Rak kości

Ciało ludzkie składa się z 206 kości. Bones pełnią różne funkcje. Po pierwsze, struktura kości zapewniają ciało, jego kształt. Dołącz mięśni do kości, co pozwala przenieść. Bez kości ciało stanie się “czerwony” tkanek miękkich bez struktury, a ludzie nie będą w stanie stać, chodzić lub poruszać. Po drugie, kości pomaga chronić inne, bardziej delikatne narządy ciała. Na przykład czaszka chroni mózg, kręgosłup kręgi służą do ochrony rdzenia kręgowego i rib chroni serce i płuca. Po trzecie, w kości szpiku są tworzone i przechowywane nowych krwinek. Wreszcie, kości pomaga kontrolować dostarczanie różnych białek i substancji odżywczych do ciała, w tym wapnia i fosforu.

Czym jest rak?

Korpus składa się z wielu małych struktur – komórki, które są różnego rodzaju. Normalnie, komórki rosną, umiera, a nowe komórki powstają. Proces ten trwa przez całe życie, nawet jeśli dana osoba już nie rośnie. Komórki dzielą się i tworzą nowe komórki zastępują stare i uszkodzone. Ciało człowieka może kontrolować wzrost i podział komórek w oparciu o ich potrzeby. Rak – to niekontrolowany wzrost komórek. Pacjenci, u których komórki nowotworowe różnią się od normalnych i zmieniają swoje funkcje.
Istnieją różne rodzaje raka. Rak zazwyczaj nazywane w zależności od typu komórki, w której występuje. Na przykład, raka płuc jest opracowany ze względu na uwalnianie komórek kontrolnych, które tworzą płuc, raka piersi w – komórek tworzących nowotwór piersi. Nowotworu oznacza grupę o nieprawidłowych komórek. Jednak nie wszystkie guzy raka. Guz może być łagodne (nie nowotworowych) lub złośliwych (nowotworowych).

Nowotwory łagodne są mniej niebezpieczne i nie rozprzestrzenił się na inne części ciała. Nowotwory złośliwe są bardziej niebezpieczne i może rozprzestrzeniać się na inne części ciała. Zdolność komórek nowotworowych rozmieszczonych od pierwotnego guza do innych części ciała jest nazywana przerzutów. Przerzuty występuje, gdy komórki nowotworowe do krwioobieg lub limfatycznego, komórki te są w innych narządach. Kiedy komórki nowotworowe przerzuty do innych części ciała, mają jeszcze pierwotny wygląd nieprawidłowych komórek. Na przykład, jeśli grupa komórek jest rak piersi daje przerzuty do kości, to jest nazywany przerzutowego raka piersi. Różne rodzaje raka może prowadzić do powstawania przerzutów. Najczęstsze rodzaje raka, który rozprzestrzenił się do kości są nowotwory płuc, piersi, prostaty, tarczycy, nerek. W większości przypadków, ludzie z komórek nowotworowych w kościach spowodowane tym, że nowotwór rozprzestrzenił się z innych części ciała w kości. Znacznie mniej raka wynika głównie z komórek tworzących kości. Ważne jest, aby część, czy nowotwór w kości z innej części ciała lub bezpośrednio z komórek raka kości. Leczenie nowotworów, że przerzuty do kości danym, w odniesieniu do pierwotnej postaci raka.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s