Giant cell tumor

Grupa gigantycznego guza komórek (bony), do niedawna, zawarte dorastających torbiele kostne.

Prawda bonów u dzieci poniżej 16 roku życia są bardzo rzadkie i występują jako wysokiej nowotworów złośliwych potencjalnych ze złym rokowaniem.

Z drugiej strony, patologiczne pracy w ostatnich latach wykazały znaczące podobieństwo morfologiczne niektórych form bony na złośliwy włókniak histiocytarny. Być może najbardziej zła miejsce w bonach skarbowych stwierdzono złośliwy włókniak histiocytarny nierozpoznane.

ICT charakteryzuje się bólem, pogarsza wysiłku, możliwe bóle nocne, zaburzenia czynności z pobliskiego stawu.

Wiek pacjentów – trzecia lub czwarta dekada życia. Czas przepływu od kilku miesięcy do 2 lat.

Metaepiphysis zlokalizowany guz kości długich (około 50% w kościach tworzących staw kolanowy), rzadko spotykane w kościach miednicy, kości krzyżowej kręgosłupa, kości gąbczastej.

Na duży rozmiar guza stanowi naruszenie wspólnej konfiguracji, może zwiększyć naczyniowych wzór, restrykcyjną wspólnego ruchu, namacalny gęstości kości extra bolesne edukacji. Dość często występuje zmniejszenie objętości kończyny (zanik mięśni). Szansa złamania patologiczne, które zlewają się w unieruchomieniu.

ICT jest w stanie recydywy, w tym oraz w okolicy kości, przerzuty do odległych tkanek miękkich narządów, łagodne formy nowotworów złośliwych, istnienie pierwotnych złośliwych bonów.

Bony są przydzielane łagodne ze stałym przepływem (X-ray – komórkowy faza) i bardziej agresywne (radiologicznie – lytic faza).

Nowotwory złośliwe postacie: podstawowym, złośliwości (wtórne złośliwe) i łagodne metastasizing do struktury anatomicznej.

Retgenologicheski ICT charakteryzuje zniszczenia paleniska, w większości przypadków, centralnie położony w metaepifizarnyh części kości długich, rozdzielonych przez nienaruszone tkanki strefie łagodnego z rozsianym, która zależy od czasu trwania życia i tempo wzrostu guza (czyt. rozsiane niż wolniej rosnącego guza i długo istniejące, wskazując proces czystości). Fokus Destruction z istotnych przyczyn nowotworowych wynosi trzebieży i wybrzuszenia kory. Być może zniszczenie guzów korowych z dostępem do ekstraossalnye tkanki miękkie, co sugeruje możliwość infiltracji wzrost.

Fokus Destruction często strukturę komórkową. Osteolityczne niszczenie dowodów guza bardziej agresywnym.

ICT odnosi się do guzów stosunkowo łagodnych. Możliwe złośliwości nowotworu.

Częstotliwość nowotworowej wzrasta po radioterapii w dawce 40 Gy w nawrót po operacji nie radykalne. Radiograficzne oznaki złośliwości bonów: szybki wzrost, głównie osteolityczny ognisk zniszczenia, utraty definicji konturów i zniknięcie rozsiane strefy, ze zniszczeniem warstwie korowej, możliwe pojawienie się jego roztwarzania i wizjerem Kodmena, składnikiem wyglądu ekstraossalnogo guza bez wyraźnych konturów. Możliwe pojedyncze i wielokrotne przerzuty płuc.

Leczenie

Leczenie chirurgiczne.

W łagodnych postaciach ze struktury komórkowej i ograniczonej wielkości patologicznego fokus, spokojny przebieg kliniczny wykonane z resekcji elektrokoagulacji okołostawowych ścian szczelinowych kości i allo-lub autoplastyka wady. Chorzy ci wymagają dalszego uważnego monitorowania dynamiki dla wczesnego wykrycia ewentualnego nawrotu nowotworu.

Gdy formy polityczne z ciężką obrazu klinicznego i przy większych rozmiarach zaburzenia wytwarzane resekcji stawowej kości od końca endoprotez lub alloplastyka defektu kości.

Odsetek nawrotów i przerzutów zwiększa razy kilka złamań kości korowej, pozostawiając miękkie guzy tkanek i patologicznych złamań. W takich sytuacjach, może być pokazane do radioterapii przedoperacyjnej. Radioterapia mogą być stosowane w lokalizacji guza w kręgosłupie, sacrum i innych miejscach, w których rodnik usunięciu guza i ablasticheskoe trudne. Nie należy przekraczać dawki 40 Gy. U tych pacjentów należy zachować ostrożność i długoterminowej obserwacji.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s