekspertów w zakresie, kompletne badania i będzie odbierane przez najbardziej optymalnej metody leczenia.

W obecności przerzutów w płucach, z powodu ich szybkiego wzrostu, wykazujących początkowe leczenie chirurgiczne przerzutów do płuc, a następnie zmiany chorobowej podstawowej. Po usunięciu płuc przerzutów w kostniakomięsaka lub bez przerzutów w płucach jest pokazany disarticulation lub amputację kończyny, że czasami możliwe jest resekcja kości wymiany przeszczepu w miejscu, jednak, ze względu na koniec diagnozy może nie więcej niż 20% pacjentów. Z Klęska operacji miednicy nie jest to możliwe, dlatego pokazuje radioterapii, choć większość kostniakomięsaki, nie jest wrażliwy.

Mięsak Parostalnaya rozwija się w wieku 30-40 lat, charakteryzujących się powolnym wzrostem, przerzuty daje bardzo rzadkie, ale nie po całkowitej resekcji (amputacja kończyny lub disarticulation) nawrotów nowotworu. Najczęściej wpływa na dalszy udową przynasadzie, któremu towarzyszy ból i dysfunkcji stawów, ponieważ często wykrywane we wczesnym stadium, który pozwala na wykonanie radykalnej operacji z krewnym, oczywiście, odzyskanie 70-80% pacjentów.

Chrzęstniakomięsak występuje w wieku 30-50 lat w miednicy, kości udowej bliższym, żeberka, bliższym barku przynasadzie. Rośnie powoli, jest bezbolesne, rzadko powoduje ograniczenie ruchomości stawów, często staje się duża, aż stanie się widoczne. Przerzutów do płuc daje już w późniejszych stadiach rozwoju nowotworu. Radykalna operacja możliwa u 50% chorych z dobrym wynikiem – przeżycia 5 lat lub więcej. Z braku radykalnego zabiegu, zazwyczaj rozwija się szybko nawrotu.

Osteoblastoklastoma utworzona przez komórki nowotworu złośliwego łagodnego olbrzyma kości (częstość występowania nowotworu złośliwego nowotworu wynosi 15-20%). Rozróżnienia dwóch podstawowych form nowotworu – i komórek litycznej trabukulyarnuyu. Metaepiphysis wpływa kości długich, bardziej bliższy rękę i dalszej kości udowej i miednicy. Może dać symetryczną zmiany kostne, że początkowa faza jest często postrzegana jako reumatyzm. Objawy kliniczne praktycznie nie ma, oprócz rosnącej ilości kości w strefie przynasadzie i uszczelnień tkanek otaczających. Chrząstka stawowa nawet w dużych rozmiarów guza wpływa, więc ruchomość stawu jest zachowana. Wykryty częściej w przypadku złamań patologicznych. Przerzutów do płuc daje rzadko, choć dobrze reagują na leczeniu chirurgicznym. Rentgenowskie wrzecionowate korowej kości obrzęk, często jest “przebicia”, tworząc “korek” w okostnej. When osteoblastoklastome kości długich za lecznicze leczenia chirurgicznego, umiejscowienia w kościach miednicy – radioterapii.

Guz Ewinga jest 15-20% złośliwych guzów kości szkieletu. Występuje przed osiągnięciem wieku 25 lat. Wpływa głównie trzonu kości długich, daje wczesne przerzuty do płuc i kości innych. Objawy kliniczne są jasne: ból ostry, stały, charakteryzuje się ataki gorączki, niedokrwistość, leukocytoza, utraty szybkiego wagi. Rentgenowska wykazała powiększenie kości i pogrubienie trzonu kości i litycznych obszarze rażenia. Leczenie kompleksowe: “. Cyklofosfamidu” rodnik chirurgii, radioterapii, w którym nowotwór jest bardzo wrażliwa i mieszanina chemioterapia “adriamycyna”, “daktynomycyna”, “winkrystyny” i Tylko takie kompleksowe leczenie pięcioletniej przeżywalności 70% pacjentów.

Inne pierwotne nowotwory są bardzo rzadkie: włókniakomięsak, osteosarcoma występuje jako opcja, ale ma bardziej złośliwy charakter, pięcioletnią przeżywalność 15-40%, nawet przy korzystaniu z pełnego zakresu zabiegów. Struniak – guz kości pochodzenia embrionalnego występuje w 40-60 lat, wpływa na kręgosłup z rozwojem zespołu szpikową-korzeniowego z kompresją rdzenia kręgowego i korzeni, rzadko daje przerzuty. Adamantioma pojawia się u 90% pacjentów w kości piszczelowej, zwykle w wieku powyżej 30 lat, rozwija się powoli, radykalne leczenie chirurgiczne jest korzystne dla wyników.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s