Osteoid osteoma

Klinika charakteryzuje przewlekły ból długa noc przechodzi podczas przyjmowania leków przeciwbólowych (analgin, aspiryna, itp.), z dawką stopniowo wzrasta do kilku tabletek dziennie. Mimo długiego czasu trwania, intensywność bólu nie wzrasta.

Proces ten jest zwykle zlokalizowana w metadiaphysis trzonu kości i kości długich. W stanie zlokalizować krótkie rurowe, gąbczasty i płaskie kości.

Występuje on najczęściej w drugiej i trzeciej dekadzie życia. Mężczyźni spotkali się 4-5 razy częściej. Złamania patologiczne nie dzieje.

X-ray – typowy osteolityczny ostrości zniszczenie małej wielkości, okrągłe lub owalne, wytyczoną przez niezmodyfikowanej stwardnienie kości obszarze szerszym z obecnością ogniska w centrum oświecenia (female osteoid osteoma). Fokus Destruction często towarzyszy pogrubienie kory poprzez częściowo połączonych warstw okostnowych.

Osteoid osteoma kości udowej

hyperostosis i seat guza

W niektórych przypadkach, w celu identyfikacji gniazdo osteoid osteoma pokazuje radiografii “twarde promienie” lub badania tomograficznego.

Z lokalizacja osteoidów kostniak w kości gąbczastej charakteryzuje osteosclerosis wokół gniazda i brak reakcji okostnej.

Diagnostyka różnicowa spędzić z procesami zapalnymi – kortikalitami.

Leczenie

Leczenie chirurgiczne – resekcję klinową z obowiązku usuwania gniazd osteoidów osteoma. Wskaźnik usuwania gniazdo jest zanik charakterystyczny dla osteoidów kostniak bólu w pierwszym dniu po operacji.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s