Rak kości

Rak kości (kości lub nowotworu) jest obecność łagodnych lub złośliwych chorób układu kostnego u ludzi i może najczęstszą postacią nowotworu jest rzadkie.

Pierwotnego raka kości jest nie więcej niż 1-2% powstaniu nowotworu in ludzkiego szkieletu. Kiedy diagnoza jest wyraźnie dominuje tzw średnie Oncology – gdy nowotwór patologia jest powikłaniem kości przerzutów nowotworowych komórkach innych narządów. Przy okazji, właśnie w tym onkologa sytuacja może dać jasną odpowiedź, w którym nie było guza układu kostnego.

Zagrożone tą chorobą są w większości bardzo młodych pacjentów – Nastolatki i dzieci. U osób starszych z rozpoznaniem pierwotnego raka kości jest niezwykle rzadkie. Uszkodzenia układu kostnego u dorosłych pacjentów występują zwykle ze względu na obecność guzów złośliwych w innych narządach. Najbardziej aktywne w tym zakresie są nowotwory płuc, nerek, tarczycy, piersi, i gruczoły prostaty. W późniejszych stadiach choroby z przerzutami do kości szkieletu daje prawie wszystkich nowotworów złośliwych. Dlatego zdecydowana większość pacjentów z 3 i 4 stadium raka skarżą się na bóle w stawach i kościach. Główny wpływ ma często bóle kości płaskich (kręgi, żebra, czaszka i miednica), w niektórych przypadkach mogą pojawić się przerzuty w kościach długich cylindrycznych.

Szczególne czynniki, które wpływają na rozwój pierwotnego raka kości, nie są znane w medycynie obecnie. Lekarze mogą jedynie wymienić szereg czynników powodujących tę rzadką chorobę. Wśród nich – skutki wysokie dawki promieniowania, obecność implantów, problemy z metabolizmem, szereg urazów, obecność szkodliwych nawyków i przechodzącą terapię tsiostatikami. Najczęściej choroba ta dotyka kości kończyn dolnych, oraz u pacjentów starszych generacji istnieje skłonność do powstawania raka kości czaszki.

Klasyfikacja

W tej chorobie, istnieją dwa rodzaje raka: łagodnych i złośliwych. Guz pierwszym gatunkiem rośnie wielkość powoli i zdrowej kości, z kolei zaczyna otaczają obszar problem ich normalnej tkance. Co do złośliwości, to rośnie szybciej, zdobywając wszystkie obszary kości i formowania jej postrzępione.

Pierwotne nowotwory złośliwe kości to typ podzielony na kilka odmian:

1. Osteosarcoma. Jest nie tylko najbardziej popularny rodzaj nowotworu kości, ale także jeden z najbardziej agresywnych. Medyczne, istnieją przypadki, w których ten rodzaj pierwotnego raka kości zostały rzucone i narządów wewnętrznych, zwłaszcza płuc. Osteosarcoma często denerwuje ludzi dotykania ich kości długich rękach i nogach, które są bliżej stawów.

2. . Chrzęstniakomięsak Ten rodzaj pierwotnego raka kości może mieć podwójne rozwoju: bardzo wolno, więc prawie błyskawica prędkości. Pokazany jest, co do zasady, na kości udowej i miednicy, i jest najczęściej u pacjentów w średnim wieku. Przerzuty do tej choroby może również “odpowiedzi” do płuc i węzłów chłonnych.

3. Struniak. Najrzadszy rodzaj kości guza. Zazwyczaj rozwija się u ludzi młodych i “zajęty” terytorium, na górnej i dolnej części kręgosłupa.

