Guz KOŚCI

Solitary (młodzież) torbiel kości zostały błędnie interpretowane jako końcowej fazie rozwoju olbrzymiego guza komórki. W większości przypadków, bezobjawowo.

X-ray ujawniła losowy stwierdzenia lub patologiczne złamania. Bardziej prawdopodobne w drugiej dekadzie życia.

W czasie wzrostu torbieli może spowodować obszarów wzrostu kości z pojawieniem się drugiego segmentu kończyny odkształcenia (względnie rzadkie).

Typowa lokalizacja w przynasadowych regionach kości długich (głównie kości ramiennej i udowej) z tendencją do rozprzestrzeniania się wału na odludziu wzrostu.

W bieżącym torbiele procesu charakterystycznego pomostowego (w kontynuacji). Przeznaczyć aktywnej fazy Faza delimitacji i naprawy, lub regresji.

Radiologicznie samotny torbiel kości terenu charakteryzuje się utraty masy kostnej z jasnych marginesów, konstrukcje czasami komórkowych, głównie w centrum miasta, okrągłe lub owalne, rozdzielanych przez nieuszkodzoną rozsiane okolicy kości. Korowej warstwy można rozcieńczać w ramach ewentualnie obrzęk kory bez zakłócania jego ciągłości. Charakteryzuje złamań patologicznych, rosną razem o zwykłej porze, po torbieli naprawczego.

Aktywna faza charakteryzuje kości próżni torbiele paleniska nie zawsze jest jasno określone, okrągłe lub owalne, w pobliżu obszaru wzrostu. Rozcieńczone warstwy korowej, kołowo spuchnięte. Dynamiki wyraźny wzrost strat trzonu kości rozłożone jak najbardziej w kierunku wału w kierunku strefy wzrostu. Możliwy wzrost strefa uszkodzenia i dalszy rozwój deformacji kostnych. Charakteryzuje złamań patologicznych.

Faza wyróżniającą torbiel kości: dynamiczny rozcieńczania centrum sterowania nie zwiększyć lub zmniejszyć rozmiar, wide-area rozsiane rozdzielany korowej zgrubienie. Po patologicznych złamań może być częściowo torbiel.

Fazę naprawy: w trakcie monitorowania wielkości torbieli znaczne zmniejszenie częściowego przywrócenia jego struktury. Istnieją obszary rozsiane, pogrubienia kory należne połączone okostnej warstwach, przesunięcia akcentów w stronę trzonu.

Torbiel kości tętniaka

Przebieg kliniczny jest powolny, spokojny, często bezobjawowy. Niewielki ból, głównie podczas chodzenia (dla lokalizacji w nogę), może występować w pobliżu czynności stawów.

To zdarza się głównie w pierwszej lub drugiej dekadzie życia, co najmniej w trzeciej dekadzie. Często nie są złamania patologiczne, które są konsolidowane o zwykłej porze.

Może być umieszczony w każdej części szkieletu, ale częściej metadiaphysis kości długich. Przebieg kliniczny charakteryzuje procesie przemieszczania.

Istnieją trzy fazy w przebiegu choroby: aktywny, stabilizacji, odzyskiwania. Ważna różnica cechą diagnostyczną: przebicie paleniska – ociekające krwią pod wysokim ciśnieniem.

Aktywna faza charakteryzuje się ból, obrzęk, zwiększenie lokalnej temperatury, czasami wyczuwalny, tworzenie guza, złamania patologiczne występują częściej. Wyniki: Solitary radiologiczny fokus zniszczenie, ekscentrycznie położone, nie jest związane ze strefą wzrostu i często osiągając duże rozmiary, kształt zniszczenia trzonu jest źle, pętla rozmyte strefa rozsiane jest umiarkowany w niektórych obszarach może otsutstvovat

Osteolityczne niszczenie przyrody, struktury komórkowej na linii ognia jest możliwe ropień lub połączone warstwy okostnej. Często występuje obrzęk kory.

