Rak kości

Raka kości

Pierwotnego raka kości występuje w tkance kostnej i jest główną formą choroby – mięsaka . Nowotwór złośliwy nowotwór kości mogą wystąpić w różnych tkankach, takich jak mięsień, kość, tłuszczu, włóknisty, oraz naczyń krwionośnych.
Objawy

Jednym z głównych objawów raka kości bólu występującego w samej kości jest wzmacniany w nocy i zazwyczaj zależy od przepływu. Często ból jest odczuwalny w tym samym miejscu, ale to się zdarza, że ​​rozciąga się od biodra lub kręgosłupa. Lokalizacja guza może być bolesne i opuchnięte, oprócz guza wykrywalne. Objawy w późniejszych stadiach choroby raka kości – jest wzrost temperatury o mobilności, wyczerpania fizycznego.
Diagnostyka

W celu potwierdzenia diagnozy raka kości, scyntygrafia kości szkieletu jest przyporządkowana, w którym lekarz otrzymuje bardziej szczegółowe informacje na temat choroby. Ostateczne potwierdzenie choroby nowotworu kości odbywa się za pomocą trepanować biopsji, w których lekarz w znieczuleniu, bierze kawałek tkanki z kości w celu zbadania i określenia typu nowotworu i stopnia zaawansowania choroby. Jednym z zadań związanych z diagnozowaniem – w celu sprawdzenia obecności przerzutów do kręgosłupa i innych narządów.
Rak kości – Rodzaje nowotworów

Osteosarcoma (kostniakomięsak) – najczęstszy pierwotny nowotwór złośliwy kości (rak kości), mające wpływ na kości kończyn górnych i dolnych, a także kości miednicy. Uruchamianie następuje jej wzrost w komórkach kości. W większości przypadków występuje u dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 30 lat, ale czasami osteosarcoma wykryte i osób starszych w wieku 60-70 lat. U mężczyzn, guz jest bardziej powszechne niż u kobiet.

Chrzęstniakomięsak – typ mięsaka, osteosarcoma, który różni się od tego z nowotworowych komórek chrząstki występuje. Chrzęstniakomięsak jest drugim najczęstszym typem choroby kości i rak jest nowotworem złośliwym układu mięśniowo-szkieletowego, tj. wpływa miednicy i kończyn górnych i dolnych, ale w niektórych przypadkach może się zdarzyć, w klatce piersiowej chrząstki, krtani i tchawicy. Często obrzęk występuje u osób starszych niż 20 lat i wzrost indeksu ryzyka od 20 do 75 lat.
Lekarze chrzęstniakomięsak klasyfikacji stopnia wzrostu guza w trakcie szybkiego wzrostu 3 jest przypisany do najwyższego stopnia. Stopy wzrostu ujawnia patologa, badania wycinka tkanki pod mikroskopem guza. Jeśli nowotwór rozwija się powoli, prawdopodobieństwo proliferacji nowotworu jest mała, co w znacznym stopniu wpływa na rokowanie przeżycia. W większości przypadków Chondrosarcomas wykrycia stopnia 1 lub 2.

Złośliwy histiocytoma włókniste (MFH) – zazwyczaj zaczyna się w miękkie tkanki łącznej – wiązadła, ścięgna, a także w tłuszczu i tkanki mięśniowej. W przypadku kości histiocytarny złośliwego włóknistego można szybko hit kości górnych i dolnych, jak również w tkankach wokół stawu kolanowego. Złośliwy histiocytoma włóknisty najczęściej występuje u osób starszych, dzieci rzadko. Ten nowotwór może rozprzestrzeniać się przerzutów do kości w innych narządów, takich jak płuca i węzłów chłonnych.

Włókniak – występuje w większości przypadków w tkankach miękkich, co najmniej – w kościach. Głównie rozpoznano u osób starszych iw średnim wieku wpływa na kości szczęki i kości kończyn górnych i dolnych.

Giant cell tumor kości – ma 2 rodzaje: łagodne, które jest bardziej powszechne, a nowotwór złośliwy. Giant cell tumor jest wykrywany w młodym i średnim wieku, kości guza wpływa na górne i dolne kończyny (najczęściej stawu kolanowego). Po leczeniu, technika chirurgiczna może nawrót kilkakrotnie, w przypadku każdego kolejnego nowego guza celem przechwytywania sąsiednie działy ciała.

Struniak – rodzaj nowotworu, który wpływa na kości podstawy czaszki i kręgosłupa. Występuje u osób starszych niż 30 lat, 2 razy częściej u mężczyzn niż u kobiet. Jego wzrost jest powolny wzrost do sąsiednich narządów do tego nowotworu nie jest typowe. Gdy go usunąć chirurgicznie ewentualnego nawrotu miejscowego, ale tylko w przypadku, gdy usunięcie zostało dokonane nie w pełni.
Nowe metody leczenia chorób raka kości

Obecnie w wielu ośrodkach naukowych i medycznych, szpitale i inne instytucje działają w celu opracowania nowych metod leczenia nowotworów złośliwych chorób kości (rak kości). Wiele badań koncentruje się na łączeniu różnych metod leczenia – chirurgia, promieniowanie i chemioterapia. Jedną z głównych metod leczenia jest izotopy radioterapia 153Sm i 186Re. Testy Opracowano także wykryć zmiany genetyczne badane środki antyangiogenne, przeciwciała do receptorów, insulinopodobny czynnik wzrostu 1 (IGF-1R), co pozwala, aby zablokować aktywność wewnątrzkomórkowych procesów nowotworowej. Ze względu na te zmiany stało się możliwe leczenie obserwacji, co pozwala w leczeniu chorób nowotworowych, w tym raka, chorób kości, nie wpływają na zdrowe tkanki. Na podstawie tej informacji o wadach DNA specjalnego razrabotyvaetsya terapii genowej do naprawy uszkodzeń DNA. Więcej informacji można znaleźć w Zakładzie Doświadczalnym Chemioterapii .

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s