Leczenie raka kości

Rak kości – to nowotwór, który ma wpływ na tkankę kostną człowieka. Istnieją dwa typy choroby – pierwotne i wtórne (przerzuty w inny sposób). Przyczyny raka kości jest nadal badane. W większości przypadków, pacjenci przedstawia z chorobą wcześniejszego urazu, ale specjaliści, że uszkodzenie jest bardziej katalizatorem procesu nowotworu, który zaczął się wcześniej, niż powoduje to. Również wśród przyczyn wskazać zagrożeń zawodowych, wpływ promieniowania, jak również otrzymujących leki immunosupresyjne.

Widocznych objawów opracowano po długim okresie czasu. Pierwszy znak, a przy okazji, najczęściej jest ból w miejscu, gdzie guz utworzony. W niektórych przypadkach, guz jest wyczuwalny, naciskając pacjenta, który powoduje ból. Takie nowotwory mogą osiągnąć imponujące rozmiary i trudne dla osoby, aby przejść normalnie. Jeśli kość jest bardzo poważnie uszkodzony, w miejscu guza mogą tworzyć patologiczne złamania.

Rak kości dzieli się na bardzo dużej liczby gatunków – grupa ta obejmuje następujące nowotwory: chrzęstniakomięsak, kościogubczaka, mięsaka kości, mięsak Ewinga, jak i najbardziej rozpoznawanych nizkodifferentsiirovannye nowotwór złośliwy.

Diagnoza raka kości u chorych na raka w centrum Assuta medycznego

W celu szybkiego i dokładnego diagnozowania nowotworów kości specjalistów z kliniki Assuta używane bardzo pouczające metod wykrywania nowotworów, wraz z normą (X-ray i badania krwi).

Tomografia komputerowa (CT, krótko) – jest to rodzaj badania rentgenowskiego, który pozwala na otrzymanie obrazu, w którym części korpusu są “w kontekście”.

Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (aka MRI) – metoda diagnostyczna, która jest podobna do TK, ale nie niesie dawki promieniowania na organizm człowieka.

Scyntygrafia kości – kolejny sposób diagnozowania raka kości. Jej istotą jest to, że w organizmie pacjenta są specjalne substancje, które gromadzą się selektywnie w nowotwory kości, a następnie dane w klastrze widoczne są szczególne obrazy.

Diagnostyka USG – ultra-nowoczesny i bardzo wrażliwy sprzęt pozwala nam na uzyskanie obrazów o najwyższej precyzji.

Angiografia – badanie naczyń nowotworowych przez wprowadzenie do krwiobiegu specjalnego środka kontrastowego, a następnie szukać lekarzy spoty w obrazach.

Biopsja guza – małe kawałki próbek tkanek do badań laboratoryjnych, które pokazują stopień złośliwości nowotworu, miejscowej i rodzaj nowotworu.

Wyjątkowo wszechstronna ocena uzyskanych podczas danych diagnostycznych będzie rozwijać najbardziej efektywny przebieg leczenia pacjenta cierpiącego na nowotwór kości.

Leczenie raka kości w izraelskim szpitalu Assuta

Leczenie raka kości, w tym centrum medycznego jest prowadzone zgodnie z najnowszymi zaleceniami. Przebieg leczenia jest opracowywany indywidualnie, biorąc pod uwagę takie czynniki, jak ogólny stan zdrowia pacjenta, wieku, płci i innych cech fizjologicznych organizmu. Tylko leczenie skojarzone może być najbardziej skuteczne. Ponad leczenia pacjenta w klinice Assuta posiada zespół wysoko wykwalifikowanych onkologów, które obejmuje w rzeczywistości, onkologa, radioterapeuci, chirurga, anestezjologa, a jeśli istnieje potrzeba, i innych specjalistów.

Większość typów raka kości, które wymaga interwencji chirurgicznej. Ponieważ nowotwory w tej chorobie często powtarza, chirurdzy usunięcia nowotworu sobie, a niektóre z otaczających tkanek. Jeśli kości w okolicy dotknięte kończyny, lekarze rozważyć możliwość amputacji. Jednak w dzisiejszym świecie istnieje wiele innych sposobów, aby pracować z takiej choroby, które pozwalają na usunięcie guza i zachować funkcjonalność kończyny. Na przykład, zamiast usuwać część implantu kości może być umieszczony, jest wykonana z metalu. Rodzaje narządów działalności za nowotworów kończyn – ultra-nowoczesny trend w onkologii, która jest z powodzeniem stosowany przez ekspertów Assuta Medical Center w terapii nowotworowej.

Chirurgiczne metody leczenia są często w połączeniu z radioterapią i chemioterapią. Jeżeli operacja usunięcia nowotworu złośliwego, nie może być takie metody nie są stosowane w połączeniu z innymi, i siebie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s