PARAOSSALNAYA (juxtacortical) Osteosarcoma

Choroba zaczyna się stopniowo, zwykle nie powoduje bólu. Nie jest obrzęk w dotkniętym obszarze przynasadowej kości, przez kilka lat, guz rośnie wolno.

Takie stosunkowo spokojna w ich objawów klinicznych w procesie prowadzi do tego, że pacjenci się do lekarza lub nawet o 2-3 lat 5 w momencie wykrycia guza, gdy osiągnęły duży rozmiar powoduje ból lub daje się w pobliżu wspólnej funkcji. Jednakże na tym etapie, często stan ogólny pacjenta będzie zadowalający.

Takie torpid Kurs prowadzony niektórzy autorzy uznać, że na pewnym etapie jego rozwoju nowotworu łagodnego. Ale cechy złośliwości, organicznie nieodłączne w tym nowotworu nieuchronnie występują w procesie jej wzrostu skłonności do nawrotów po wystarczająco radykalne transakcji leżących oraz przerzutów (głównie w płucach).

To jest bardziej powszechne w 2-3 dekadzie życia i jest zlokalizowana w przynasadowych lub metadiaphysis kości długich (metadiaphysis dalsza kości udowej i ramiennej, piszczelowej mniej).

Guz jest wyczuwalny w postaci maloboleznennogo gęstości kości niezmienione w stosunku do tworzenia kości. Możliwe ograniczenia ruchu w pobliżu stawu, wiąże się z dużym wielkości guza. Patologiczne złamania, nie są opisane.

Zmiany radiologiczne dla tego nowotworu jest bardzo charakterystyczny. Przynasadzie i okolicy jedną trzecią trzonu kości długiej spowitego muftoobrazno kości bardzo gęsty. Zewnętrzny kontur “sprzęgła” policyklicznych i zwykle ma wyraźny zarys.

Rentgenowskiego, a zwłaszcza seriogrammah pokazuje, że masy guza, jak to zostało utworzone z pojedynczych “kulki” lub “” półkul, wolne krawędzie są ostre i tworzenia wielopierścieniowe konturu – charakterystyczny wzór, właściwe tylko paraossalnoy mięsaka.

Badanie rentgenowskie struktury guza jest nierównomierne. Chociaż kontury kości wyraźnie i szeroko zdefiniowany i istnieje duża masa tkanki nowotworowej, niszczeniu kości i okostnej reakcji są nieobecne lub bardzo łagodny.

Dodał radiologicznych widoczne u pacjentów z wystarczającą procesu.

W początkowym etapie rozwoju Kaposiego radiologicznej diagnozy paraossalnoy może powodować znaczne trudności w fazie rozwoju nie jest to łatwe do odróżnienia od obwodowej chrzęstniakomięsaka.

Patolodzy, opisując strukturę morfologiczną guza, podkreślić jego polimorfizmu i odkryć miejsca o osteoma znaków jest zwykle zwarty. W niektórych miejscach, struktura guza jest blisko kostniejące zapalenia mięśni, a niektóre – guz strukturę mięsak wrzeciona.

Czasami są pola komórka, przypominający osteoblastoklastomu. Niektórzy autorzy uważają, że istnieje korelacja pomiędzy gęstością mięsaka paraossalnoy kostnienia i tempo jej wzrostu.

Na obrzeżu guza jest zawsze chrząstki w strukturze przypominającej chrzęstniakomięsaka, oraz z bardziej agresywnym wzorca obserwowanego w kostniakomięsak.

Badanie mikroskopowe guza wymaga ostrożny i skrupulatny z oglądania wielu jej działów.

Leczenie

Chirurgia jest podstawową metodą leczenia, ale lokalne wycięcie guza prowadzi do procesu nawrotom. Agresywność sama każdy kolejny nawracające guz rośnie.

Mięsak Paraossalnaya ma zdolność do autologicznego, o czym świadczy wzrost guzów w tkankach miękkich wzdłuż kanału biopsji a następnie utworzeniem nowotworowych jednostek rozstawienia tkanek miękkich.

Metodą z wyboru jest wycięcie segmentu kości w jednym kawałku wraz z guzem (dla kości długich – wycięcie koniec stawowej) z zastąpieniem tworzywa utworzonego wady. W przypadkach, gdy takie działanie i ablastichno radykalny nie można wykonać lub pacjent nawrotowym po poprzedniej operacji wykonanej procesu przedstawiono amputacji kończyn lub disarticulation.

Radioterapia nie jest wystarczająco skuteczne: chemioterapia na tym etapie być rozwijane.

Wyniki leczenia chorych z tym guzem jest nieporównywalnie lepsza niż u pacjentów z kostniakomięsak. 5 lat odzyskiwania jest 60-70% leczonych.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s