HONDROMIKSOIDNAYA fibroma

Pierwszym objawem jest deformacja kości, pojawienie się obrzęk. To jest bardziej powszechne w okresie dzieciństwa i dorastania (druga dekada życia).

Zlokalizowane w przynasadach kości długich, w stanie zlokalizować w miednicy (zwykle w skrzydła kości biodrowej w pobliżu stawu krzyżowo-biodrowego). Ma wyraził ból, ból. Złamania patologiczne nie dzieje.

X-ray – ekscentrycznie się osteolityczny ostrości zniszczenie, odgraniczone od sąsiednich części nietknięte rozsiane powierzchnię kości. Kontury paleniska wyraźnych konturów i gładkich, zapiekanka z możliwych. Palenisko mogą stać się cieńsze i “napompować” cortex. Podczas zakrycia obszar wzrostu, być może jego zniszczenia guza.

Plamy wapna gęstość projekcji zniszczenie komory są bardzo rzadkie i nie są typowe dla tego nowotworu.

Przypadki nowotworów jest niezwykle rzadkie i są opisane jako kazuistyka. Fibroma hondromiksoidnoy Nowotwory u dzieci nie zostały opisane.

Makroskopowo guz tkanki jest nieaktywna, spójność jego plotnovata.

Mikroskopowo, guz jest zwykle podzielony na segmenty łańcuchów mniejszych komórek, zgrupowanych wokół naczyń włosowatych i charakterze sinusoidalnym. Liczne komórki nowotworowe, głównie małe, mają wydłużony lub gwiaździste kształt i otoczone jednolitej substancji międzykomórkowej.

Leczenie

Leczenie chirurgicznym – resekcję klinową kości. Gdy duży rozmiar ubytku kości pokazano jego auto-alloplastyki lub wymiany.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s