Rak kości – chirurgia

Główną metodą leczenia większości nowotworów złośliwych kości jest operacja.

Ponadto, operacja jest używany do uzyskania próbki tkanki nowotworowej. Biopsja i chirurgia – to dwie odrębne czynności. Jednakże, ważne jest, aby planować czas. Najlepiej jest, gdy systemy te są wykonywane przez tego samego chirurga. Próbki tkanki guza Fence od wybranej sekcji niewłaściwie może doprowadzić do komplikacji podczas operacji usunięcia guza. W niektórych przypadkach, nie tak biopsja uniemożliwia usunięcia guza bez amputacji chorej kończyny.

Celem leczenia jest chirurgiczne wycięcie całego guza. Jeśli jest tylko kilka złośliwe komórki mogą mnożyć i doprowadzić do nowego guza. Aby temu zapobiec, chirurg usuwa się nie tylko guza, jak również pewną ilość otaczającej zdrowej tkanki. Procedura ta nosi nazwę szerokie wycięcie patologicznego tworzenia otaczających tkanek. Wycięcie tkanek zdrowych, zwiększa prawdopodobieństwo, że nowotwór jest całkowicie usunięty.

Po zabiegu, tkanki pobrane i badane pod mikroskopem, patologa, który bada zewnętrzną krawędź próbki na obecność komórek nowotworowych. Jeżeli krawędzie wyciętych komórkach nowotworowych tkanek są obecne, krawędzie są zwane “pozytywne” lub “pozytywne”. Oznacza to, że guz nie może być całkowicie usunięty. Gdy krawędzie próbki komórek nowotworowych tkanek są nieobecne, są one nazywane “negatywne” lub “czysty”. Szerokie wycięcie tkanki w obecności “czystego” krawędzi obszaru roboczego zmniejsza ryzyko nawrotu nowotworu do minimum.

Guzy kończyn górnych i dolnych

W niektórych przypadkach, w celu zapewnienia pełnej szerokości wycięcia (tj. wycięcie guza jako całość) trzeba usunąć całą kończynę. Taka operacja nazywana jest amputacja.

Zazwyczaj, jednakże, chirurg usuwa guz nowotworowy bez amputacji. To się nazywa lub narządu-sparing.

Jeśli mówimy nie tylko o sposobach leczenia, to jest bardzo ważne, aby zrozumieć zalety i wady każdego rodzaju zabiegu.

Na przykład, ochrony operacja jest bardziej trudne i ma wiele powikłań, pomimo faktu, że dla wielu ludzi jest łatwiej obchodzić się z myślą o niej, niż amputacja. Jeśli jest interwencja wykonane przez doświadczonego lekarza, przeżywalność w obu rodzajach operacji są takie same. Badania jakości życia wykazały, że reakcje pacjentów w końcowym wyniku różnych operacji nie różni się znacząco. Być może to, co jest najbardziej na wynik operacji obawiają nastolatków są zaniepokojeni konsekwencjami społecznymi leczenia. Znaczenie problemy emocjonalne, nie powinno się odmawiać, dlatego wszyscy pacjenci potrzebują wsparcia i zachęty.

Niezależnie od rodzaju działania w przyszłości będą wymagać rehabilitacji. I to może być najbardziej dotkliwy etap leczenia. Jeśli to możliwe, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem-rehabilitanta przed zabiegiem. Pozwoli to na lepsze zrozumienie przyjście złożoności.

Amputacja

Amputacja – operacyjne usunięcie wszystkich lub części kończyny (ręka lub noga). Jeśli wybrana metoda leczenia nowotworu amputacji, usuwa wszystkie tkanki nowotworowej, część zdrowej tkanki na tym miejscu i całkowicie tkanki poniżej.

W przeszłości, amputacja jest jedynym sposobem, aby leczyć nowotwór złośliwy kości, który wpływa na górnej lub dolnej kończyny. Obecnie, operacja ta odbywa się tylko wtedy, gdy nie jest możliwe utrzymanie terapii. Na przykład, amputacja może być wymagane w przypadku usunięcia guza, jeśli to konieczne, aby wpływać na główne nerwów lub mięśni tętnic, znacznie zakłóca kończyny.

Aby chirurg mógł określić ilość tkanki która ma być usuwana, operacja musi być połączony z MRI i badanie histologiczne tkanek. Operacja jest zaplanowana tak, że kość jest utworzona wokół pnia mankietu mięśnie i skórę. Założony mankiet powinny pasować do kształtu protezy (proteza). W trakcie rehabilitacji po zabiegu pacjenci muszą nauczyć się korzystać z protezy. Jeśli fizykoterapia zostanie wykonane prawidłowo, po amputacji kończyny dolnej pacjenta będzie w stanie chodzić w 3-6 miesiące.

Oszczędzanie surgery

Celem zachowania zabiegu jest usunięcie wszystkich raka i utrzymania funkcjonalnie aktywnych kończyny. Operacja ta może być przeprowadzona u 90% pacjentów z nowotworem złośliwym kończyn górnych lub dolnych.

