Rak kości

Może dawać przerzuty do kości, wiele rodzajów nowotworów. Niemniej jednak, że rak jest rakiem kości, która występuje głównie w kościach. Rak kości jest mniejszy niż 1% wszystkich przypadków raka.

Rozpoznanie pierwotnego raka kości jest zawsze trudne, ponieważ objawy mogą wystąpić, gdy wiele różnych chorób. W tym samym czasie, szybki dostęp do lekarza daje pacjentowi szansę na czas diagnostyki, leczenia i rokowanie jest dobre.

Kliniczne objawy raka kości
Lekarze zidentyfikować następujące kluczowe objawy, pozwalając podejrzenie raka kości:

Ból w okolicy guza jest najczęstszym objawem raka kości. Ból zazwyczaj nie jest stała, gorsze w nocy, lub gdy obciążenie na kości. Jeśli ból jest spowodowany przez raka, otrzymujących konwencjonalne środki przeciwbólowe prawie żaden z efektu, nawet we wczesnym etapie rozwoju raka.
Obrzęk i obrzęk w obszarze bólu jest szczególnie wyraźny w przypadku raka dotyczy przegubu lub kości obok niego. Często występuje uczucie pełności lub ciężkości w pobliżu guza.
Złamania kości w raku wystąpić nawet w najbardziej zwykłych obciążeń stawów – chodzenie, zginanie kolana, przewracając się na bok w łóżku. Większość ludzi, którzy mają doświadczenie w złamanej raka kości powstały, należy zwrócić uwagę na pojawienie się silnego bólu w kościach w dzień przed lub w dniu złamania.
Typowe objawy utraty wagi, zmęczenie, gorączka, niedokrwistość wynikającej z rakiem kości, są często spotykane w innych postaci raka.

Objawy te mogą występować również w wielu innych chorób. Na przykład, zapalenie stawów może powodować obrzęk w pobliżu stawu. Rozciąganie mięśni i więzadeł towarzyszy ból podobny do bólu raka. Dlatego bardzo ważne jest, jak najszybciej udać się do lekarza, aby mógł ocenić podejrzane objawy i prawidłowej diagnozy.
Masz podobne objawy?

Zostaw swój numer telefonu i zadzwonić do właściwego specjalisty
Kontakt
z ekspertem
Poproś o rozmowę
Online
konsultacja
Zadaj nam pytanie
Dyskutować
Online
Przejdź na forum

Leczenie raka: rak kości i raka pierwotnego przerzutowym

Pierwotnego raka kości, zazwyczaj traktuje chirurgicznie. Guz jest usuwany wraz z przyległymi tkanek, aby upewnić się, że nowotwór nie rozprzestrzenił się na sąsiedniej kości i myshtsy.V w zależności od typu raka kości i jego lokalizacja mogą być wykorzystane chemioterapii lub radioterapii ma zapewnić zniszczenie komórek nowotworowych pozostających w organizmie po zabiegu.

Leczenie przerzutów do kości jest inna. Leczenie zależy wyłącznie od miejsca pierwotnego nowotworu. Na przykład, jeżeli nowotwór jest rakiem prostaty przerzuty do kości chemioterapii będzie skupiona na zniszczenie komórek raka prostaty z przerzutami komórek jak wygląda i zachowuje się dokładnie tak samo jak pierwotne komórki nowotworowe.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s