Raka kości

Rak kości – to jeden z najbardziej powszechnych rodzajów raka. Pacjenta z rakiem kości można przez długie lata się dobrze i nie są świadomi obecności choroby. Zwykle pierwszym objawem choroby i pragnienie, aby szukać profesjonalnej pomocy w przygotowaniu regularne ból. Gdy kości guz raka może rozwijać i twarde tkanki i mięśni w pobliżu stawów i kości.
Przyczyny

Zazwyczaj przyczyną nowotworu nie można zidentyfikować. Mimo to, eksperci twierdzą, że choroba nowotworowa kości koreluje z pewnymi czynnikami ryzyka. Jednocześnie, wielu ludzi, którzy cierpią z powodu raka kości, nie spotkał żadnego z czynników ryzyka, więc poszukiwanie przyczyn choroby ciągle dzieje.

Istnieje kilka zaburzeń genetycznych, które przyczyniają się do rozwoju dziedzicznych form guzów kości. Określić obecność specyficznych mutacji może być za pomocą testu genetycznego.

Ale w większości przypadków nie wymagają naruszenia DNA i są uważane konsekwencją mutacji nabytych przez ludzki organizm do życia. Przyczyny takich mutacji są rakotwórcze i promieniowanie jonizujące.

Objawy

Obraz kliniczny raka kości są trzy głównym objawem – to ból w danym obszarze, obecność w tym regionie, nowotworów złośliwych tkanki oraz rozbicie dotkniętych kończyn.

Ból jest jednym z pierwszych objawów guzów kości. Prawie nigdy kość onkologii rozwija bez objawów bólowych. We wczesnych stadiach choroby ból nie jest tak silny, czasami pojawia się nagle i szybko zamiera, a zatem nie można zignorować ją. Ale z czasem, ból szybko lokalizowane i często zaczynają przeszkadzać pacjentowi. Poza tym ból nie ustępuje nawet po odpoczynku lub pozycji nieruchomej rannych kończyny. Zazwyczaj ból przeszkadza ludziom w nocy.

Z biegiem czasu, rozwijać następujące objawy raka kości – jest nadwyrężania konturów lub strefy w miejscu guza, istnieje ryzyko powstawania obrzęków tkanek miękkich. W procesie uczucie uszkodzone miejsce jest przeznaczone nowotworu złośliwego tkanki, która pozostaje nieruchoma w stosunku do otaczających tkanek miękkich.

Guz, który objawia się w procesie badania palpacyjnego, nie jest już uznawany za wczesnym objawem raka kości. Mówi rozprzestrzeniania guza do sąsiednich tkanek miękkich. Jeśli silny rozrost guza na jej skórze bladej i cienkie, przez niego prześwituje wzoru żył.

Gdy guz jest położony na krawędzi kości długich, stosunkowo szybkie przemieszczanie jest powstawanie trudności odpowiednie łączone i zanik mięśni. Guzy w środku kości w zaniedbanych chorób może zakłócić funkcjonowanie stawów.

Diagnostyka

Diagnozowanie pełny obraz choroby jest kluczem do sukcesu dalszego leczenia, w związku z tym, jasny opis przejawów rozwoju raka kości pomaga lekarzowi na ustalenie związku przyczynowego czynników choroby. Początkowo, gdy pacjent jest przypisany do dokładne badania i testy krwi. W celu określenia kształtu guza pacjenta skierowana jest do rentgenowskim. W diagnostyce kości fok w pacjenta zdjęć jest przypisany dodatkowy egzamin. MRI i tomografia komputerowa pomagają dokładnie zbadać właśnie nowotwór kości i stan guza tkanki otaczającej do niego.

Leczenie

Zabieg chirurgiczny w przebiegu choroby, promieniowanie i chemioterapia są główne sposoby zwalczania raka kości i wykorzystywane zarówno indywidualnie, jak i równolegle.

Operacja polega na usunięciu guza, tj. kości odbywa się amputacji. Zabrania się opuścić uszkodzone obszary, ponieważ są one po operacji będzie się rozwijać. Usuwa także szczególna część otaczającej tkanki, nerwy i naczynia krwionośne. W większości amputacji częścią przywróceniu pomocą cementu kostnego lub metalowe implanty w przypadku usuwania dużej części.

Chemioterapii w leczeniu raka kości zazwyczaj wyznacza eksperta onkologa. On wybiera najbardziej efektywne i bezpieczne dawki leków dożylnie i przyczynić się do ucisku aktywności komórek nowotworowych raka kości. Chemioterapia wywołuje pozytywne rezultaty zarówno przed jak i po zabiegu. W jego organizacji po operacji zabija pozostałych komórek raka.

Radioterapia obejmuje zniszczenie komórek nowotworowych za pomocą promieni rentgenowskich, które są wprowadzane do organizmu pacjenta, w małych dawkach, w celu zminimalizowania niekorzystnego wpływu.

Należy zauważyć, że w ostatnich latach zwiększyło przeżywalność pacjentów z rakiem kości. Stało się to dzięki odkryciom w dziedzinie radioterapii, aktywny rozwój nowych technologii i metod leczenia raka. Przewidywanie raka kości w przypadku prawidłowego leczenia pozostają korzystne.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s