Czym jest rak? Czym jest rak kości? Objawy raka kości, zdiagnozowano raka kości?

Jak jest rak kości?

Istnieje wiele różnych sposobów, które lekarz może być stosowane w leczeniu raka kości. Najbardziej odpowiednią obróbkę w każdym przypadku wybrany na podstawie takich czynników jak rodzaj nowotworu kości, położenie i agresywności nowotworu, oraz rozprzestrzenianie raka do otaczającej tkanki (lub odległe przerzuty). Istnieją trzy główne typy leczenia raka kości: operacji, chemioterapii i radioterapii. Mogą one być stosowane pojedynczo lub w połączeniu ze sobą.
Operacja jest często stosowane w leczeniu raka kości. Celem operacji jest zwykle usunięcie całego guza i otaczających normalna część kości. Po usunięciu guza patologa analizuje materiał uzyskany w celu określenia, czy istnieje prawidłowa tkanka kostna wokół nowotworu. Jeśli część komórek nowotworowych pozostają, mogą nadal rosnąć i rozprzestrzeniać, wymagające dalszego leczenia. Historycznie, że amputacja jest często używany, aby zatrzymać raka kości. Nowe metody leczenia zmniejsza konieczność amputacji. W wielu przypadkach, guz może być usunięta z krawędzi normalnej kości bez amputacji. W zależności od ilości kości usunięte, naprawami chirurg obszaru uszkodzonego. Dla małych obszarów, może być albo cement kostny lub przeszczepy kostne z innych części ciała, lub z banku kostnego. W przypadku większych powierzchni chirurg może zastosować większy przeszczep lub banku kości implantów metalowych. Niektóre metalowe implanty mogą być przedłużone tak, że są one przydatne dla rosnących dzieci.
Pacjent może być skierowany do onkologa na chemioterapię. To wiąże się z zastosowaniem różnych leków, aby zatrzymać wzrost komórek nowotworowych. Chemioterapia może być stosowany przed operacją w celu zmniejszenia i ułatwić operację nowotworu kości. Może być również stosowany po operacji by zniszczyć wszelkich pozostałych komórek nowotworowych po zabiegu. Pacjent może być również skierowana do onkologa na radioterapię. W radioterapii, wysokiej energii promieniowania X są stosowane wobec rakową regionu do zniszczenia komórek nowotworowych. Ta procedura jest przeprowadzana co małych dawek w ciągu kilku dni do kilku miesięcy.

Jakie są skutki uboczne leczenia raka kości?

Niestety, nie są niepożądane z każdej z metod leczenia raka kości. Głównym ryzykiem związanym z operacją m.in. zakażenia ran, ponownego wystąpienia raka i uszkodzenia otaczających tkanek. , Aby usunąć cały nowotwór i zmniejszyć ryzyko nawrotu niektórych tkanek otaczających zdrowych muszą być usunięte. W zależności od lokalizacji raka mogą wymagać usunięcia kości, mięśni, nerwów, naczyń krwionośnych. To może powodować osłabienie, utratę czucia i ryzyko złamań kości lub innych złamań kości. Pacjent może być dalej Rehabilitologists dla terapii rehabilitacji po operacji, aby spróbować odzyskać siły i funkcjonowanie organizmu.
Po chemioterapii jest stosowany bardzo silne leki do zabijania komórek nowotworowych. Niestety, niektóre normalne komórki są zabite w trakcie leczenia. Środki nadające się do szybko rośnie lub zniszczenia szybko dzielących się komórkach, podczas gdy normalne komórki także mają podobne właściwości, w tym włosów, komórek krwiotwórczych i błony śluzowej przewodu pokarmowego. Skutki uboczne to nudności i wymioty, wypadanie włosów, infekcje i zmęczenie. Na szczęście, te efekty uboczne są zwykle testowane po chemioterapii. Duże znaczenie dla walki z rakiem ma dobrą energię. Lekarz może zalecić fachową pomoc dietetyka, szczególnie jeśli pacjent odczuwa mdłości i utrata apetytu.
Główne skutki uboczne radioterapii to zmęczenie, utratę apetytu, a negatywny wpływ na skórę i tkanki miękkiej.

Jakie są perspektywy dla chorych na raka kości?

Ostatnio wiele osiągnięto postęp w zrozumieniu i leczeniu raka kości. Doprowadziło to do wybranych radioterapią, co pozwala zachować otaczającej tkanki dla lepszego połączenia chemioterapii o mniejszym ryzyku wystąpienia działań niepożądanych i ulepszonych sposobów leczenia, w tym zabiegu, na kończyny i zmniejsza zapotrzebowanie na amputacji. Obecnie, wiele dzieje się to w każdym z tych obszarów, a także badania przyczyn raka. Oczekuje się, że lepsze zrozumienie konkretnych przyczyn raka doprowadzą do opracowania metody terapii genowej, która wpływa na specyficzne komórki nowotworowe z ograniczonego zagrożenia dla zdrowych komórek.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s