Rak kości

Rak kości, pierwotne lub wtórne (przerzutowym) rakiem, który ma wpływ na układ kostny ciała. Pierwotne nowotwory złośliwe kości są mięsaki, tj. nowotwory tkanki pochodzenia tkanek, powstają bezpośrednio z kości lub stawów. Guzy przerzutowe rozwijają się z komórek nowotworowych powstałych w innych tkankach i narządach nowotworowych i złowionych w kości lub stawów, zwykle Krwiopochodne (w krwiobiegu).

Rodzaje i częstotliwość mięsaków.
Mięsaki rozwijają się z poddanych transformacji złośliwej komórek tkanki łącznej, która stanowi szkielet. Takie nowotwory obejmują kostniakomięsaka pochodzące ze szpiku chrzęstniakomięsaka komórek – komórek chrząstki, włókniakomięsaka i złośliwych fibrogistiotsitomy – z komórek włóknistej tkanki łącznej, oraz chłoniaka i mięsaka Ewinga kości, szpiku pochodzenia. Składają się one z komórek mięsaka nietypowe wrzecionowate wysokie tempo podziału komórek. Carkomy różnią się od rodzaju wytwarzanego produktu, który, na przykład, wytwarza kostniakomięsaka, mięsaka lub niezmineralizowanej, kości.

Najczęstsze pierwotne nowotwory złośliwe kości są dokładnie osteosarcoma. Ich częstotliwość wynosi około 1:500 000, oraz w Stanach Zjednoczonych każdego roku 450-500 przypadków. Guzy te występują częściej u mężczyzn niż u kobiet, a średni wiek chorych wynosił 18 lat dla mężczyzn i 17 dla kobiet.
Objawy i diagnoza mięsaka kości.
Klasyczne objawy mięsaka są zdefiniowane tak, że jest wolna rosnący guz. Jak bezboleśnie podczas badania palpacyjnego, powoduje tępy ból w nocy i dyskomfortu. Ukryte, niedostrzegalne Początek choroby jest często utrudnione przez wczesnej diagnozy. Diagnoza może być ustanowiony przez X-ray, który wykrywa zmiany w strukturze kostnej do zamknięcia jego zakończeniu (w przynasadzie) i często mięsaka tkanek kości guz sam. Radioizotop skanowania szkieletu, w którym oszacowano wchłanianie substancji promieniotwórczych jest wtryskiwany kości, ujawnia się w tych przypadkach, w aktywny proces tworzenia kości. TK widoczne pogrubiona część zewnętrzna (korowe) warstwy masy kości i tkanek miękkich poza kości. W celu oceny stopnia proliferacji guza, ośrodek do koronarografii – X-ray badania statków z wykorzystaniem barwników. Od osteosarcoma pośrednictwem krwi ostatecznie przerzuty do płuc również przeprowadzenie RTG klatki piersiowej.

Ostateczne rozpoznanie ustala się za pomocą biopsji otwartej lub fine-needle: Badanie mikroskopowe tkanki pobranej wykrywa kształcie wrzeciona mięsakowego komórek wytwarzających non-zmineralizowanej kości.
Leczenie
może wynikać z faktu, że nie mniej niż 83% pacjentów z diagnozą są już wtórnych nowotworów lub przerzutów w innych częściach ciała. Odwrotnie, ból kości i złamania patologiczne mogą być spowodowane w przerzutami do kości, innych nowotworów. Dlatego system wyszukuje nowotworów co najmniej tak ważne, jak identyfikacji lokalnego procesu. Przerzutowe zmiany kostne są często podatne na działanie terapii radiacyjnej. W większości ośrodków onkologicznych po radykalnej operacji jest wykonywana lokalnej chemioterapii zniszczyć mikroprzerzuty, które rozprzestrzeniają się za pośrednictwem krwi. Całkowite usunięcie nowotworu jest osiągnięte przez lokalną amputacji powyżej zmiany, lub (przy użyciu bardziej nowoczesne techniki) o dużej resekcji regionie z nowotworami kości z zachowaniem kończyny. Jest to możliwe tylko w tych przypadkach, gdy guz kości wykrywanych zanim rozprzestrzenił się na obu nerwów i naczyń krwionośnych kończyn. Nowoczesne środki chemioterapii, resekcja przerzutów do płuc i całkowite usunięcie lokalnego nowotworu można zwiększyć liczbę pacjentów, którzy przeżyli co najmniej 5 lat po rozpoznaniu. Od 1974/83, cena w głównych ośrodków onkologicznych wzrosła z 17% do 85%. Ponadto, obecne sposoby podejścia do leczenia wielu pacjentów może uniknąć amputacji. Patrz także raka.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s