Objawy raka kości

Najczęstszym objawem guzów kości jest ból. W większości przypadków, w czasie, objawy nasilają się stopniowo. Początkowo ból może występować albo w nocy lub podczas operacji. W zależności od tempa wzrostu guza, objawy mogą być przez kilka tygodni, miesięcy lub lat przed osoba poszukuje pomocy lekarskiej. W niektórych przypadkach, guz może być odczuwane jako kości i tkanki otaczającej kości. Jest to najbardziej charakterystyczne histiocytarny lub włókniak, ale może być w innych guzów kości. Kości może osłabić z powodu tworzenia się guza, co prowadzi do złamania po niewielkim urazie lub bez nich, jak również proste wsparcie dla dotkniętych kości. Nie mogą być objawy, takie jak gorączka, dreszcze, poty nocne i utrata masy ciała, ale są mniej rozpowszechnione. Są to typowe objawy, które pojawią się po nowotwór rozprzestrzenił się do innych tkanek ciała.

Jak jest diagnoza raka kości?

Pierwszą rzeczą, lekarz zrobi – jest zebranie pełnej historii choroby, która da klucz do diagnozy lekarza, bo na wczesnym etapie może wykryć nawet w trakcie leczenia rwy kulszowej . Niektóre rodzaje raka kości są bardziej powszechne wśród bliskich. Opis objawów może pomóc lekarzowi określić możliwość raka kości z innych przyczyn. Pełne badanie lekarskie może pomóc znaleźć przyczynę objawów. Badanie może obejmować określenie siły mięśni, wrażenia dotykowe i odruchów, a także niektórych badań krwi.
Pierwsze zdjęcia rentgenowskie są zazwyczaj przypisane. W niektórych przypadkach, gdy nowotwór jest na wczesnym etapie, nie może pojawić się na prześwietlenia. Pojawienie się guza na promieniowanie rentgenowskie może pomóc ustalić rodzaj raka, nowotwory łagodne lub złośliwe. Łagodne guzy są bardziej prawdopodobne, aby mieć gładką krawędź i złośliwe guzy często z “postrzępione” krawędzie. Wynika to z faktu, że łagodne nowotwory rosną wolniej i kości czasu, aby spróbować otoczyć guza normalnej tkanki kostnej. Nowotwory złośliwe rosną szybciej, co uniemożliwia normalne tkanki kostnej wokół guza.
Tomografia komputerowa – Obecne badania, które mogą dać obraz przekroju kości. Badanie to dostarcza bardziej szczegółowe badanie kości i dookreślić potencjał guza. Tomografia komputerowa zapewnia również dodatkowe informacje na temat wielkości i lokalizacji guza.
Rezonans magnetyczny – kolejna nowoczesna metoda badania, która również pozwala uzyskać przekrój ciała. Rezonans magnetyczny zapewnia bardziej szczegółowe dochodzenie, w tym tkanek miękkich: mięśni, ścięgien, więzadeł, nerwów i naczyń krwionośnych, w przeciwieństwie do TK. Badanie to może dać więcej szczegółów na temat tego, co spowodowane guza do złamania kości i zdobył otaczającą tkankę miękką.
Bone skanowania (scyntygrafia) – badanie, które wskazuje obszar intensywnego wzrostu lub obniżenia kości. Badanie to jest często stosowane do całego ciała jako całości, i może być skierowana do przekonania się, czy istnieje zmiana w innych kości ciała.
Jeśli guz zostanie znaleziony, lekarz będzie korzystać wszystkie informacje z wywiadu i badanie fizykalne w celu ustalenia możliwych przyczyn.
Lekarz prowadzący może przepisać biopsji guza, które polega na usunięciu małego fragmentu guza, które można badać w laboratorium w celu określenia typu nowotworu. Materiał do biopsji można uzyskać za pomocą małej igły lub przez małe nacięcie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s