Rak kości

OPIS. Rak – to ogólny termin, który łączy w sobie więcej niż 100 chorobom charakteryzującym się nieprawidłową i niekontrolowanego wzrostu komórek. Te niezwykłe, szybko dzielące się komórki tworzą masę lub guza. Łagodny guz – masa, która pozostaje w jednym miejscu, nie rozwija w sposób niekontrolowany, nie uderzając zdrową tkankę. Złośliwy guz rośnie w sposób niekontrolowany i oddaje zdrową tkankę. Nieprawidłowe komórki spowodował nowotwory mogą rozprzestrzeniać (przerzutów) po całym organizmie przez krew i limfa (jasny płyn, który kąpie się i chroni wiele komórek w organizmie) i “rozproszenia” dodatkowe lub wtórne nowotwory złośliwe w innych częściach ciała.

Rak kości – nowotwory złośliwe, które mogą powstać w całym systemie szkieletowym. Pomimo faktu, że nowotwory złośliwe kości są drugą najczęstszą formą ciała stałego (zwarta, kompaktowa rośnie) guz, który występuje u dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 20 lat, jest to rzadka choroba: trochę więcej niż 5 przypadków na milion dzieci spotyka się co roku w USA.

Obrzęk, że występuje w kości i tkanki łącznej szkieletu, zwany pierwotny nowotwór kości. Drugą najczęstszą pierwotnych raków kości, które występują u dzieci i młodzieży się kostniakomięsak, która zazwyczaj zaczyna się w mózgu, kości i mięsaka Ewinga, zazwyczaj pochodzi ze szpiku kostnego. Mniej częste nowotwory złośliwe to chrzęstniakomięsak i chłoniaka nieziarniczego kości.

Kostniakomięsak.

Mięsak – nazwa złośliwego guza, który rozwija się z tkanek wspierających lub szkieletowe. Osteosarcoma – najczęstszym nowotworem złośliwym kości – to około 60% wszystkich przypadków. Najczęściej dotyczy osób w wieku od 10 do 25 lat, o najwyższej zachorowalności w wieku od 13 i 18 lat, tj. podczas szybkiego wzrostu kośćca. Osteosarcoma wpływa nieco więcej chłopców niż dziewczynek.

Choroba zazwyczaj występuje w obszarze wzrostu kości w stopie. Połowa Nowotwory te rozwijają się wokół kolana: wiele z nich ma swoje źródło w dolnej części kości udowej (udowej) wokół kolana. Inne wspólne obszary guza zaczął konsekwentnie obejmować Tibii, ramię (blisko barku), górna część ud i miednicy.

Kostniakomięsak kości przechodzi przez żyły krwi, najczęściej w płucach. Ten broni występuje, gdy guz przenika szpik kostny od komórek nowotworowych, a następnie osiedlił. Osteosarcoma – bolesne, zagrażające życiu choroby. To wymaga szybkiego wieloaspektowe leczenie w szpitalu lub ośrodku onkologicznym. Lekarze często może zniszczyć wszystkie objawy choroby przez długi okres czasu. Okresy te nazywane są remisje są obecnie osiągane regularnie.

Mięsak Ewinga.

Mięsak Ewinga stanowi 25% wszystkich kości nowotwory. Około połowa przypadków choroba występuje w wieku pomiędzy 10 i ’20 mi. Prawie 1,5 razy puchar dotyka mężczyzn. Nowotwory powstają w środku kości długich (zwłaszcza górna część nogi kości nóg szpiku, miednicy, łopatki, żebra, kręgosłup, nogi, barku i pleców).

Statystyki wykazały, że 1 na 4 osób z mięsakiem Ewinga występować jako pojedynczy guza. W momencie rozpoznania nowotworu wynosi 90% pacjentów ma więcej ognisk wzrostu guza (nowotworu rozpowszechnianie komórki zwane mikroprzerzutami choroby), które nie zawsze są określone przez nowoczesnych metod diagnostycznych. Rokowanie jest często zależna od stopnia zaawansowania choroby, jeżeli choroba jest związana z mikrometastazirovaniem (nie w postaci dużego guza) jest w czasie diagnozy, szanse na wyleczenie są złe.

