Objawy raka kości

 Rak kości

 

Objawy raka kości

Objawy raka kości jest stosunkowo powolny proces. Najczęstszym jest ból. W rzadkich przypadkach objawia łatwo poczuł, bolesne w dotyku i guza litego, czasami na kości. Nowotworu, znajduje się na kości utrudnia przenoszenie i prowadzić do złamań kości. Wygląd z powyższych objawów może być spowodowane, i innych chorób. Pozytywny wynik leczenia zależy od terminowego leczenia do lekarza.

Diagnoza raka kości

Lekarz dostaje informacje od pacjenta o jego zdrowie w ostatnich latach, i dowiaduje się, – czy są nowotworem wśród bliskich. Dalsze badania lekarskie ciała jest chory.

Po tym, skierowań pacjentów są do promieni rentgenowskich i badania krwi. Rentgenowskie, aby dokładnie określić wielkość, położenie i kształt guza. Niezłośliwy nowotwór na X-ray pokazuje gładkie, zaokrąglone przy jasno określonych granic. Nowotwory złośliwe, a wręcz przeciwnie, ma asymetryczny kształt rozmytych granic.

Pacjent zostanie poddany różne testy, takie jak TK – tomografia komputerowa, MRI – rezonans magnetyczny. Na podstawie badania rentgenowskiego podsumowuje możliwe występowanie poważnych chorób, takich jak rak kości. Leczenie w Izraelu i diagnostyki m.in. angiografii, i – w naczyniach krwionośnych guza są monitorowane. Podczas takiej kontroli pacjenta dla przejrzystości, jest wprowadzany do naczynia krwionośnego środka kontrastowego. Dyskursy podczas angiografii danych umożliwia bardziej starannie zaplanowane działanie, zwiększając w ten sposób prawdopodobieństwo pozytywnego traktowania.

W celu bardziej dokładnego rozpoznania biopsji stosowanych jako tkanek nowotworowych. Pacjent jest z tkanki nowotworowej w patologicznej analizy, której wyniki pozwalają Medical patologa w celu określenia rozkładu prędkości i rodzaj nowotworu.

Jeśli badania raka przyniósł pozytywne wyniki, lekarz musi określić dokładną lokalizację guza oraz zakresu jego dystrybucji, tj. uzyskanie dokładnych wymiarów chorych tkanek.

Leczenie raka kości

W izraelskich szpitalach do leczenia raka kości jest brane pod uwagę rodzaj raka, stopień rozpowszechnienia, wielkość, ogólnego stanu zdrowia i wieku. Metody dla każdego pacjenta indywidualnie wybrane w zależności od wyżej wymienionych czynników.

Leczenie prowadzi się przez napromieniowanie, chemioterapii. Za granicą, w leczeniu raka kości mogą być zaangażowane ekspertów z różnych działów medycyny. W izraelskich szpitalach w tej grupie lekarzy obejmuje pediatra, chirurg, specjalista radioterapii i onkologii.

Prawie każdy gatunek kości raka jest operacja. Ponadto, w celu uniknięcia możliwego nawrotu nowotworu w obszarach otaczających, chirurg usuwa się wraz z guzem i niektórych zdrowych tkanek granicy.

W przypadku raka kończyn eksperci starają się usunąć jak mało zdrowych kości.

Dla niektórych dzieci, lekarza po zabiegu zastępuje segment kości usunięto metalowe protezy, które zostaną zastąpione w rozwoju i wzrostu dziecka. (Dłuższa proteza będzie wymagać w przyszłości dodatkowych operacji.)

Duża nowotworu prowadzi do całkowitej amputacji kończyny. W tym przypadku pacjent wymaga protezy nogi, ramiona, ręce, stopy, ruch umożliwiający.

Chemioterapia używa narkotyków, że komórki nowotworowe cel do zniszczenia.

Ta metoda leczenia obejmuje kilka rodzajów leków, w celu zwrotu gwarantowanej pacjenta. Leki podawano przez wstrzyknięcie domięśniowe w organizmie przez kapsułki i tabletki, krople dożylne. Gdy w organizmie, z krwi, są dostarczane do nowotworu i zabić. Chemioterapia jest wykonywane w postaci pojedynczych przedmiotów przez kilka okresów. Zależności od leków stosowanych w chemioterapii pacjentów jednym prowadzi się w klinikach, a inne wymaga hospitalizacji.

Za granicą, leczenia raka łączy chirurgii i chemioterapii. W Izraelu, chemioterapia jest często wykonywane przed operacją w celu zmniejszenia wielkości nowotworu. Chemioterapia jest wykonywane po operacji, aby zapobiec nawrotowi i niszczenia komórek nowotworowych pozostających w organizmie. W niektórych przypadkach, gdy pacjent otrzymuje chemioterapię przed i po zabiegu.

Niektóre gatunki podlegają skojarzonego leczenia raka Radio-i chemioterapii, co wyklucza możliwość dodatkowego rozwoju guza w późniejszych stadiach choroby, gdy rak rozprzestrzenił się do ciała.

Radioterapia (ekspozycja) wykorzystuje wiązkę energii o wysokiej częstotliwości, co uniemożliwia rozwój nowych komórek nowotworowych i niszczy istniejące.

W niektórych przypadkach, radioterapia, a nie operacją wykonywane. Jest ona również stosowana po operacji w celu zniszczenia wszystkich pozostałych komórek nowotworowych w guzie. Radioterapia jest zazwyczaj wykonywane pięć razy w tygodniu przez osiem tygodni.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s