Kostniakomięsak

Kostniakomięsak

Kostniakomięsaka jest jednym z najczęstszych i wysoce złośliwych guzów kości.

 

Według różnych autorów kostniakomięsakami zarejestrowanego w 30-80% wszystkich złośliwych nowotworów kości i statystyki Mayo Clinic, osteosarcoma występuje 2-8 razy częściej niż w innych pierwotnych nowotworów złośliwych kości i ich częstotliwość jest drugim po szpiczaka mnogiego.

Najbardziej typowym występowania w drugi, co najmniej – w trzeciej dekadzie życia. Rzadko może wystąpić w późniejszym wieku. A na starość – najczęściej na tle choroby Pageta. Mężczyzn znaleźć kilka.

Klinika

Charakteryzuje się silnym bólem, który pojawia się od najwcześniejszych stadiach choroby, gorzej w nocy, w momencie otrzymania efektu przeciwbólowego jest nieznaczne, biorąc leki – shot bólu na czas leku.

Zlokalizowane głównie w przynasadach kości długich, najczęściej w stawie kolanowym, czasami w miednicy, ale może mieć wpływ na niemal każdą część szkieletu.

W dniu badania wykazały wzrost rozmiaru (obwód) z końcem nowotworu, wzrost naczyń wzór, wzrost temperatury lokalnej. Często jest ograniczenie ruchu w pobliskim stawie. Częste złamania patologiczne.

Choroba postępuje stopniowo (bez remisji), charakteryzuje się krótkim okresie wystąpienia choroby do czasu leczenia do lekarza.

Diagnostyka

Główny narzędzie diagnostyczne, wraz z kliniki, radiografii. Charakteryzuje się naciskiem destrukcji kości, która nie ma wyraźnych konturów. Nie ma strefy rozsiane wokół paleniska zniszczenia. Kość korowa jest zniszczona. Stosunkowo wcześnie exit stwierdzono guz w okolicy tkanki miękkiej.

Podkreślił ośrodkowego i obwodowego formy i charakteru zniszczenia trzonu: osteolityczne – pozastrukturalne ostrości destrukcji kości, forma osteoplastic – trzonowe zniszczenia z obszarów rozsiane i uszczelnień formie mieszanej – połączenie ziemi i osteoditicheskoy form osteoplastic.

We wszystkich przypadkach, celem zniszczenia ma wyraźne kontury. Charakterystyczny okostnej reakcja w postaci daszkiem lub Kodmena (igła) spikuloobraznogo przyzębia. W ekstraossalnom komponentu guza stron może kostnienia (nieprawidłowe tworzenie kości).

W początkowych stadiach choroby guza może wystąpić centralnie lub mimośrodowo położony litycznej zniszczenie zmian chorobowych o małych rozmiarach, z niejasny zarys kory w ograniczonym zakresie. Degradacja wzrasta szybko i w ciągu 2-3 tygodni, są określone wyżej opisanych typowe oznaki radiologicznej.

Złamania patologiczne są bardziej powszechne w form politycznych.

Charakterystyczne Krwiopochodne przerzuty do płuc.

Znamienne dowody laboratoryjne nie istnieje.

We wszystkich przypadkach, obróbka wstępna jest konieczne sprawdzenie morfologicznych guza. Materiał do badań otrzymuje się przy pracy lub trepanobiopsy. Badania przeprowadzone przez patologa, specjalizująca się w diagnostyce guzów kości.

Anatomia patologiczna

Guz charakteryzuje wyrażoną polimorfizm w obecności dużej liczby mitozy, z przewagą w niektórych postaciach polymorphocellular lub wrzeciona elementów komórkowych.

Obowiązkowe cechą jest obecność nowo powstałych osteoid z pojedynczych pól struktury osteoidu bezkształtną do znaczących kieszeni prymitywnego tworzenia kości. Spełnia opcji hondroblasticheskii kostniakomięsak, które mogą być trudne do odróżnienia od niskiej klasy postaci chrzęstniakomięsaka.

Diagnostyka różnicowa jest przeprowadzane z innych nowotworów złośliwych kości (guz Ewinga, włókniakomięsak, itp.), z których wyraz osteogennych zestawów mięsaka, ciągłości i szybkości wzrostu bólu i szybki wzrost guza i zaburzenia funkcji kończyny. Guz Ewinga rzadko wiek 20 lat i jest zlokalizowana w metadiafizarnom a nie kości przynasad odcinek rurowy.

Inne nowotwory złośliwe kości rozwijają się znacznie wolniej i kostniakomięsak są rzadkie w wieku 20-25 lat.

