Leczenie raka kości

Rak kości – zbiorcza nazwa dla grupy nowotworów złośliwych dotyczących kości szkieletu. Nowotwory złośliwe są podzielone na pierwotne i wtórne. Pierwotne guzy pochodzą bezpośrednio w kości, chrząstki, tkanki mięśniowej lub naczyń krwionośnych w kości. Wtórne guzy przerzutowe złośliwych proces w organizmie, na przykład chłoniaka nieziarniczego, szpiczaka, raka piersi , itp.

Pierwotne guzy są mniej popularne niż średnie. Są one podzielone na mięsaki. mięsaka podzielona przez histologicznej rodzaju, w zależności od typu komórek, które tworzą guz. Na kości mięsaki są:

osteosarcoma – najczęstszy rodzaj nowotworu kości. To jest bardziej powszechne u dzieci i młodzieży, dotyczy głównie kości kończyn i miednicy.
chrzęstniakomięsak – guz chrząstki
Mięsak Ewinga – częściej u dzieci, wpływa na kości kończyn i kości płaskich (mostek, miednica, itp.), charakteryzuje się szybkim wzrostem i przebiegu agresywnym
struniak – bardziej powszechne u osób dorosłych, wpływa na podstawę kręgosłupa i czaszki
włókniak – guz tkanki łącznej, często ma postać łagodnych i dryft
giant cell tumor kości – łagodne i złośliwe formy, ma wpływ na kości kończyn górnych i dolnych
złośliwe gistotsioma – najczęściej występuje u osób starszych

Objawy raka kości

Objawy różnych osób mogą się znacznie różnić. To w dużym stopniu zależy od rodzaju nowotworu, jego lokalizacji i procesu. Najbardziej charakterystycznym objawem mięsaka są kończyny ból, nie związane z urazem lub stresu fizycznego. Ból występuje głównie w nocy i słabo podatne na leki przeciwbólowe.

Może również wystąpić ból, obrzęk i ograniczenie ruchomości stawów, ogólne osłabienie, utrata masy ciała, gorączka, niedokrwistość z niejasnego pochodzenia.

W niektórych przypadkach mogą powstać spontanicznie złamań kości.
Diagnoza raka kości w Izraelu

Zgodnie z diagnozą raka kości w Izraelu wykonane następujące działania:

radiografia
scyntygrafia kości – badanie za pomocą izotopów promieniotwórczych absorbowane przez tkankę kostną. Scyntygrafia umożliwia wizualizację guza w celu określenia jego wielkości i dokładnej lokalizacji.
Tomografii komputerowej (CT) – oprócz szczegółowego obrazu nowotworu CT pomaga diagnozowania obecności przerzutów.
Rezonans magnetyczny
Bone biopsja – procedura jest coraz mały obszar tkanki kostnej i późniejsze dochodzenie próbki pod mikroskopem. Biopsja może być wykonywane poprzez nakłucie igłą lub metodą otwartą, to znaczy, ze nacięcia skóry i wycięciu małej części kości.

Leczenie raka kości w Izraelu

Leczenie raka kości polega na chirurgicznym usunięciu guza. Niestety, w większości przypadków diagnoza raka kości wytwarza się stosunkowo późno, gdy proces został przeniesiony do pobliskich tkanek i narządów, a w innych częściach ciała, znajduje się już przerzuty. W związku z tym, leczenie chirurgiczne jest zwykle połączona z leczenia systemowego. Jeżeli operacje planowania uwzględniać rodzaj guza, jego lokalizacja, etap procesu, wieku pacjenta i stanu zdrowia.

W ostatnich latach, chirurgicznego leczenia raka kości jest rzadko wymaga amputacji. Udowodniono, że wydajność amputacji nie poprawia rokowanie leczenia. Kliniki Stowarzyszenia Centrum medyczne w Izraelu, praktykujący resekcji kości przy implantacji (materiał syntetyczny substytut, kości dawcy lub powierzchnię kości pacjenta). W razie potrzeby, w późniejszym etapie wykonywania chirurgii rekonstrukcyjnej, aby umożliwić maksymalną do przywracania funkcji kończyn.

Prawie zawsze leczenia raka kości w Izraelu obejmuje chemioterapii , która może być podawany przed operacją w celu zmniejszenia wielkości guza lub po nim (w celu usunięcia resztkowych komórek nowotworowych i przerzuty). Jeśli niezbędne leki, które niszczą guza, wstrzykuje się bezpośrednio do chorej kończyny, nakładając na niego opaski uciskowej. Metoda ta zwiększa skuteczność leczenia i zmniejsza nasilenie efektów ubocznych chemioterapii na cały organizm.

Ponieważ większość nowotworów złośliwych kości odporne na promieniowanie jonizujące, radioterapia w leczeniu raka kości rzadko używane. Zwykle podaje się po operacji, aby zabić pozostałych komórek nowotworowych i przerzuty. Radioterapia jest również przewidziany do nawrotu choroby, w celu łagodzenia objawów. W izraelskich szpitalach praktykowane sparing technik radiacyjnych, które pozwalają skupić się narażenia na promieniowanie w obszarze występowania nowotworu złośliwego i zminimalizować uszkodzenia zdrowych tkanek.

W ostatnich latach, w leczeniu raka kości coraz częściej wykorzystywane cel leczenia – w oparciu o preparatach przeciwciał monoklonalnych, rozpoznających specyficzne markery komórek nowotworowych. Docelowa (celowe) terapia selektywnie atakować komórki nowotworowe, zaburzenia mechanizmów ich rozwój i rozmnażanie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s