Fakty raka kości

Większość nowotworów związanych z przerzutami do kości z innego zdalnego raka. Pierwotne nowotwory kości jest znacznie rzadsze.

Nie wszystkie guzy kości są rakowe.

Najczęstszym objawem bólu związanego z rakiem kości. Ból jest zazwyczaj łagodne i początkowo stopniowo staje się bardziej intensywny.

Leczenie raka kości zawiera kombinację operacji, chemioterapii i radioterapii.

Leczenie polega na wielkości i umiejscowienia guza i czy ma się raka z kości do otaczających tkanek.

Jakie są kości?

Twoje ciało ma 206 kości. Te kości służyć wiele różnych funkcji. Po pierwsze, twoje kości zapewniają strukturę swojego ciała i pomaga zapewnić jego kształt. Mięśnie są przymocowane do kości i pozwalają przenieść. Bez kości, twoje ciało będzie nieuporządkowane kupa tkanek miękkich i może nie być w stanie stać, chodzić lub poruszać. Po drugie, kości pomaga chronić bardziej wrażliwe narządy ciała. Na przykład czaszka chroni mózg, kręgosłup kręgi chronić kręgosłup i żebra chronią serce i płuca. Po trzecie, zawierają szpiku kostnego, która tworzy i przechowuje nowych krwinek czerwonych. Wreszcie, kości pomóc kontrolować ciało zbiór różnych białek i składników odżywczych, w tym wapnia i fosforu.

Czym jest rak?

Twoje ciało składa się z wielu małych strukturach zwanych komórkami. Istnieje wiele różnych typów komórek, które rosną tworząc różne części ciała. Podczas normalnego wzrostu i rozwoju, komórki te stale rosną, dzielą się i wytwarzają nowe komórki. Proces ten trwa przez całe życie, nawet jeśli nie są już rośnie. Komórki nadal dzielić i produkować nowe komórki zastępują stare i uszkodzone komórki. W zdrowym organizmie człowieka jest w stanie kontrolować wzrost i podział komórek, w zależności od potrzeb organizmu. Rak jest normalne, gdy kontrola ta jest stracone komórki i komórki zaczynają rosnąć i dzielić się w sposób niekontrolowany. Komórki również się nieprawidłowe i zaburzenia funkcji u pacjentów z rakiem. Komórki nowotworowe mogą być bardzo destrukcyjne dla otaczających komórek i może penetrować normalnych narządów i tkanek, zaburzenia ich funkcji.

Istnieje wiele różnych typów raka. Rak zazwyczaj nazywane w zależności od typu komórki, z których nowotwór początkowo wzrasta. Na przykład, raka płuc na skutek niekontrolowanego komórki, które tworzą światło i komórki raka piersi, które tworzą się w piersi. Obrzęk jest zbiorem nieprawidłowych komórek są zgrupowane. Jednakże, nie wszystkie guzy nowotworowe. Guzy mogą być łagodne (nie nowotworowych) lub złośliwe (rakowe). Nowotwory łagodne zwykle mniej niebezpieczne i nie może rozprzestrzeniać się na inne części ciała. Łagodne guzy mogą wciąż być szkodliwe. Mogą one nadal rosnąć i rozwijać na poziomie lokalnym. To może prowadzić do kompresji i uszkodzenia otaczających struktur. Nowotwory złośliwe są bardziej poważne i może rozprzestrzeniać się na inne obszary ciała. Zdolność komórek nowotworowych do opuszczenia pierwotną lokalizację i przeniosła się do innego miejsca w organizmie nazywa się przerzutów. Przerzuty komórek nowotworowych może powstać wejściu do krwiobiegu lub układu limfatycznego podróżować do innych części ciała. Kiedy komórki nowotworowe przerzuty do innych części ciała, są one nadal nazywany typ przy nieprawidłowych komórek. Na przykład, jeśli grupa komórek raka piersi oraz przerzutów nowotworów jest kości lub wątroby, nazywany jest przerzutowy rak piersi nie, rak kości i raka wątroby. Istnieje wiele różnych rodzajów nowotworów, może dawać przerzuty do kości. Najczęstsze rodzaje raka, który rozprzestrzenił się do kości są nowotwory płuc, piersi, prostaty, tarczycy, nerek. Nowotwory związane z limfatycznych lub komórek krwi, w tym chłoniaków i szpiczaka mnogiego, a często mogą wpływać na kości.

W większości przypadków, gdy ludzie mają raka w kościach, jest to spowodowane przez nowotwór, który rozprzestrzenił się z innych części ciała do kości. Jest to znacznie mniej prawdopodobne, aby mogło być prawdziwe rak kości, rak powstaje z komórek tworzących kości. Ważne jest, aby określić, czy nowotwór w kości z innej strony nowotworu lub komórek kostnych siebie. Sposoby leczenia przerzutów do kości raka są często oparte na rodzaju nowotworu pierwotnego.

