Rak kości

Przed opisaniem złośliwe nowotwory kości, należy zauważyć, że określenie “nowotwór” w większości przypadków ma do czynienia z nimi, jak to ma miejsce pochodzenia nowotworów złośliwych skóry lub komórek nabłonka (komórki nabłonka błony śluzowej). Prawdziwe (bez przerzutów) nowotwory układu mięśniowo-szkieletowego są utworzone z komórek kości i chrząstki. Główne nowotwory kości są osteosarcoma, mięsak Ewinga. Nowotwory złośliwe do obszaru anatomicznego są rzadkie i stanowią nie więcej niż dwa procent w strukturze nowotworu padania. Mężczyzna połowa populacji narażona jest choroba kości częściej niż kobiety.

Jeśli chodzi o kostniakomięsak (osteosarcoma), a następnie ta choroba występuje prawie w dowolnym wieku, ale szczyt występowania występuje w okresie od dziesięciu do trzydziestu lat. Maksymalna liczba przypadków obserwowanych pod koniec okresu dojrzewania młodzi ludzie są dwa razy częściej niż dziewczęta. Większość nowotworzenia kości długich, szczególnie kończyn dolnych (nogi, rak kości) w 80%, które mają wpływ na obszar kolana. W dzieciństwie, być może udział w czaszce.

Jeśli chodzi o mięsaka Ewinga, która została otwarta w 1921 roku przez James Ewing, jest jednym z najbardziej złośliwych nowotworów ludzkich. W czasie poszukiwania pomocy medycznej, większość pacjentów ma przerzuty odległe. Ponadto, jest to drugi najczęściej częstość występowania raka u dzieci i stanowi około 15% ogólnej zachorowalności na nowotwory w tej grupie. Mięsak Ewinga rzadko występuje u dzieci poniżej piątego roku życia i osób dorosłych w wieku powyżej trzydziestu.
Anatomia kości

Anatomicznie, kości składa się z kilku działów, które wykonują różne funkcje. Korpus jest trzonu kości korowej, które jest wypełnione w szpiku kostnym. Krawędzie kości są zazwyczaj okrągłe i rozszerzony w celu utworzenia wspólnego związku. Nazywane są nasady. Między nimi a trzonu jest mała płytka, która została nazwana przynasadzie. Jest umieszczony aktywnie dzielące się komórki, powodując wzrost kości. W dzieciństwie i okresie dojrzewania, jest kostnienie przynasad, co prowadzi do zahamowania wzrostu jednostki.
Przyczyny nowotworów do kości

Wymienić dokładnej przyczyny początku i rozwoju złośliwych nowotworów (raka) w tkance kostnej, w tym kości kręgosłupa, to nie jest możliwe, ale w momencie, Science wykazała obecność wielu czynników predysponujących do rozwoju choroby.

Dziedziczenie. Tylko niewielka liczba guzów zidentyfikowano predyspozycje genetyczne, w tym mięsaka kości. U dzieci, ryzyko zachorowania na tę chorobę wzrasta liczba zespołów genetycznie związanych. Wśród nich:

Li-Fraumeni zespół, który jest związany z mutacją genu supresorowego (produkt genu, który zapobiega występowaniu nieprawidłowych komórek) wzrostu guza.

Rotmunda-Thomson syndrome. W tej choroby jest defekt w genie, co zaowocowało znacznym niedoborem wzrostu u dzieci, zaburzenia rozwoju kości i wysypki skórne.

Siatkówczaka. Jest to rzadki złośliwy guz tkanki oczu, które nie mogą być dziedziczne. W tym przypadku, jeżeli metody są stosowane do leczenia radioterapią dzieci zwiększone ryzyko kości gniazd kostniakomięsaka.

Choroby Pageta. Patologia ta jest łagodna, ale istnieje możliwość transformacji nowotworowej (1% przypadków). Choroba charakteryzuje się przede wszystkim dla ludzi od ponad pół wieku. Tkanka kostna, gdy przechodzi ona nieprawidłowe restrukturyzacji, staje się grube i ciężkie, ale bardzo kruche, co prowadzi do częstego występowania złamań.

