Rak kości – Diagnoza

Sugerują obecność guza objawy pozwalają, dane badając pacjenta, instrumentalną analizę oraz testów krwi.

Jednakże, w większości przypadków, lekarze muszą potwierdzić podejrzenia badając próbki tkanki lub komórki (tzw. biopsja) pod mikroskopem.

Podobne objawy i wyniki badań mogą dać i inne choroby, takie jak infekcje kości, które można pomylić ze złośliwych guzów kości.

Ponieważ przerzuty nowotworowe w kości i guzów pierwotnych kości często powodują podobne objawy, aby potwierdzić charakter guza wymaga lekarza wynik biopsji.

Następnie, po przeprowadzeniu rentgenowskie badanie i może być wykryty i inne przerzuty do kości.

Fluoroexam

Najważniejszym narzędziem diagnostycznym jest badanie rentgenowskie, które zaczyna się od standardowej radiografii w dwóch projekcjach.

Większość guzów kości są wyraźnie widoczne na radiogramie.

Kości w miejscu guza nie wygląda mocno, i “skorodowany”. Obrzęk może również pojawić się w całej jamie kostnej. W niektórych przypadkach, lekarz o ubytku kostnego widać guz, który rozciąga się na następne umieszczone tkanki (na przykład mięśnia lub tkanki tłuszczowej).

Złośliwy charakter guza radiologa (lekarza, który specjalizuje się w badaniu rentgenowskim) często zgadywać radiologicznych kryteriów. Jednak tylko biopsja może potwierdzić swoje podejrzenia.

W celu określenia rozprzestrzeniania się nowotworu do płuc, często wykonuje zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej.

Tomografia komputerowa (CT)

CT – jest rentgenowskie procedura przedstawia szczegółowy obraz przekrojów wszystkich tkanek ciała.

Zamiast pojedynczego obrazu, jak w konwencjonalnej radiografii, CT skanera obraca się wokół ciała pacjenta, tworzy wiele strzałów. Następnie, powstały obraz łączy się z komputerem w jednej tkance kawałek obrazu. Aparat wykonuje zdjęcia z wielu plastrów ciała mają być przesłuchani.

CT pozwala określić stadium raka. To badanie może wykryć rozprzestrzenianie się nowotworu do płuc, wątroby lub innych narządów. Skanowanie wykrywa przerzuty w węzłach chłonnych i narządach odległych.

Przed pierwszą serię obrazów pacjenta, może zostać poproszony do picia ilość substancji kontrastu. To pomaga zobaczyć kontury jelitach, a więc niektóre z nich nie może być mylone z guzem.

Ponadto pewien rodzaj środka kontrastowego jest czasami podawany dożylnie w kroplówce. Pomaga to opisują niektóre struktury tworzenia ciała.

Natomiast wstrzyknięcie może powodować płukania (zaczerwienienie i uczucie pieczenia), które trwa od kilku godzin do kilku dni. Niektórzy pacjenci mają alergię na barwnik kontrastowy i wygląd uli. Rzadziej występują poważniejsze reakcje z trudnościami z oddychaniem i spadku ciśnienia. Do zapobiegania i leczenia alergii takie leki są stosowane. Pamiętaj, aby powiedzieć lekarzowi, jeśli wcześniej występowały podczas reakcji radiografii do jakiegokolwiek środka kontrastowego, a obecność alergii na owoce morza.

Ponadto, CT jest stosowane do kierowania biopsji w podejrzanych przerzutów. Podczas zabiegu, który jest nazywany biopsji pod CT, pacjent leży na specjalnym stole. W tym czasie, z igłą do nakłuwania zaliczki radiolog w kierunku nowotworu. Obrazy są utrzymywane tak długo, jak lekarz uzna, w odpowiednim miejscu, do igły wewnątrz guza

CT trwa dłużej niż konwencjonalną rentgenowską metodą postępowania. Przez cały ten czas pacjent powinien nadal leży na stole. Ta część ciała, które mają być badane, znajduje się wewnątrz skanera (w kształcie pierścienia, urządzenia, całkowicie otaczającą tabela).

Badanie jest całkowicie bezbolesne. Jedyną wadą jest potrzeba pewnego czasu, aby być bez ruchu. Nowoczesne skanery mogą rozwiązać ten problem, ponieważ działa bardzo szybko.

Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI)

MRI z silnym magnesem tworzy fale radiowe, które są używane zamiast promieni rentgenowskich. Energia pochłonięta przez radio do tkanek, a następnie zwolniony w określony sposób, w zależności od choroby tkanki. Komputer przekłada uwolniony radia tkanek w bardzo szczegółowy obraz części ciała.

W niektórych przypadkach, dla lepszego widoku nowotworu podawano dożylnie środka kontrastowego nazywane gadolinu.

MRI jest często najlepiej metodą wykrywania guzów kości. Ten typ skanowania jest szczególnie przydatne do badania mózgu i rdzenia kręgowego.

Jednakże, w porównaniu z CT, MRI procedura jest mniej wygodne dla pacjenta. Po pierwsze, wymaga więcej czasu: często godziny. Ponadto, konieczne jest, aby znaleźć zamknięty jeden koniec urządzenia, które odstrasza ludzi claustrophobia (lęk przed zamkniętych pomieszczeniach). Maszyna wydaje stłumione banging dźwięki, które podrażniają niektórych pacjentów. I tak poszczególne departamenty w celu powstrzymania diagnostyczne te dźwięki zapewniają słuchawki.