Co powoduje raka kości?

Rak kości spowodowane problemem z komórek wytwarzających kości. Ponad 2000 osób rozpoznano w Stanach Zjednoczonych każdego roku z powodu guza kości. Guzów kości występują najczęściej u dzieci i młodzieży i są mniej popularne w podeszłym wieku. Rak kości udziałem starszych często wynikiem przerzutów od drugiego.

Istnieje wiele różnych typów raka kości. Najczęstsze pierwotnych guzów kości obejmują kostniakomięsaka, mięsaka Ewinga, chrzęstniakomięsak, złośliwy włókniak histiocytarny, włókniakomięsaka i struniak.

Osteosarcoma jest najczęściej podstawowym złośliwy rak kości. To najczęściej dotyka mężczyzn w wieku od 10 do 25 lat, ale rzadko mogą wpływać na osoby starsze. Często pojawia się w kościach długich ramion i nóg szybkiego wzrostu wokół kolan i ramion dzieci. Ten typ nowotworu jest często bardzo agresywny z ryzykiem rozprzestrzeniania do płuc. Pięcioletnia przeżywalność wynosi około 65%.

Mięsak Ewinga jest najbardziej agresywny nowotwór kości i wpływa młodych ludzi między 4-15 lat. To jest bardziej powszechne u mężczyzn i jest bardzo rzadkie u osób powyżej 30 lat. To najczęściej zdarza się w środku kości długich ramionach i nogach. Trzech lat współczynnik przeżycia wynosi około 65%, ale liczba ta jest znacznie mniejsza, jeśli nie rozprzestrzenił się do płuc lub innych tkankach organizmu.

Chrzęstniakomięsak jest drugim najczęstszym nowotworem kości i stanowi około 25% wszystkich złośliwych nowotworów kości. Guzy te powstają z komórek chrzęstnych i może być albo bardzo agresywne lub stosunkowo wolno rosnące. W przeciwieństwie do wielu innych nowotworów do kości, chondrosarcoma jest najczęściej u osób powyżej 40 lat. To nieco częściej u mężczyzn i może rozprzestrzeniać się do płuc i węzłów chłonnych. Chrzęstniakomięsak najczęściej wpływa na kości miednicy i bioder. Pięcioletnie przeżycia dla agresywnej formie jest o około 30%, ale wskaźnik przeżycia dla guzów wolno rosnących wynosi 90%.

Złośliwy histiocytoma włókniste (MFH) wpływa tkanek miękkich, w tym mięśni, więzadeł, ścięgien i tłuszczu. Jest to najczęściej rak tkanki miękkiej później dorosłe życie zazwyczaj występuje u osób 50-60 lat. To najczęściej dotyczy kończyn i około dwóch razy częściej u mężczyzn niż u kobiet. MFH oferuje również szeroki zakres powagi. Ogólnie pięcioletnia przeżywalność wynosi około 35% -60%.

Włókniakomięsak jest znacznie rzadsze niż w przypadku innych guzów kości. To najczęściej ludzie 35-55 lat życia. To najczęściej dotyka tkanki miękkie nogi poniżej kolana. Jest nieco częściej u mężczyzn niż u kobiet.

Struniak jest rzadkim nowotworem o średnim przetrwanie około sześć lat po diagnozie. Występuje u osób dorosłych powyżej 30 roku życia i około dwóch razy częściej u mężczyzn niż u kobiet. Jest powszechnie wpływa na dolnym lub górnym końcu kręgosłupa.

Oprócz, raka kości, istnieje wiele typów łagodnych nowotworów kości. Są to osteoid osteoma, osteoblastoma, wyrośle kostno-chrzęstne, enchondroma, chondromyxoid włókniak, tętniaka torbiel kości, szczotki kości jednoizbowy i olbrzymi guz komórek (który ma potencjał, aby stać się nowotworowe). Podobnie jak w przypadku innych typów łagodnych nowotworów, są rakowe.

Istnieją dwa inne stosunkowo częste nowotwory, które rozwijają się w kościach: chłoniaka i szpiczaka mnogiego. Chłoniaki, nowotwory związane z komórkami układu odpornościowego zazwyczaj rozpoczyna się w węzłach chłonnych, ale może rozpocząć się w kości. Szpiczak mnogi zaczyna się w kości, ale nie jest na ogół uważane za nowotwory kości, z powodu nowotworu z komórek szpiku kostnego, a nie komórki z kością.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s