Ryzyko guzów kości wzrosła wielokrotnie po wystawieniu na działanie promieniowania jonizującego. Być może wpływ na środowisko substancji promieniotwórczych, w szczególności strontu i rad, które mają tendencję do gromadzenia się w kościach lub innej procedury medycznej. Ten ostatni jest stosowany w leczeniu chorych na raka okolicy kości. Szczególnie wysokie ryzyko pod wpływem promieniowania dawki dziecka powyżej 60 Gray.

Przeszczep szpiku kostnego. Istnieją przypadki transformacji złośliwej tkanki kostnego komórek macierzystych ze szpiku kostnego.

Szkoda. Według niektórych źródeł występowania mięsaków narządu ruchu osiąga czterdzieści procent po urazach.

Klasyfikacja guzów kości

Pierwotne nowotwory kości pochodzenia:

Łagodny (kostniak (guz kości), chondroma (guz chrząstki), włókniak (tkanki guza tkanki)).
Złośliwy (osteosarcoma (guz kości), chondrosarcoma (guz chrząstki)).

Pierwotne nowotwory pochodzenia nekostnogo:

Łagodne (naczyniak (nowotworowe naczynia krwionośne), lymphangioma (obrzęk naczyń chłonnych), tłuszczak (guz tkanki tłuszczowej), włókniak (guz tkanki łącznej), nerwiaka (nowotworów tkanki nerwowej)).
Nowotwór (guz Ewinga (szkieletowych) clasmocytoma (nowotwór tkanki limfatycznej), liposarcoma (nowotwór tkanki tłuszczowej), włókniak (nowotwór tkanki łącznej)).

Wtórne nowotwory lub przerzuty.

Powstaje pytanie: jaka jest różnica między łagodnych i złośliwych guzów kości?

Nowotwory łagodne charakteryzują się:

Obecność jasnej granicy pomiędzy chorym i części zdrowej;
powolny wzrost, brak kiełkowania otaczających tkanek;
Prawo location;
powoli podzielenie jednostek nowotworowych komórek, w wyniku powolnego wzrostu, a zatem i postęp;
brak przerzutów i nawrotów;
Możliwość ozlokachestvlyatsya (osteochondromas).

W przypadku nowotworów złośliwych charakteryzujących się:

naciekający wzrost, czyli wzrost do otaczających tkanek;
brak jasnych granic;
aktywny wzrost i namnażanie komórek;
przerzut z fatalnymi konsekwencjami.

Objawy guzów kości. Objawy raka kości

W początkowej fazie rozwoju, większość guzów kości nie mają szczególnych objawów. Objawy choroby mogą pojawić się tylko wtedy, gdy guz osiąga dużą ogniska przechodząc w pobliżu pni nerwowych lub wychodzi z kości do okostnej (cienka warstwa pokrycia kości na zewnątrz, wyposażone w dużą liczbę nerwów i naczyń krwionośnych, co prowadzi utrzymanie funkcji życiowych ciała), które ból manifest.

Pierwszy dyskomfort w niepewności i niepokoju pacjentów sporadycznie. W miarę postępu choroby, stają się one trwałe i obserwuje się, w tym w spoczynku. Nawet w przypadku unieruchomienia (utrwalenie) szyna tynk dotkniętych kończyn, ból nie ustąpi na chwilę. Czasami, ból mogą być różne od miejsca guza naciskiem, to ze względu na rozprzestrzenianie (promieniowanie) przez nerwy. Większość ludzi zaniepokojone nocnego bólu, który dotknął je znacznie.

Łagodne guzy są prawie zawsze bezbolesne. Mogą one wyrażać się jedynie w przypadku, osiągając większe rozmiary, wycisnąć nerwy. Niektóre nowotwory mogą towarzyszyć nadmiernego miejscowego wzrostu śródkostny ciśnieniem. Jednak ból szybko usunięte konwencjonalnych aspirynę, podczas choroby nowotworowej w różnych stadiach raka kości odsetek efekt tylko na czas można korzystać z narkotycznego leku przeciwbólowego (ból).

