Rak kości: objawy i leczenie

Rak kości jest rzadką chorobą. Najczęściej występuje u dzieci i młodzieży. Dorośli i osoby w podeszłym wieku cierpi z powodu tej choroby jest bardzo rzadkie: zazwyczaj tak zwane wtórne onkologii – przerzuty związane z rozprzestrzenianiem się komórek nowotworowych z innych narządów. Podstawowym Oncology – guz, który tworzy się bezpośrednio do kości.

Przed rozpoczęciem leczenia raka kości, należy określić rodzaj raka. Niezłośliwy nowotwór rozwija się dość powoli, zdrowe kości stopniowo otacza zanieczyszczoną jego szmatką. Rak rozwija się szybko i ma wpływ na wszystkie obszary kości. Nowotwór ten ma postrzępione.

Onkologia tego typu jest dość łatwy do zidentyfikowania. Objawy raka kości na wczesnych etapach m.in. umiarkowanego do ciężkiego bólu. Zwykle pacjenci leczeni tym problemem do lekarza, który wykrywa obecność guza. Ból może być stały i regularny, nudne i głupie. Objawy choroby obejmuje także obrzęk stawów i kończyn, ograniczenie ruchu, złamania, nawet dla małych uderzeń i upadków. W przypadku soli wapnia do krwiobiegu (giprekaltsemiya), chora na raka kości objawia więcej objawów: bóle brzucha i nudności. Oncology na późnym etapie charakteryzuje się gorączką i utratą wagi.

Istnieje kilka typów raka kości:

osteosarcoma (najczęstszą formą nowotworu, agresywne – czasem rozprzestrzenia się do płuc, może być zdiagnozowana, gdy zobaczył na x-ray zmian strukturalnych w kości);
chondrosarcoma (ten typ raka może rozprzestrzeniać się bardzo szybko, jak również powolne, guz może dawać przerzuty do płuc i węzłów chłonnych);
struniak (rzadki typ nowotworu, jego lokalizacja – górnej i dolnej części kręgosłupa).

Najpierw trzeba do diagnozowania raka kości, i po rozpoczęciu jego leczenia. Lekarz musi zobaczyć cały obraz choroby, więc dokładny opis objawów może pomóc znaleźć przyczynę onkologii specjalistycznej. Pierwszy etap diagnostyki – pełne badanie lekarskie, w tym badania krwi. W celu określenia rodzaju, kształtu i wielkości guza, następnym krokiem jest potrzebne – badanie rentgenowskie. Jeśli zdjęcie przedstawia kość uszczelnienia i tkanek otaczających, konieczne jest przeprowadzenie bardziej szczegółowych badań. Zazwyczaj pacjent jest pokazany w trakcie MRI (rezonans magnetyczny) i CT (tomografia komputerowa).

W leczeniu raka kości mogą być również skuteczne radioterapii , chemioterapii i chirurgii. Stosowanie tych metod może być w jednym lub w agregacie. Technika chirurgiczna polega na usunięciu uszkodzonej części kości i otaczających tkanek, naczyń krwionośnych i nerwów. Amputowano część kości jest zmniejszony za pomocą specjalnego cementu lub metalowych implantów (w zależności od wielkości zdalnej). Gdy dożylnie podaje się pacjentowi leków stosowanych w chemioterapii, które hamują wzrost komórek. Stosowanie miejscowych leków przed i po zabiegu. Radioterapia – leczenie zaprojektowany przez promieni rentgenowskich, które zabijają komórki nowotworowe w określonym obszarze.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s