Scyntygrafia kości

Bone skanowania – procedura, która pomaga znaleźć przyczynę bólu pleców. Ponadto, jest on przypisany do znalezienia zmian w kości, raka, który rozprzestrzenił się na zakażenia kości i kości lub obrażeń. Bone skanowania mogą często znaleźć problem znacznie wcześniej niż z konwencjonalnych X-ray.

Aby wykonać skanowanie kości, w żyły łokciowej wstrzykuje substancję radioaktywną. Substancja, nazywana radioaktywne tracer przechodzi przez krwiobiegu i do kości. Proces ten trwa kilka godzin. Następnie specjalna kamera robi zdjęcia wskaźnika w kościach. Wiele kości, które absorbują mniej wskaźnik lub nie przesiąknie pojawiają się na ekranie jako ciemne lub “zimnych” miejscach. To pokazuje brak dopływu krwi do kości tej witryny lub jakikolwiek rodzaj nowotworu.

Parcele szybkie wchłanianie, które pochłaniają więcej niż wskaźnik, zdjęcia wyświetlane jako jasne lub “gorących punktów”. Hot spoty mogą wskazywać na problemy, takie jak artretyzm, nowotwór, infekcja lub złamań.

Dlaczego skanowanie szkieletu?

Aby znaleźć raka kości lub w celu określenia, czy rozłożone na raka z przerzutami do kości, innych narządów (płuca, piersi, nerki, tarczycy, gruczołu krokowego).

W celu zdiagnozowania przyczyny lub lokalizacja niewyjaśnione bóle kości, takie jak utrzymujący się ból w dolnej części pleców. Ponadto, podczas badania kości mogą być wyposażone w pierwszej kolejności w celu określenia lokalizacji na zaburzenia kości w złożonych struktur kostnych jak stóp lub kręgosłupa. Dalsze badania mogą być wykonane za pomocą tomografii komputerowej lub tomografii rezonansu magnetycznego .

Aby pomóc w diagnozowaniu złamań kości, takich jak pęknięcia lub złamania biodra stres, który jest słabo widoczny na zdjęciu rentgenowskim.

Aby znaleźć zmian w kości wywołane zakażeniem lub innych chorób, takich jak choroba Pageta.

Chcesz otrzymywać informacje od szpitali prowadzących? Skontaktuj się z nami !

Jak przygotować się do badania kości?
Przed dokonaniem skanowania kości, należy poinformować lekarza, że:

Jesteś w ciąży.

Karmisz piersią. Musisz karmić dziecko z mieszaniną 1 lub 2 dni po skanowania (mleka i wyrzucić) tak długo, jak znacznik promieniotwórczy nie będą wyświetlane przez organizm.

W ciągu ostatnich 4 dni przed wykonaniem skanowania rentgenowskiego, używając materiału kontrast baru (baru lewatywa) lub jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające bizmut (np. Pepto-Bismol). Bar i bizmut mogą mieć wpływ na wynik postępowania.

Najprawdopodobniej trzeba będzie trochę zmniejszyć spożycie płynów 4 godziny przed zabiegiem, bo zostaniesz poproszony, aby pić dużo płynów po nałożeniu radioaktywnego znacznika. Musisz natychmiast opróżnić pęcherz przed skanowaniem. Możesz także trzeba czekać 1-3 godziny po wskaźnik zostanie oddany przed scyntygrafia kości zostaną sfinalizowane.

Jak działa skanowanie kości
Bone skanowania jest zazwyczaj bezbolesna, oprócz zastrzyku radioaktywnego znacznika, w którym poczujesz się trochę przeszywający ból od igły, a nie czujesz nic. Ponadto, może być trudno leżeć podczas skanowania.

Zagrożenia
Reakcje alergiczne na radioaktywnego znacznika są rzadkie. Twoje ciało będzie pozbyć się większości substancji wskaźnikowej w moczu lub stolca w ciągu dnia. Natychmiast spłukiwania toalety po jelita lub pęcherza i dokładnie umyć ręce mydłem i wodą. Ilość substancji promieniotwórczych jest tak mała, że dla innych osób, które łączą się ze sobą po operacji, nie ma ryzyka .

Możesz czuć się trochę bolesny obrzęk w miejscu wstrzyknięcia. Objawy te mogą być usunięte za pomocą wilgotnej, okład ciepły na ramieniu.

Niemniej jednak, istnieje zawsze ryzyko uszkodzenia komórek lub tkanek z tym, że były one wystawione na promieniowanie, w tym nawet tak niskiego poziomu promieniowania jest skanowanie ciała.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s