Faza stabilizacji (granice) charakteryzuje się zmniejszeniem objawów klinicznych i procesu stabilizacji. Radiologiczne wyniki: strefie ograniczonej Wybuch wyrażone przez rozsiane, zagęszczający korowej. Środek dynamiki jest zmniejszone, zwiększając oznaki naprawy. W czasie wzrostu pacjenta naciskiem zniszczenia przesuwa się do trzonu.

Faza regeneracji. Klinicznie deformacja kości przedniego (skrócenie, skrzywienie). Badania radiologicznego: struktura kości jest przywrócony, mogą pozostać wgłębienia o małej wielkości, po naprawie tętniaka torbieli kostnych, a następnie prawie całkowite odzyskanie struktury kostnej.

Leczenie torbieli kostnych

Leczenie torbieli kostnych, w większości przypadków konserwatywnych. W tej fazie osteolizy – 2-3 nakłuwania torbieli w odstępie 7-10 dni, z wprowadzeniem leków stwardnienia (po przemyciu aminokapronowy wprowadza kontrikala 20.000 jednostek).

Przy długich istniejące torbiele hydrokortyzonu wprowadzono 40 mg (2 ml) lub Kenalog (- 1 ml). W przyszłości – follow-up. Kiedy łagodne pozytywne zmiany – powtórzył punkcji terapeutycznej. Leczenie chirurgiczne w fazie osteolizy jest nieskuteczne i prowadzi się tylko w propagacji trzonu w strefie wzrostu, co powoduje przedwczesne jego zamknięcie i późniejszego rozwoju i skracania deformacją kończyny.

W fazie demarkacji pokazane obserwacji. Z większe torbiele – punkcji terapeutycznej. Leczenie chirurgiczne przeprowadza się na zeznaniach (i większe torbiele, nawracające złamania).

W fazie odszkodowań, jak również – follow-up. Leczenie chirurgiczne nie jest wskazane. Możliwa pozostały jamy torbieli, które nie wymagają specjalnego traktowania.

Granuloma eozynofilowe

Ziarniniaka kwasochłonnego, podczas gdy w rzeczywistości nie guza, jest ważne. W zakresie diagnostyki różnicowej. Charakteryzuje się bólem bóle. Występuje głównie u dzieci i młodzieży, częściej u chłopców, jest rzadkie u dorosłych. Może bezobjawowy przebieg kliniczny. W tym przypadku, ziarniniak eozynofilowe jest przypadkowe odkrycie radiologicznych. Nie mam ulubionego miejsca, ale jest bardziej powszechne w lokalu (żeberka, łopatka, kości biodrowej) i gąbczastej (kręgów) kości.

Retgenologicheski eozynofilowe granuloma charakteryzuje fazowym prądem.

Faza aktywna – osteolityczny ostrości zniszczenie bez wyraźnych konturów do braku rozsiane terenu. Bliskość do kory może być okostnej reakcji w postaci liniowej okostnej.

Faza charakteryzuje się zmniejszeniem wielkości oddzielenie trzonu, powstania trudnych obszarów rozproszonych rozsiane, okostnej warstwy mają tendencję do przyswojenia i pogrubienie kory.

Faza regeneracji – nierówna odzyskanie struktury kostnej z obszarów rozsiane i zagęszczania kory nad kominkiem.

Zmiany w kręgosłupie są fazowe charakter Zmiany osteolityczne w trzonu do jednolitego obniżenia jej wysokości i wygląd równomiernie rozłożonej kręgów ze sprasowanej struktury – vertebrolana i powyżej oraz przestrzenie międzykręgowe bazowe pozostają bez zmian.

Ziarniniaka kwasochłonnego charakteryzuje klinicznych i radiologicznych objawów polimorfizmu co sprawia, że ​​podobna w różnych etapach z różnych nowotworów łagodnych i złośliwych. Na tej samej zasadzie w prawidłowej diagnozy jest kliniczne i radiologiczne oraz dynamika zmian morfologicznych procesu weryfikacji.

Leczenie

Operative wycięcie (łącznie) biopsja jest zarówno metodą leczenia.

Dzięki lokalizacji w obszarach chirurgicznie niedostępnych (kręgosłup może być radioterapia (36-40 Gy).

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s