Rak kości i nowotworów szpiku kostnego, przerzutów raka piersi, nudności i wymioty, ból.

Najczęstszym typem raka kości jest w rankingu szpiczaka mnogiego. Jego udział spada o 40% znanych przypadków. Nowotwór ten przede wszystkim ma wpływ na komórki szpiku kostnego, a następnie tkanki kostnej. Najczęściej guz rośnie w płaskich kości: żeber, czaszki i miednicy i kręgosłupa. Ta choroba dotyka osób w wieku.

Około 33% wszystkich przypadków występuje u osteogenicznych mięsaki, które są pierwotne nowotwory kości. Lokalizacja guza – kości nogi w kolanie i kości ramienia. Mięsak Ewinga jest utworzony w kości udowej i miednicy. Oba rodzaje mięsaków występują w okresie dojrzewania i dorosłości, częściej u chłopców niż u dziewcząt. Rak i guz kości szpiku

Guz Chrząstka, zlokalizowane w górnej części ramion, nóg i na pniu, tworzy głównie w średnim wieku ludzi i zwanych chondrosarcoma. Jest bardziej podatne na męskiej części populacji. Według częstości występowania chrzęstniakomięsaka jest 3 – 13% całkowitej przypadkach.

Najrzadsze – włóknista histiocytoma. To wpływa na dłonie i stopy w okolicy stawu kolanowego. Od włóknistego histiocytoma poniesionej przez mężczyzn, jak i kobiet w średnim wieku.

Objawy

Pierwotny i wtórny złośliwy nowotwór kości powodujące ból, który jest przede wszystkim i oczywiste objawem choroby. Jest to zazwyczaj głęboko w ciągłym bólu, bóle, które nie wymagają aktywności fizycznej lub pracy. Często, nieustępliwy ból może powodować bezsenność, i choć nie koniecznie powiedzieć bolesną raka kości, w przypadku takich objawów, należy skontaktować się z lekarzem w celu zdiagnozowania ich przyczyny. Przerzuty w bólu piersi, nudności i wymioty.

Wśród innych objawów raka kości są: kruchość kości, obrzęk stawów i kończyn w ogóle. Na pewnym etapie choroby, nawet po niewielkim spadku może złamać kość. Często u pacjentów z nowotworami złośliwymi kości czuć ból brzucha, nudności, zawroty głowy, mogą wystąpić wymioty i zamieszanie. Ma to miejsce, gdy guz powoduje wyjście wapnia we krwi, tak że pacjenci mają hiperkalcemii. Często obserwuje się dla wtórnego raka kości.

Leczenie pierwotnych złośliwych guzów kości

Najczęstszym sposobem radzenia sobie z pierwotnym rakiem kości – chirurgia. Wcześniej, w trakcie operacji usuwane jest nie tylko chorą tkankę, ale także kończyny górnej. Obecnie, istnieją technologie w celu usunięcia raka i zastąpić je implantu. Do wytwarzania implantu może być stosowany kości zwłok, metalu, lub z tworzywa sztucznego. Zastosowanie implantu został nazwany zabiegach oszczędzających. Jeśli pacjent jest na tyle silny, aby poddać się operacji, propagacja nowotworu przez jeden lub dwa małe obszary oświetlenia, ale także usuwa chirurga.

W niektórych sytuacjach z radioterapii wymaga operacji. Radioterapia nie są stosowane w leczeniu kostniakomięsak, gdy już przeprowadzono operację. Jednakże, gdy operacja nie może być wykonana, zamiast niego w celu zwalczania chorób za pomocą promieniowania.

Bardzo wrażliwe na radioterapię mięsak Ewinga, jednak napromieniowanie prowadzi się po chemioterapii i konsolidacji przed zabiegiem. W leczeniu chrzęstniakomięsaka również odwołać się do radioterapii po zabiegu. Jest to konieczne, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby, w szczególności, jeśli z jakiegoś powodu nie udało się wyodrębnić guza całkowicie.

Chemioterapia jest szeroko stosowany w pierwotnym rakiem kości. Przede wszystkim jest to wykonywane w celu wytworzenia wzmocnionej odpowiedzi immunologicznej organizmu po operacji. W niektórych przypadkach, chemioterapia jest konieczne do hamowania i zapobiegania małych przerzutów, które nie są usuwane w czasie operacji. Takie zabiegi i środki zapobiegawcze pomagają zwiększyć procent uzdrowiony z raka. Czasami chemioterapii przeprowadza się przed operacją. W niektórych przypadkach, może to zmniejszyć dużego guza do właściwego rozmiaru dla zabiegach oszczędzających. Pacjenci Ewinga mięsak powszechnie przejść kilka rund chemioterapii, podczas których rozmiar guzów kurczy.
Powrót do strony głównej dichlorooctanu leczenia sodu raka, rzeczywiste przypadki wyzdrowienia.
Zobacz więcej: nowotwory skóry i stadium raka, zaczerwienienie skóry, swędzenie, wysypka plamy
Czytaj więcej na temat raka układu moczowo-płciowego, raka nerki i prostaty
Po chemioterapii, przeprowadziła leczenia operacyjnego lub radioterapii, a czasami połączenie obu.
W chrzęstniakomięsaka chemioterapii nie istotny wpływ.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s