Powodu. Powody, dla wszystkich rodzajów raka kości nie są znane. Chociaż szkoda pobliżu dotkniętych kości często przyczyniają się do rozwoju raka, nie ma dowodów, że jakiekolwiek uszkodzenie (uszkodzenie) powoduje obrzęk. Rak kości może wystąpić w kościach, wcześniej poddany radioterapii innych nowotworów.

OZNAKI I OBJAWY Pain -. Najczęstszym objawem raka początkowa kości – może być okresowe lub tępe, silny i długotrwały i zwykle ograniczają się do kości i tkanek otaczających. Po tym następuje obrzęk, a następnie ogrzewano w tym regionie i ciepła mniej. W nocy może zwiększyć niepokój i zakłócać dziecka do łóżka, ale jeśli guz nie zaczęła rosnąć, oznaki i objawy mogą nie być wyświetlane. Jeśli guz powstał w nogę, to dziecko może się potknąć i rzucać. Jeśli ramię jest zaangażowany, mogą istnieć inne trudności związane z funkcji motorycznych.

DIAGNOSTYKA. Dziecko, które narzeka na stały ból w kości lub stawów, powinny udać się do lekarza. Skarg Children bólu stóp czasem nie traktować poważnie, ponieważ rodzice mają skłonność wierzyć, że jest to ból związany z rozwojem dziecka lub zwichnięcie. Jeśli nie jest nowotworem kości, a następnie dokładnie zbadać obszarze zagrożonym zazwyczaj wykazuje szczególną tkliwości lub masę, która może być ciepła w dotyku. Jeśli guz osiąga późniejszym etapie można zobaczyć naczynia krwionośne i mogą pojawić się w trakcie badania palpacyjnego.

Jeśli diagnoza jest wątpliwości, że dziecko może być wysłane do Centrum Onkologii w diagnostyce dzieci z onkologa (lekarza, który specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób nowotworowych w dzieciństwie).

Aby zidentyfikować nowo powstających i dlatego małe guzy badania kości mogą być wykonywane. Badanie to obejmuje dożylne podawanie niewielkich ilości substancji radioaktywnych nieszkodliwe dla określenia lokalizacji nowotworu kości.

Dla określenia nowotworów złośliwych w innych miejscach, takich jak płuca, mogą wymagać AST skanera (komputerowa tomografia osiowa). AST-scan może zapewnić bardzo szczegółowe x-ray badania małych części ciała, które można zobaczyć na ekranie lub na zdjęciu.

Jeżeli rentgenowskie, skany kości oraz inne testy wykazały możliwość występowania nowotworu złośliwego zrobić analizę na biopsję (mała próbka tkanki nowotworowej).

I powikłania. Wybór leczenia raka kości u dzieci zależy od rodzaju, lokalizacji i stadium choroby. Nowotwory złośliwe kości można leczyć operacji, chemioterapii i radioterapii.

Leczenie kostniakomięsak.

Lekarze mogą rozpocząć leczenie od usunięcia całego guza chirurgicznie. Alternatywnie, pierwszy warunek może być poddany chemioterapii, a następnie wykonywania operacji. Jeśli obrzęk rąk lub stóp usuwanie można przeprowadzić rodnik (amputacji) lub w części, jeżeli miejsce nowotworu umożliwia działanie tego typu. Celem tej operacji – usunięcie wszystkich komórek nowotworowych do rozprzestrzenienia się choroby.

