Leczenie raka kości

Leczenie raka kości

Leczenie chirurgiczne – podstawowa metoda

  • Łagodne guzy. Spędź intralesional wycięcie lub wewnątrztorebkowego. Ewentualne zastąpienie ubytku przeszczepem kostnym
  • Nowotwory złośliwe. Wycięciu w zdrowej tkance (margines 2 cm od widocznych granic guza) przerzutów. Pojedyncze (1-2) izolowane przerzuty do płuc, mięsaka (zwłaszcza kostno-lub chondrosarcoma) mają być wycięta.

Uzupełniające leczenie nowotworów złośliwych:

  • Radioterapia. W niektórych nowotworów (np., mięsaki Ewinga) jest bardzo wrażliwe na radioterapię. W innych przypadkach, radioterapia – dodatkowe leczenie
  • Chemioterapia. Osteosarcoma – doksorubicyna (chlorowodorek doksorubicyny), cisplatyna (lub dotętniczo / w), metotreksat, tiofosfamid cyklofosfamid (cyklofosfamid), daktynomycyna, bleomycyna). W mięsaka Ewinga – cyklofosfamid (cyklofosfamid), winkrystyna, aktynomycyna D (dactinomycyną), Adriamycin (chlorowodorek doksorubicyny).

Leczenie raka kości może obejmować operacji, chemioterapii, a także promieniowanie. Wybór metody leczenia zależy od wielu czynników. W przypadku guzów często niskiej jakości chirurgii wystarczy. Z reguły, spędzają operacji narządów. Tylko w kilku przypadkach, amputacji umieszczono. Przy niektórych rodzajów nowotworów, lub w połączeniu z kompleksowego leczenia za pomocą chemioterapii i radioterapii, ale na ogół przyjmuje się wycięcie chirurgiczne jako głównego sposobu. Kiedy pewne rodzaje nowotworów (z mięsakiem Ewinga, na przykład) do radioterapii dobry efekt.

Chemioterapia jest zwykle stosowany w uzupełnieniu do technik i operacji chirurgicznych może poprzedzać. W związku z możliwym wpływie na układ rozrodczy chemioterapii i radioterapii są zwykle oferowane młodych mężczyzn zastosowanie banku spermy.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s