Kostniak

Przeznaczyć kompaktowy, gąbczasty i mieszanych form.

Charakteryzuje się długim oczywiście bezobjawowej i wzrostu bardzo powoli. Zazwyczaj random radiologicznych znalezienia.

 

Mikroskopiya.Kompaktnaya osteoma

Compact osteoma zlokalizowane jest głównie w kości czaszki (zatoki szczękowej, zatok, sitowej błędnika), co najmniej – w kręgu.

Gąbczaste i mieszane formy osteoma jest zwykle zlokalizowany w departamentach przynasadowych lub metadiafizarnyh. Podczas procesu wzrostu oddala się od strefy wzrostu. W znacznych ilościach może jeszcze wyczuwalne jako bezbolesny tworzenia gęstości kości.

Radiologicznie zwarta kostniak charakteryzuje się powstawania dodatkowych małych rozmiarów, wysokiej gęstości z ostrymi konturami w rzucie zatok przynosowych oraz tylnej kręgów. , Multiple osteoma.

Gąbczasty lub mieszane osteoma przypominać obraz radiologiczny osteochondritis lub kostno egzostoza pochodzącego z przynasadowych lub metadiafizarnyh działów z szerokiej nodze, mając wyraźny zarys, bez obecności zwapnień. W przeciwieństwie osteochondromas no powierzchni chrząstki.

W świetle badań klinicznych i radiologicznych podobieństw wyrośle kostno-chrzęstne, ostateczna diagnoza jest wykonany z badania histologicznego.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s