Wycięcie – usunięcie tej części kości, w których guz rośnie. Czasami, jeśli guz jest obszerna i można całkowicie usunąć bez zakłócania główne nerwy i naczynia krwionośne, dotknięte segmentu kości (czasami w tym joint) otrzymuje metalową płytkę (lub sztuczny staw) lub wymienić przeszczep kości z banku kostnego. Kostnego nie jest związane z trudnościami w celu określenia zgodności tkankowej, które towarzyszą inne przeszczepy. Niektóre z kości (np. krawędzie) może być usunięty z niewielkim zmniejszeniem funkcji, a zwykle nie wymagają odzysku.

Chemioterapia w trakcie operacji, zwykle prowadzi się w ciągu kilku miesięcy lub lat, w celu zniszczenia wszystkich pozostałych komórek nowotworowych. Leki przeciwnowotworowe są bardzo silne i może zabić zarówno nowotworowych i normalnych komórek. Onkolog należy kontrolować przez chemioterapię, starając się uniknąć uszkodzenia wielu zdrowych komórek.

Jeśli kostniakomięsaka rozprzestrzenia się do płuc, operacja usuwania nowotworów wtórnych zwykle po chemioterapii. Po zabiegu na płucach może być również stosowane do leczenia promieniowaniem.

Prognoza dla dzieci otrzymujących leczenie skojarzone z kostniakomięsak, jeden dobry. Po usunięciu guza pierwotnego i schematów chemioterapii w 50-75% pacjentów, u których nie diagnoza rozprzestrzenienia nowotworu, można założyć, przedłużenie życia bez choroby, przez co najmniej 5 lat. Jeśli dziecko ma ponad 5 lat doświadczających remisji, szanse na wyleczenie są wystarczająco dobre. Dzieci, które otrzymują dodatkowego leczenia z powodu ich powszechnej choroby twarz trudniejszą przyszłość, ale liczba żyjących przez dłuższy czas wzrasta. Wszystkie dzieci otrzymują kompleksowe leczenie, wymagają okresowego nadzoru medycznego i wdrożenie rentgenowskie lub badania kości, aby upewnić się, że choroba się nie powtórzy.

Leczenie mięsaka Ewinga. Lekarze w czasie diagnozy najczęściej znajduje się w przerzutami, mięsak Ewinga, niż kostniakomięsak. U dzieci z mięsakiem Ewinga, napromienianie jest konwencjonalne leczenie nowotworu pierwotnego. Choroba często rozprzestrzenia się do innych kości i płuc, a zatem wymagać dodatkowych radioterapię i chemioterapię.

Celem radioterapii jest skupienie się na guzie wysokiej mocy wiązki promieniowania rentgenowskiego, aby zniszczyć komórki rakowe, ale niewiele uszkodzenia zdrowej tkanki, jak to możliwe, ale rozprzestrzenianie się komórek raka nie można nawet wykryć promieniowanie rentgenowskie, często jest to komórka migracji za pośrednictwem krwi.

Wskaźnik sukcesu w leczeniu mięsaka Ewinga jest zwiększone w następujących przypadkach. Jeśli przerzuty jest ustalana w trakcie diagnostyki i dzieci leczonych chemioterapią i naświetlania, około 50% dzieci z chorobą żyć co najmniej 5 lat. Jeśli guz znajduje się na rękę lub nogę, ale nie w dolnym odcinku kręgosłupa, szanse na skuteczne leczenie i 5-letnich, zwiększa przeżywalność do 80%. Jeśli choroba rozprzestrzenia się w postaci dużego guza, można się spodziewać, że w ciągu 5 lat będzie żył tylko u 20-30% pacjentów.

Długi czas leczenia może być stresujące zarówno dla dziecka i rodziny. Na przykład, chemioterapia może trwać przez okres 2 lat. Rodziny często, że na początku i na końcu chemioterapii jest szczególnie trudne, ponieważ nie wiadomo, jak dziecko może odpowiedzi na leczenie. Wspólnota z rodziną i przyjaciółmi, a także zdrowia i samopomocy organizacje mogą zapewnić wsparcie moralne w tym okresie korekty.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s