Są to nowotwory, które towarzyszy skłonność do złamań patologicznych. Twierdził, że rosną razem, prowadzi do samoleczenia.

Należy również zauważyć, że fizykoterapia, zwłaszcza ocieplenia (które mogą być przypisane do potwierdzenia diagnozy raka) znacząco wzrosła ból prowokowania, w dodatku, stymuluje wzrost nowotworu.

Pojawienie się pacjenta z nowotworami kości nie wpływa znacznie. Jeśli łagodne, to nie zmienia. Z małymi dziećmi, nowotwór złośliwy może rozpocząć jak ostrego procesu zapalnego. Tak często umieścić złą diagnozę i leczenie zapalenia szpiku kostnego (ropne uszkodzenie tkanki kostnej). Dobre samopoczucie i wygląd dziecka nie zawsze wykluczyć obecność jego guza, ponieważ niedobór obserwuje się w nich tylko na etapach późnych i bardzo zaawansowane, do których małe dzieci żyją rzadkie.

Skóra i obrzęk zajętego narządu jest inny, który podczas badania palpacyjnego (uczucie) grubości. W przypadku bólu nowotworowego ma najwyraźniej poprzedza zmiany anatomiczne oka w okolicy. Guzy przerzutowe bez pomocy nie można znaleźć.

W obszarze odkształcenia guza (łagodnego) skóra nie ulega zmianie. W złośliwego procesu, skóra jest blada, rozcieńczyć, jej przezroczyste naczynia żylne, dlatego też trzeba spojrzeć z marmuru. W przypadku upadku guza brodawki mogą pojawić się owrzodzenia.

Naruszenie funkcji kończyny zależy głównie od lokalizacji nieprawidłowości. Ograniczenie Mobility jest często wynikiem złamań, które dają ostre pchnięcie Spread (przerzuty) oraz dowód nieuleczalnego guza.
Diagnostyka guzów kości

UAC ( CBC ). Badanie to ujawnia:

wzrost OB (odczyn Biernackiego);
leukocytoza (zwiększona liczba białych krwinek).

Bhakti ( chemia krwi ).

Gdy wzrost guza znacznie zmniejszone stężenia białka w osoczu krwi, a zwłaszcza niektóre jego frakcje:

Kwas sialowy. To określone substancje, które pozwalają na wysoki stopień prawdopodobieństwa dla potwierdzenia lub wykluczenia nowotworu w kości. Ich poziom wzrasta dla każdego procesu zapalnego.
Calcium. Jego stężenie w osoczu wzrasta o dużym zaniku kości.
Fosfatazy alkalicznej. Zawartość obrazu enzymu we krwi występuje w niektórych nowotworach złośliwych.

Diagnoza raka kości

Badanie rentgenowskie . Jest wiodącym metoda diagnozowania chorób układu mięśniowo-szkieletowego. Jednakże, niemowlęta sprawia szczególne problemy, ponieważ w większości w okresie wzrostu chorób kości mają podobną rentgenowski obraz. W związku z tym, że ból jest poprzedzony widocznych zmian w obrazie, konieczne jest w takich przypadkach, zastosowanie bardziej skomplikowane techniki, takie jak CT (tomografia komputerowa) i MRI (rezonans magnetyczny) w celu wizualizacji nacisk około dwóch milimetrów.

Izotop promieniotwórczy diagnoza.

Biopsja. To pozwala na wykonywanie część materiału biologicznego do badania składu komórkowej guzów pod mikroskopem.
Leczenie nowotworów i raka kości

W leczeniu guzów kości jest głównie w leczeniu chirurgicznym. W łagodnych, usunięcie obszaru dotkniętego w prawidłowych tkankach. W złośliwych procesów przedstawiono amputacji. Himiolechenie i naświetlanie nie są praktycznie stosowane ze względu na niską efektywność.
Profilaktyka nowotworów do kości

Wszelkie szczególne środki mające na celu ograniczenie występowania złośliwych kości w tej chwili nie można nazwać. Zalecany do odbycia rocznych badań lekarskich i planuje szukać specjalistycznej pomocy przy pierwszych oznakach choroby.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s