Chondroma

Chondroma – rzadko występuje samotny łagodny chrzęstnoszkieletowe guza, który jest źródłem neobyzvestvivshiysya wzrostu w procesie kostnienia szkieletu części chrząstki lub części pozamacicznej embrionalnej tkanki chrzęstnej w kościach, że nie przechodzą do etapu tworzenia tkanki chrzęstnej (obojczyk, itp.).

Multiple chondroma rozwijać wtórnie u pacjentów z wrodzoną dysplazji procesu – Wiele chondralloplasia (choroba ollier za).

Chondroma najczęściej zlokalizowane w kości dłoni i stóp, co najmniej w przynasadowych regionach kości długich, kości płaskich.

Dla większości z chondromas bezobjawowych. Może to być mylące dla nawracającego bólu bóle w pobliskim stawie, być może długo bezobjawowy, w których pierwszym objawem choroby złamania patologicznego.

Znak transformacji nowotworowej choroby ollier jest skupienie rozpoczął swój wzrost, a guz transformacja może odbywać się równocześnie w kilku chondrodystrophy ogniska.

Chondroma może ozlokachestvlyatsya tworząc wtórne chondrosarcomas, które zwykle występuje w płaskich kości, bliższego końca kości udowej i bardzo rzadkie – w kościach dłoni i stóp.

Rentgenowskiego – osteolityczny ostrości zniszczenia, rozdzielone niezmienionych części kości rozsiane obszaru. Charakteryzuje obszary zwapnienia. Zmiany osteolityczne mogą mieć centralną lokalizację (enchondroma) lub ekscentryczny kompozycji (ecchondroma). Dynamiki w długoterminowej obserwacji możliwe przerzedzenie kory i wzdęcia bez zerwania.

Patologicznych złamań w chrzęstniaka zazwyczaj leczy.

Rażąco chondroma są dobrze zawężonej zaokrąglone guz. Mikroskopowe tkanki chrzęstniak jest blisko typu dojrzałej chrząstki szklistej. Od normalnego chrząstki szklistej chondroma innym układzie losowym komórek. Chondroma włóknistej chrząstki są niezwykle rzadkie.

Leczenie

Leczenie zabiegu sam – regionalnym lub mniej segmentowa resekcja kości z defektem autologicznych lub alloplastyka. Operacja może być rodnik ablastichnoy, które jest często takie guza jest już wtórne chrzęstniakomięsak.

Rokowanie jest korzystne, ale nie radykalne usunięcie z tendencją do nawrotów i nowotworzenia, z wyjątkiem pędzli enhondrom że praktycznie nie występował.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s