Rak kości

Rak kości jest chyba najbardziej rzadką formą raka. Zagrożone są głównie dzieci i młodzież, jest niezwykle rzadki nowotwór kości osób starszych. U osób dorosłych, utrata kości może wystąpić z powodu złośliwych komórek dotkniętych narządów (płuc, piersi) – tak zwane przerzutami nowotworu. Guzy wynikające bezpośrednio do kości nazywany głównym.

Istnieją dwa rodzaje raka kości:. Łagodne i złośliwe guzy łagodne rosną powoli, a normalne kości otacza ją zdrowej tkanki kostnej. Rak na kości są postrzępione i szybko powiększa się, wpływając na rosnącą część kości.
Objawy raka kości

Ciężkie lub umiarkowane ból występujący na początku choroby, powoduje często ludzi się do lekarza, który, z kolei, wskazują na obecność guza. Ból może być tępy lub głuchy, mogą być stałe lub występują sporadycznie. Inne objawy raka kości – ograniczony ruch i obrzęk kończyn i stawów. Możliwe złamań nawet przy niewielkich spadków. Często są nudności, bóle brzucha spowodowane hiperkalcemią (w czasie, gdy sól wapniowa dotkniętego kości do krwiobiegu). W późniejszych stadiach choroby są inne objawy raka kości – utrata masy ciała i gorączka.

Aby wyróżnić kilka rodzajów nowotworów złośliwych, wśród których znajdują się bardzo agresywne i dość wolno rosnące.

Osteosarcoma – najczęściej z wszystkich rodzajów kości, raka, dość agresywnego (mogą rozprzestrzeniać się do płuc). Występuje u mężczyzn w kościach długich nóg i rąk, bliżej stawów. Diagnoza “Osteosarcoma jest możliwe”, zauważając na x-ray zmian strukturalnych w kości.

Chrzęstniakomięsak – to rodzaj nowotworu kości, które mogą rozwinąć się bardzo powoli i bardzo szybko. Często u osób starszych niż 40 lat. Zazwyczaj zlokalizowane ud i miednicy. Przerzutów tego rodzaju raka kości może rozprzestrzeniać się do węzłów chłonnych i płuc.

Struniak – jeden z najrzadszych typów nowotworów. Występuje głównie u osób powyżej 30 lat, jest zlokalizowane w dolnej i górnej kręgosłupa.
Diagnoza raka kości

Pełny obraz choroby – kluczem do skutecznego leczenia, więc dokładny opis objawów w diagnostyce raka kości może pomóc lekarzowi określić przyczynę choroby. W wczesnej diagnostyce raka kości powinny zostać poddane pełnej badanie lekarskie i badanie krwi. W diagnostyce raka kości, do określenia rodzaju, wielkości i kształtu raka, lekarz daje kierunek x-ray. Jeśli rentgenowskiej wykazały uszczelki (zagęszczanie) tkanki kostnej i otaczających tkankach miękkich, pacjent jest wysyłany do dodatkowej diagnostyce raka kości. CT (tomografia komputerowa) lub MRI (magnetyczny – rezonans) są związane z nowoczesnymi metodami dochodzenia i pozwolić na studia w szczegółach guza kości i tkanek otaczających.
Leczenie raka kości
Leczenie raka kości radioterapii

Przed rozpoczęciem leczenia raka kości, lekarze biorą pod uwagę kilka czynników: rodzaj, agresywność, wielkości i lokalizacji guza i obecność przerzutów.

Surgery, radioterapii lub chemioterapii – te metody radzenia sobie z rakiem kości są skuteczne zarówno indywidualnie, jak i wspólnie.

Leczenie chirurgiczne raka kości polega na usunięciu całego nowotworu, tj. ablacja kości. Nie wolno opuścić zagrożoną strefę lub pozostałe komórki nowotworowe w dalszym ciągu rozwijać. Usunięte, a niektóre z otaczających tkanek, a także części nerwów i naczyń krwionośnych. Amputowane części kości można naprawić za pomocą cementu kostnego w małych pomieszczeniach lub implantów metalowych, jeśli usunąć dużą część kości.

Chemioterapia raka kości jest przypisany do lekarza – onkologa, który będzie podnieść skutecznej i bezpiecznej dawki leków stosowanych w chemioterapii. Są one podawane dożylnie i hamuje funkcje życiowe komórek nowotworu kości. Chemioterapia skuteczne przed zabiegiem, a następnie. W pierwszym przypadku zmniejsza guza, ułatwiając w ten sposób interwencji chirurgicznej, w drugim walki przypadku pozostałych po operacji komórek nowotworowych.

Istotą radioterapii jest zapewnienie, że kierunek promieni X, aby zniszczyć wycięcie nowotworu. Rays wprowadzić organizm w małych dawkach, że skutki uboczne są minimalne.

Muszę powiedzieć, że w ostatnich latach wskaźnik przeżywalności pacjentów z kości (i pacjenci z nowotworami) wzrosła. Pod wieloma względami jest to zasługa nowoczesnych odkryć w dziedzinie radioterapii, szybki rozwój technologii oraz nowe podejścia do leczenia raka. Przewidywanie raka kości z leczenia prawidłowego i terminowego jest korzystne.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s