Co to ​​jest rak kości?

Nowotwory kości są najczęściej u dzieci i młodzieży i są mniej popularne w podeszłym wieku. Zmiany chorobowe związane z rakiem występuje zwykle u dorosłych, jak przerzuty z innych guzów.
Identyfikacji różnych typów raka kości. Najczęstszymi nowotworami kości obejmują kostniakomięsaka, mięsaka Ewinga, chrzęstniakomięsak, złośliwy włókniak histiocytarny, włókniakomięsaka i struniak.
Kostniakomięsaka – najczęściej pierwotnego raka kości, które występuje częściej u mężczyzn w wieku od 10 do 25 lat, co najmniej w podeszłym wieku. Osteosarcoma często występuje w kościach długich ramion i nóg w obszarach intensywnego wzrostu bliżej stawów kolanowych i barkowych w dzieci. Ten typ nowotworu jest bardzo agresywny i może rozprzestrzeniać się do płuc. Pięcioletnia przeżywalność wynosi około 65%.
Mięsak Ewinga – najbardziej agresywny nowotwór kości, który występuje u młodych osób w wieku 4-15 lat, często rozpoznawana u mężczyzn i jest bardzo rzadko u osób poniżej 30 roku życia. Mięsak Ewinga jest zwykle zlokalizowana w środku kości długich ramionach i nogach. Trzy-letnie przeżycie wynosi około 65%, ale liczba ta jest znacznie niższa, jeśli było rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych w płucach lub innych tkanek ciała.
Chrzęstniakomięsak jest drugim najbardziej powszechnym i stanowi około 25% ogólnej liczby wszystkich złośliwych nowotworów kości. Guzy te powstają z komórki chrząstki mogą być bardzo agresywne i stosunkowo wolno rosnące. W przeciwieństwie do wielu innych nowotworów do kości, chondrosarcoma jest najbardziej powszechne wśród osób powyżej 40 roku życia, występuje częściej u mężczyzn i może rozprzestrzeniać się do płuc i węzłów chłonnych. Chrzęstniakomięsak najczęściej wpływa na kości miednicy i bioder. Pięcioletnie przeżycia w agresywnej sposób jest o około 30%, a dla guzów wolno rosnących wynosi 90%.
Złośliwy histiocytoma włóknisty wpływa tkanek miękkich, w tym mięśni, więzadeł, ścięgien i tłuszczu. Jest najczęstszym nowotworem tkanek miękkich w późniejszym okresie życia, zwykle występuje u osób w wieku 50-60 lat. Nowotwór najczęściej dotyczy kończyn, i prawie dwa razy częściej u mężczyzn niż u kobiet. Histiocytarny nasilenie mogą być różne. Całkowity odsetek przeżycia pięciu lat wynosi około 35-60%.
Włókniakomięsak są rzadsze niż w przypadku innych guzów kości. Są one najczęściej u osób 35-55 lat. Częściej rozwijać w tkankach miękkich stóp na tylnej powierzchni stawu kolanowego. Mężczyzn znaleźć trochę częściej niż kobiety.
Struniak – bardzo rzadki nowotwór, średnia długość życia około sześć lat po diagnozie. Występuje u osób dorosłych w wieku powyżej 30 lat, a około dwa razy częściej u mężczyzn niż u kobiet. Najczęściej wpływ na dolnym lub górnym kręgosłupa.
Oprócz raka kości, istnieje wiele typów łagodnych nowotworów kości. Są to kostniak, osteoblastoma, wyrośle kostno-chrzęstne, enchondroma, hondromiksoidnaya włókniak i osteoblastoklastoma – Giant cell tumor kości (co może stać się złośliwe).
Dwa inne stosunkowo powszechne rodzaje nowotworów, które rozwijają się w kościach: chłoniaka i szpiczaka mnogiego. Chłoniak – rak wynikające z komórkami układu odpornościowego zazwyczaj rozpoczyna się w węzłach chłonnych, ale może rozpocząć się w kości. Szpiczak mnogi zaczyna się w kości, ale nie są na ogół uważane za guzów kości, ponieważ jest nowotwory szpiku kostnego, a nie samych komórek.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s