Chrzęstniakomięsak

Chrzęstniakomięsak wynosi około 10% pierwotnych złośliwych guzów kości i występuje w 2 razy częściej nowotwory Ewing i 2 razy mniej mięsaka kościotwórcze.

Według niektórych chrzęstniakomięsaka statystyków występuje częściej (do 20% wszystkich złośliwych nowotworów kości).

 

Należy rozróżnić między chrzęstniakomięsaka pierwotnego i wtórnego, ten ostatni jest wynikiem choroby nowotworowej lub łagodne guzy chrząstki dysplazji chrząstki.

Chrzęstniakomięsak pojawia się w każdym wieku, ale jest charakterystyczna w średnim wieku (40 – 50 lat). Najmłodszy pacjent, który zdiagnozowano chrzęstniakomięsaka, miał 6-letniego dziecka, najstarszy – pacjent 80 lat. Mężczyźni cierpią 1,5-2 razy częściej niż kobiety.

Wspólna strona chrzęstniakomięsaka podstawowej są kości miednicy, żebra, biodra i barku. Rzadkie lokalizacje chrzęstniakomięsaka m.in. pędzla palce.

Objawy kliniczne chrzęstniakomięsaka zależy od charakterystyki morfologicznej. W przypadku niskiej jakości nowotworów charakteryzujących długoterminowe (4-5 lat), z historii niskiej nasilenia objawów. Nowotwory mogą osiągnąć duże rozmiary. Powolna, ale zawsze kończy się z postępem rozwoju choroby właściwego dla pacjentów w wieku powyżej 30 lat.

Kiedy anaplastic chondrosarcoma (częściej u młodych dorosłych), czas trwania objawów nie przekracza 1-3 miesięcy.

Chrzęstniakomięsak ma skłonność do nawrotów. Głównym objawem klinicznym choroby są ból, obrzęk. Ból stałość obserwuje stopniowy wzrost natężenia.

Zwiększenie wielkości obrzęku często idzie na miesiąc, często przez wiele lat, szczególnie na wtórnym chrzęstniakomięsaka. Inne objawy miejscowe chrzęstniakomięsaka, takie jak rozszerzenie żyły odpiszczelowej, lokalny wzrost temperatury, a także zaburzenia z pobliskiego stawu, wyrażona znacznie mniejsza niż w kostniakomięsak lub nieobecny. Badania laboratoryjne nie wykazały cechy chrzęstniakomięsaka.

Rentegnologicheski chrzęstniakomięsak charakteryzuje się centralnie lub mimośrodowo położonej zniszczenia osteolitycznej sercu natury, często bardzo duża, niewyraźne kontury i brak strefy rozsianego. Charakteryzuje obszary zwapnienia w projekcji koncentrują niszczenia kości.

Kiedy ekscentryczny lokalizacja guza, lub poprzez zwiększenie rozmiaru chrzęstniakomięsaka centrum, tam jest przerzedzenie, obrzęk i niszczenie warstwy korowej składnika ekstraossalnogo Manifestacja z guza z obszarów zwapnienia. Visor Kodmena nietypowe. Możliwe warstwowe i frędzlami okostnej warstwy. Odróżnić centralną chrzęstniakomięsak (od wewnętrznej kości departamentów) i obwodowego (z warstw powierzchniowych kości rośnie do okolic tkanek miękkich).

Wraz z rozwojem obwodowej typu chrzęstniakomięsak ekstraossalnogo kości mogą być nieco zmienione, podczas gdy na sąsiednich tkanek miękkich określa dodatkowe edukacji. Często tło z tkanek miękkich cieni zwapnień są kieszenie, które są wykrywane przez tomografii komputerowej ciągły, co jest charakterystyczną cechą tego nowotworu.

Patologiczne diagnoza chondrosarcomas, zazwyczaj wyrażona w zaawansowanych przypadkach i zwykle nie jest trudne. Jednakże, tkance nowotworowej inny stopień anaplasia. Innym chondrosarcoma cechą charakteryzującą wyłącznie z tego nowotworu jest zdolność do kiełkowania w żyłach szczelinowych i nadal światło żylnych wzrostu, zazwyczaj głównego naczynia. Definiowanie funkcję diagnostyczną chrzęstnej rodzaju nowotworu jest pośrednia substancji, ilość i jakość, które różnią się znacznie.

Wymowa polimorfizm komórek atypowych figur mitotycznych w chondroid charakter śródmiąższowego substancji z obszarów martwicy i transformacji myxomatous nie powoduje trudności w diagnozie.

Biopsja guza powinno być prowadzone tak, że zmiana z kanałem biopsji ran w trakcie pracy zostało w całości w zdrowe tkanki bez otwierania ranę nie wysiewu komórek nowotworowych.

Opisywany jako niezróżnicowanej mezenchymalnych i tworzy handrosarkomy występujące bardziej złośliwe, a także jasne-forma chrzęstniakomięsaka jest zbliżony strukturą do chrzęstniak. Najbardziej charakterystycznym elementem histologii jest rodzajem “lekkich” komórek zawierających włączenia glikogenu i wielojądrowe komórek olbrzymich.

Leczenie

Głównym leczenia chondrosarcomas oznacza rodnik chirurgicznego usunięcia guza w zdrowej tkance.

Jest niezwykle ważne, chirurgia ablastichnost – usuwanie kości i tkanek miękkich guz w jednym kawałku z marginesem otaczającej zdrowej tkanki, aby uniknąć komórek nowotworowych w ranie.

W przypadku braku w dużej części miękkiej tkanki resekcji guza wykazuje stawowej końce kości długich lub całkowite usunięcie tej wady z endoprotezy.

Dzięki lokalizacji w łopatki i miednicy – między łopatkami-klatki piersiowej i jamy brzusznej mezhpodvzdoshno resekcja, odpowiednio.

Dzięki dużej ilości guza – amputacja (disarticulation). Rokowanie po radykalnej operacji dla chrzęstniakomięsaka jest korzystne. Jednak usunięcie nowotworu jest to technicznie możliwe w niektórych swoich lokalizacjach, takich jak kości, kręgosłupa.

Radioterapia chondrosarcomas daje tylko tymczasowy, paliatywnej (uśmierzające ból) efekt. Chemioterapia nie jest używana z chrzęstniakomięsaka.

Wyniki leczenia i losy pacjentów z chrzęstniakomięsaka są bezpośrednio skorelowane ze stopniem złośliwości guza.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s