Interwencja chirurgiczna jest bardzo trudne i wymaga chirurga z odpowiednim doświadczeniem i umiejętnościami. Zanim lekarz nie jest to łatwe zadanie, aby usunąć guz całkowicie bez wpływu na sąsiadujące nerwy, naczynia krwionośne i ścięgna jest. Nie zawsze jest to możliwe. W przypadku wzrostu nowotworu, w pobliżu struktury znajdują, muszą być usunięte wraz z nową formacją. Czasami prowadzi to do bólu lub niemożności korzystania kończynę. W takich sytuacjach, najlepszą opcją leczenia jest amputacja.

Kiedy sparing operację usunięcia guza za pomocą szerokiego wycięcie tkanki. Aby wymienić kość za pomocą pilota lub przeszczepu kości protezy. Implanty są wykonane z metalu i innych materiałów, i może być bardzo skomplikowane struktury. Na przykład, stawu biodrowego jest często stosowany w rosnących dzieci. W tych przypadkach, jak wzrost i rozwój dziecka sam extended protezy bez dodatkowych operacji.

Operacja może być konieczne, jeśli zakażonej protezy, jego zniszczenie lub uszkodzenie. Poszczególni pacjenci po operacji oszczędzającej pierś w ciągu najbliższych 5 lat, być może trzeba nową operację, a niektóre z nich – i amputacji.

Sparing operację wymagają bardziej intensywnej rehabilitacji. Po interwencji kończyny dolnej pacjenta, średnio trwa około roku, aby chodzić. Jeśli pacjent nie uczestniczą w programach rehabilitacyjnych, “zapisane” limb chirurg może stać się bezużyteczne.

Chirurgia rekonstrukcyjna

Jeśli potrzebujesz połowy uda amputacji, chirurg może rozmieścić resztę goleni i stopy do 180 stopni i połączyć je z kości udowej. Kostka staje się nowy staw kolanowy. Operacja taka nazywana jest obrotowa tworzywa sztucznego. Aby przywrócić długość nowego protezy kończyny używane.

Jeśli nowotwór wpływa kończyny górnej, to jest możliwe w celu usunięcia go z kolejnym dodatkiem niższych części rąk. W tym przypadku, pacjent utrzymuje dłoń funkcjonującą jest tak dużo krótsza.

Nowotwory innych lokalizacjach

Nowotwory złośliwe miednicy odbywa jak najszerszego wycięciu tkanki chorej i zdrowej. Jeśli trzeba przywrócić kości mogą być używane kości przeszczepy.

Jeśli nowotwór znajduje się w dolnej szczęce, usuwanie prowadzi się w całej kości żuchwy, a następnie wydzielenie innych kości. Gdy położenie guza w kręgosłupie i czaszki szerokiego wycięcia nie zawsze jest to możliwe. Nowotwory złośliwe w takich przypadkach wymaga leczenia skojarzonego, np. łyżeczkowanie, kriochirurgii i radioterapii.

Łyżeczkowanie

Po wykonaniu tej procedury przeprowadzono zgarniania guza z kości bez usuwania kości. Ten otwór utworzony w kości. W niektórych przypadkach, po usunięciu większości chirurg wykonuje leczenia nowotworów sąsiedniej tkanki kostnej w celu zniszczenia wszelkich pozostałych komórek nowotworowych. Jednym ze sposobów postępowania jest kriochirurgia.

Kriochirurgia

Według tego sposobu, otwór jest utworzony po usunięciu guza w kości wstrzykuje ciekłego azotu. To jest bardzo fajne rzeczy zabija komórki nowotworowe przez zamrażanie ich. Inna nazwa tej metody – krioterapia. Po leczeniu w otworze kości mogą być uszczelnione kostnego przeszczepem lub cementu kostnego.

Cement kostny

Cement kostny zawiera polimetakrylan metylu (PMMA), który ma postać cieczy, z nastawnym czasie. Położył kościstą dziurę w postaci ciekłej. Jako utwardzania PMMA generować dużo ciepła. Ciepła niszczy pozostałych komórek nowotworowych. Cecha ta pozwala na zastosowanie PMMA niektórych guzów kości, bez użycia kriochirurgii.

KURACJA chirurgiczne przerzutów

W celu leczenia złośliwego guza kości, musi być całkowicie usunięta, w tym wszystkich istniejących przerzutów. Najbardziej typowym miejscem przerzutów są płuca. Chirurgiczne usunięcie przerzutów nowotworu płuc kości powinny być planowane ostrożnie. Przed zabiegiem, chirurg ocenia liczbę guzów i ich usytuowanie (w jednym lub w obu płucach) oraz wielkość i ogólny stan zdrowia pacjenta.

CT klatki piersiowej nie może pokazać wszystkie przerzuty. I tak chirurg musi przygotować plan działania w przypadku wykrycia podczas operacji guzów, które nie zostały wykryte przez TK klatki piersiowej.

Usunięcie wszystkich płuc przerzuty często daje pacjentowi jedyną szansę na wyleczenie. I jeszcze nie wszystkie przerzutów do płuc może być usunięty. Niektóre guzy są zbyt blisko ważnych strukturach w klatce piersiowej (np. dużych naczyń krwionośnych). Ponadto, przerzuty są zbyt duże, aby można je bezpiecznie usunąć. Ponadto często poruszać stres znieczulenia lub Sama operacja usunięcia przerzutowego pacjenta nie pozwala stan ogólny (z powodu awarii zasilania lub problemów z serca, wątroby lub nerek).

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s