Mięsak Reticulum kości

Mięsak Reticulum kości, poświęcony self-Nozo logicznej formie, pod wieloma względami podobny do mięsaka Ewinga, ale ma istotnych różnic z niego.

Rzadko zdarza nowotwory Ewing, zazwyczaj 30-40 lat. Mężczyźni cierpią częściej na dwa i pół razy. Więcej niż 80% z clasmocytoma przypadkach kości zlokalizowane w kościach długich cylindrycznych kończyn dolnych. Często również wpływ na kości biodrowe, kręgi, ramion, czaszki, żeber.

Choroba zazwyczaj zaczyna się z dużej intensywności bólu, gorzej w nocy, często charakter przerywany: Ból może być zlokalizowane w stawach. Dysfunkcja charakteryzuje się w pobliżu złącza z ograniczeniem ruchu, może być obecny we wspólnym wysiękowe (reaktywne zapalenie błony maziowej), które są często pochłonięty sobą.

To dlatego, że nowotwór jest prawie zawsze występuje w szpiku i kości przynasadowej czasem zaangażowanych w proces błon maziowych. Proces trwa stosunkowo długo.

Przy znacznych ilości guza może zwiększyć naczyniowych wzór. Większość pacjentów palpacyjnie guza, a to może być jedynym objawem. W zaawansowanych przypadkach, są przerzuty do regionalnych węzłów chłonnych i innych kości szkieletu. Złamania patologiczne występują dość często.

Większość autorów wskazuje, że mięsak siateczki ma patognomoniczny radiologiczne objawy. W początkowej fazie rozwoju rentgenowskiej diagnostyki retikulum mięsak jest bardzo trudne. Okostnej reakcja jest rzadka i nie ma specjalnych funkcji.

Najczęściej widoczne w postaci małej ogniskowej rażenia w epimetafizarnyh działów kości długich. Oprócz osteolitycznymi i osteoplastic możliwych ognisk zniszczenia.

Dynamiki – wzrost wielkości ognisk zniszczenia, razvoloknenie i ścieńczenie kory w obecności warstw okostnowych nakładek. Może przerzedzenie i wybrzuszenia kory. Na dużą skalę zniszczenie trzonu może być zniszczone z pojawieniem korowej ekstraossalnogo części guza. Did przerzuty w kościach, płuc, węzłów chłonnych.

Morfologiczne rozpoznanie mięsaka retikulum komórek kości nie stwarza żadnych trudności. Znakowy, niektóre z polimorfizmu włókien znaków argyrophilic lokalizacji Twining z nie tylko komórek, ale także komórek indywidualnych są dość typowe. Należy jednak mieć na uwadze, że w mniej zróżnicowanej komórki siateczki mięsaka argyrophilic splotu może być słabo rozwinięte i forma wokół poszczególnych komórek charakterystycznych splotu.

Leczenie

Mięsak komórek siateczki jest bardzo wrażliwy na promieniowanie i narażenia na chemioterapię, która jest wykorzystywana do leczenia go. Jednak często skuteczne leczenie mięsaka komórek siateczki zawiera radykalnej operacji.

Na ogół leczenie jest identyczny z komórek siateczki leczeniu mięsaka mięsaka Ewinga.

Wyniki leczenia mięsaka retikulum komórkowego jest nieporównywalnie lepsza niż w guzach Ewing mięsak osteogenicznego: 5-letnie przeżycia składane przez różnych autorów, 35-40, a nawet 60%.

Wszystkie powyższe stosuje się tylko do pojedynczych form mięsak komórki siateczki w dorosłych.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s