Izotop promieniotwórczy scyntygrafię kości (bone scan)

Badanie to pozwala na identyfikację rozprzestrzenianiu raka do innych kości. Wykrywa przerzuty wcześniej niż konwencjonalne radiografii. Scyntygrafia kości może także określić ilość uszkodzeń kości pierwotnego guza.

Przed zbadaniem pacjenta dożylnie radioaktywny difosfonian technetu substancja. Radioaktywność substancji jest bardzo małe i nie powodują skutków długoterminowych. Technet “przyciągania” dotkniętych kości komórki, gdzie się one znajdują. Obszary te będą widoczne na zdjęciu w postaci gęstych obszarach szare lub czarne, zwany “hot”. Obecność takich stron można podejrzewać nowotwór złośliwy. Jednakże, inne choroby kości, takie jak zapalenie stawów lub zakażenia może również pojawić. Aby odróżnić jeden od innego państwa, należy przeprowadzić dalsze badania i biopsja.

Pozytonowej tomografii emisyjnej (PET)

Pozytronowej tomografii emisyjnej (PET), które pozwala na wykrycie procesu nowotworowego (przerzuty) w każdym z narządów wewnętrznych.

Gdy PET jest stosowany glukozę (cukier), która zawiera atom radioaktywny. Emitowane radioaktywności rejestrowane przez specjalny aparat.

Złośliwe komórki wchłonąć duże ilości radioaktywnego cukru, ponieważ mają one zwiększoną przemianę. PET pozwala na identyfikację guza, wszędzie tam, gdzie znajduje się w organizmie. Ponadto PET pouczające niż kilka zdjęć rentgenowskich wykonanych z różnych pozycji, pomaga zbadać całe ciało.

W niektórych przypadkach, ta technika pozwala odróżnić nowotworów łagodnych i złośliwych. Dla lepszej identyfikacji niektórych rodzajów raka PET czasami w połączeniu z CT (PET-CT techniki).

Biopsja

Biopsja – próbka tkanki jest ogrodzenie guza w celu jego późniejszego badania pod mikroskopem.

To jest jedyny sposób, aby zidentyfikować nowotwory złośliwe i, aby wykluczyć inne choroby kości. W obecności raka biopsji powie lekarzowi, czy guz jest pierwotny lub przerzutowy nowotwór złośliwy z innych stron.

Do diagnozy nowotworów złośliwych kości za pomocą wielu komórek i próbki tkanek. Konieczne jest, aby chirurg wykonać biopsję, która ma doświadczenie z diagnostyki i leczenia guzów kości

Metoda biopsji, które dobiera lekarz w zależności od cech nowotworu, jak również do najbardziej prawdopodobnego typu nowotworu, w tym przypadku (na podstawie rentgenowskiej wieku kostnego pacjenta i guza).

Identyfikacji niektórych rodzajów nowotworów wystarczająco próbki pobrane przez biopsję.

Do diagnozy innych nowotworów wymagają dużych próbek, które mogą być dostępne dla chirurgicznej biopsji.

Wybór metody biopsji wpływu na decyzję chirurga usuwania całego guza podczas procedury pobierania próbki tkanek. W niektórych przypadkach, błędnie wybrano metodą biopsji dodatkowo komplikuje pracę chirurga, który nie będzie w stanie akcyzy całego nowotworu bez częściowym lub całkowitym usunięciu kości kończyn górnych i dolnych. Może także powodować rozprzestrzenianie się nowotworu.

Biopsja

Są dwa rodzaje biopsji igłowej: fine-needle biopsji i biopsja tolstoigolnaya.

W obu przypadkach, przed zabiegiem, znieczulenie miejscowe jest konieczne.

W aspiracji (FNA) biopsji igłowej chirurga wybiera bardzo cienkiej igły dołączone do strzykawki z których usunięcie guza jest wykonany i niewielką ilością płynu komórek w nich zawartych. Często chirurg umieszcza igłę na doznań: uczucie obszar, na którym może być guz zlokalizowany blisko skóry. Jeśli nowotwór jest głębokie i niemożliwe jest sondą, Advances lekarz wewnątrz igły, kierując się obrazu na ekranie komputera uzyskane w temperaturze pokojowej. Taka procedura nazywa biopsji pod CT wskazówek, często prowadzone przez specjalistów radiologii zabiegowej.

Gdy lekarz używa tolstoigolnoy biopsję igłę w celu uzyskania szerokiego małą cylindryczną próbkę tkanki (około 1-1,5 cm długości i 0,3 cm średnicy). Wielu ekspertów uważa, że ​​tolstoigolnaya biopsję zalet BAC w diagnostyce pierwotnych guzów kości.

Biopsja chirurgiczna kości

Procedura ta wymaga niewielkiego nacięcia na skórze, która zapewnia dostęp chirurga do guza. Więc on będzie w stanie akcyza małą próbkę tkanki.

Inna nazwa tej metody: incisional biopsja.

Jeśli guz usunięto w całości, a nie tylko mały kawałek tego, to się nazywa excisional biopsja. Taka procedura jest często wykonywany w znieczuleniu ogólnym (w którym pacjent jest całkowicie uśpiony). Ponadto, zastosowano znieczulenie blok (bloki nerwowe), w którym znieczula się kończyny w całości. Ważne jest, że usunięcie, a następnie biopsji guza przeprowadzono przez jeden i ten sam lekarza.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s