Kostniakomięsak może symulować niektóre formy bezsvischevyh i nie tworzą skrócenia zapalenia szpiku, a także niektóre formy pourazowego lub pourazowe paraossalnyh zapalenie okostnej skostnienia heterotopowej.

U pacjentów w wieku powyżej 40-45 lat, diagnostyki różnicowej należy zrobić z przerzutami nowotworowymi do kości.

Leczenie

Wszelkie lokalne metody leczenia, w tym rozszerzonych operacji, nie zapobiegają Krwiopochodne przerzuty opracowany w krótkim czasie po rozpoczęciu leczenia, bezwzględnej liczby pacjentów.

Jednym z czynników, które pozwalają, aby rzeczywiście poprawić długoterminowe wyniki leczenia kostniakomięsak jest chemioterapia. Jego zastosowanie w leczeniu miejscowego postaci choroby jest uogólnić w następujący sposób: zmniejszenie wielkości guza i jego możliwe zapobieganie nawrotom u nietkniętych operacji i zapobiegania odległych przerzutów.

Sposoby rozwiązania tych problemów może być różna, ale najbardziej obiecującym sposobem chemioterapii indukcyjnej.

Leczenie rozpoczyna się przedoperacyjnej chemioterapii w jednym z następujących sposobów:

Dotętniczego adriamycin na 30 mg/m2 na dobę przez E-hdney. W zależności od odsetka odpowiedzi guza u chorych otrzymało 2-3 co 3 – 4 tygodnie.

Dotętniczego cisplatyna 150 mg/m2 obliczenia dla E-godzinnego wlewu raz, maksymalnie 6 kursów w odstępie 3-4 tygodni.

Metotreksat 7-10 g/m2 (ale nieprzekraczającą 20 Gy 1 stawka) pod ochroną leukoworyny (pojedyncza dawka 15 mg/m2 podawane doustnie lub pozajelitowo na 6, 12, 18 i 24 godzin za 3 dni). Planowane jest wprowadzenie 1-2 przedział 7-14 dni w szpitalu z doświadczeniem w stosowaniu dużych dawek metotreksatu.

Następnie, operacja

Gdy guz kości długich i mały rozmiar tego narządu zabezpieczania operacji może być wykonywana w wycięciu końca stawowej z usunięciem połowie trzonu kości lub całkowitym usunięciu kości długiej z endoprotezy.

Gdy guzy z dużym składnikiem tkanki miękkiej pokazuje amputacji (disarticulation) na wydobywczym kończyny.

Pooperacyjne (adiuwant) chemioterapia jest określona przez stopień pathomorphism leku. Gdy guz jest uszkodzona przez ponad 90% (Hi-IV stopniu) na bazie kombinacji leków jest identyczny z produktem, który przed zabiegiem, a mniejsze uszkodzenia komórek została zmieniona na inną. Takie podejście pozwala nam mieć nadzieję na> 60% 5-letnie przeżycie wolne od choroby.

Niezastosowanie się do leczenia wpływa na wyniki 30% lub więcej. Całkowity czas leczenia wynosi około 1,5 roku, i przytrzymaj go, najlepiej w wyspecjalizowanych ośrodkach z możliwości i doświadczenia.

Na alternatywnym leczeniu i przerzutów kostniakomięsak jest najbardziej odpowiednie zastosowanie chemioterapii następujących schematów:

I. CAP:

Cyklofosfamid – 600 mg / m 2 w dniu 1,

Adriamycyna 40 mg / m 2 w dniu 1.

Cisplatyny w dawce 100 mg / m 2 do infuzji w dniu 1 i 30 mg/m2 w dniach 1,2,3

3 tygodnie odstępu.

2. BCD:

Bleomycin 15 mg / m 2 m 1,4,8,11 Cyklofosfamid 600 dni i 8 dni mg/m21 dactinomycyną 600 mcg/m2 1,4,8,11 dni

Każdy 2-W tygodniu.

3. CYVADIC:

Cyklofosfamid 500 mg / m 2 w dniu 1 winkrystyna 1,5 mg / m 2 dzień 1 i 5, Adriamycin 50 mg/m2 1-yden

Dakarbazynę 250 mg / m 2 na 1 i 5 dni

4 tygodnie przerwa.

4. CYVADACT:

Cyklofosfamid 500 mg/m2 dzień 2

Winkrystyna 1,5 mg/m2 1-yden

Adriami11in 50 mg / m 2 dzień 2

Dactinomycyną 300 mcg/m2 / w 3 i 5 dni

4 tygodnie przerwa.

Badamy wartość schematów chemioterapii z interferonem.

5-letnie przeżycia pacjentów leczonych nowoczesnymi metodami jest o 50%, a według niektórych autorów, 70-80%.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s