Obraz kliniczny

W początkowych stadiach choroby malosimptomatichna. Jednak w trakcie jego ekspertów progresji znaczy takie objawy choroby triady: obecność zmian w miejscu bólu i nowotwory tkanek, a także pojawianiu się zaburzeń kończyn. Najwcześniejszym objawem choroby uważa się ból. Początkowo było to łagodne i nie ma dokładnej lokalizacji, więc wielu pacjentów spróbować zignorować i nie przywiązują wielkiej wagi. Jednak z upływem czasu, zwiększa ból, staje się bardziej intensywny i trwa określoną lokalizację, a także martwi się o pacjenta, więcej i nie zatrzymuje się nawet po odpoczynku lub unieruchomienia kończyny. Na kości nowotwory charakteryzują się nocne ataki bólu.

Wraz z rozwojem tych chorób przejawiają Objawy: odkształcenie powierzchni konturu ciała w pobliżu, gdzie guz utworzony, a pojawieniem się obrzęk tkanek miękkich. Są to przypadki, gdy guz kości dopekayut Gwałtowny ból, i temperatura skóry na nim jest znacznie wyższa – oznacza to, że obecność stanu zapalnego.

Obecność tej choroby są rzadko wykrywane, zanim 2-3 miesięcy od wystąpienia bólu dyskretny. Na początkowym etapie złośliwy guz kości rośnie bardzo szybko, ale z upływem czasu znacznie zmniejsza tempo i przestaje rosnąć. Jeśli edukacja może być odczuwane przez skórę, nie wskazują na wczesne stadium raka, i powiedział raczej, że proces nowotwór przeniósł się do sąsiednich tkanek miękkich. W przypadkach, gdy guz jest duży, skóra nad nią zauważalnie cieńszy i blady, ona też ma pokrywę oznaczoną “ornament” żyły. W nowotworów skóry prawie nigdy nie kiełkują.

W przypadku nowotworów, zamieszczono w części krawędziowych kości długich, jest stosunkowo szybki zanik mięśni i przykurczy najbliższym połączenia, tzn. Trudność w jego ruchach. Nowotwory złośliwe są położone w środkowej części kości jest mniej uciążliwy Funkcja połączeń (to jest możliwe, w ostatnich stadiach choroby). Zwykle kości guz nie rośnie do pobliskiego stawu. Takie powikłania mogą wystąpić w złamań patologicznych.

Diagnostyka, leczenie, rokowanie

Ważne jest, że onkolog nie widział cały obraz choroby. Aby znaleźć prawdziwą przyczynę edukacji pomoże mu dokładny opis objawów choroby. Rozpoznanie opiera się na wynikach badania fizykalnego, w tym pełną kontrolę, badanie dotykowe, badania krwi, prześwietlenia (pomaga określić wielkość, rodzaj i formę edukacji). Czasami istnieje potrzeba rezonansu magnetycznego lub tomografii komputerowej. Aby wyjaśnić morfologię Edukacji biopsji.

Z tej diagnozy okazały sobie najlepszą drogę trzech metod leczenia: chemioterapii i radioterapii oraz chirurgii manipulacji. Aby zastosować te metody w połączeniu może być i jeden. Istotą radioterapii ma być leczone rentgenowskie niszczenia komórek nowotworowych, w określonym obszarze. Ale co trochę chory z tej diagnozy żyje tylko tą metodą. Fakt, że nowotwory kości, w większości przypadków daje przerzuty aktywne. Dlatego tacy pacjenci zwykle nie uciec chemioterapii (dożylnie środki hamujące namnażanie się komórek nowotworowych). To przeprowadza się przed i po zabiegu. Zabieg chirurgiczny polega na usunięciu chorego fragmentu kości, tkanki otaczającej, nerwów i naczyń krwionośnych. Usunięto część kości, w zależności od jego wielkości, została zmniejszona z implantu metalu, lub cementu specjalnego.

Prognoza tej choroby zależy od kiedy ujawniono tworzenie. Jeśli jest to wykonywane w późniejszych etapach procesu chorobowego, to nie można zapisać kończyny, niestety bardzo rzadko. Według wyników śmiertelnych nowotworów do kości, gdy komórki nowotworowe rozprzestrzeniają się do narządów wewnętrznych, “działa” w ich przerzutów.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s