Rodzaje badań kości

Rentgenowski
X-ray pozwala nam zobaczyć kostnienia kości i tkanek miękkich w organizmie człowieka. To pokazuje nieprawidłowości w kościach:

ubytki w kościach (torbiele, guzy, geodezyjnych zwyrodnieniowa stawów)

Fusion złamań kości,

uszczelnienie lub stwardnienie kości (nowotwory, kość z podchrząstkowych seal artrozy)

zwapnienie kości (stwardnienie okostnej z kości zapalenie okostnej, kalusa w narastać złamań, osteofity (“ostrogi”) w kręgu z choroby zwyrodnieniowej stawów).

X-ray pokazuje ukryte objawy – zmniejszenie przestrzeni między odcinków kości (kompresja z choroby zwyrodnieniowej stawów, zniszczeniem dysku w kręgosłupie patologii).

Rentgenowskie pokazują również skostnienia ścięgien, ścięgien, kostniak, zwapnienie tkanek miękkich. Dynamiczne rentgenowskie pozwala zobaczyć ogólne zachowanie połączenia we wspólnym amplitudy i utraty równoległości powierzchni stawowych, takich jak, na przykład, z przemieszczeniem.

Radiografia z śródstawowym wstrzykiwań (Artrografia) sprawia, że jama śródstawowe nieprzejrzysty, widoczne są pęknięcia, uszkodzenia chrząstki stawowej do struktur stawowych, takich jak uszkodzenie dysku łąkotki lub wiązadeł.

Chcesz otrzymywać informacje od szpitali prowadzących? Skontaktuj się z nami !

Scyntygrafia
Scyntygrafia – jest bezbolesny test, który trwa około dwóch i pół godziny. Wtryskuje się z substancją radioaktywną, że specjalnie dołączonym do kości rozwijającego. Narażenie na działanie substancji jest rejestrowane kamerą wideo, poziom promieniowania w badaniu można uznać za nieistotny.

Hyperfixation Strefy wskazują aktywną i niedawne uszkodzenie takich jak złamania, zapalenia okostnej i guza kości, infekcje i stany zapalne.

Scyntygrafia kości
Skanowanie – jest bezbolesne badanie trwa około 20 minut. Jest to specjalny proces radiologiczne, które łączy rentgenowskie i komputer. Skanowanie kości pozwala na bardzo precyzyjne slice osiowe badanie określonym obszarze. Badanie może być połączona z zastrzyków dożylnych lub wewnątrz-stawowe.

Jednak skanowanie może być tylko wtórne badanie kości, bo nie daje pogląd na całym ciele, a niektóre patologiczne trudno rozpoznawalny.

MRI
Rezonans magnetyczny – to także bezbolesny zabieg, który trwa około 50 minut. Zasada MRI – wykrywania fal elektromagnetycznych wywodzącymi się z kilku atomów w organizmie człowieka. Sygnał otrzymany przez komputer odtwarza obraz i odzwierciedla intensywność sygnału. Badanie to bez promieniowania, w którym pacjent jest zobowiązany do pozostania całkowicie jeszcze co 5 minut, to ile czasu potrzeba, aby zrobić zdjęcie.

Z możliwości MRI więcej uczyć niż skanowanie, jak w obrazach MRI wykonane w 3D, ale jest to zwykle mniej skuteczne uszkodzeń kości.

Ultrasonografia
Ultrasonograficzne – badanie za pomocą ultradźwięków, który odbija się od ciała w różny sposób w zależności od wykrytej struktury (chrząstki, kości, mięśnie i ciekłe). Promieniowanie nie jest używana. Wszystkie badanie trwa około 15 minut.
USG daje dość dokładny obraz miękkich części ciała (ścięgna, wysięk, krwiaki).

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s