Rak kości

Rak kości – koncepcja, która jest wspólne dla wielu chorób kości. Natychmiast nowotwory obejmują mniej niż 1% wszystkich nowotworów zdiagnozowano.

Należy zauważyć, że większość przerzutów do innych narządów tkanki kostnej. W tym przypadku, lekarze mówić o pojawieniu się wtórnego nowotworu kości. Jedynie w tej sytuacji można jednoznacznie określić podstawową postać choroby.
Epidemiologia

Najczęściej obserwowanymi pierwotne nowotwory złośliwe kości to tylko osteosarcoma. Częstotliwość tego typu nowotworu wynosi około 1:500 000 w Stanach Zjednoczonych każdego roku 400-500 przypadków tej choroby. Guzy te występują częściej u mężczyzn niż u kobiet niż średni wiek chorych wynosi 17 lat dla kobiet i 18 dla mężczyzn.
Etiologia

Przyczyny pierwotnego raka kości nie jest obecnie zdefiniowane. Częstość występowania nowotworów złośliwych, takie praktycznie nie zmieniła się. Wyjątkiem są wtórne guzy związane z przerzutami nowotworów złośliwych występujących w innych narządach. W tym przypadku epidemiologiczny wzór zależy od typu guza pierwotnego.

Należy zauważyć, że rak kości są bardziej podatne męskiej dotyczące wieku 20-30 lat. Czynnikiem ryzyka jest palenie. W większości przypadków choroba dotyka kości nóg w podeszłym wieku często rozwijają raka kości czaszki.
Patogeneza

Pierwotne nowotwory złośliwe kości są mięsaki, które wynikają bezpośrednio z kości lub stawów. Typowo, przerzutowe nowotwory rozwijają się z spadł do kości przez Krwiopochodne komórek, które zostały utworzone w innych narządach i tkankach dotkniętych nowotworem.

Mięsaki rozwijają się z komórek tworzących szkielet tkanki łącznej, które zostały poddane transformacji złośliwej. Dla takich nowotworów są osteosarcoma (kości powstają z komórek), chondrosarcoma (komórki chrząstki) i złośliwych fibrogistiotsitomy włókniakomięsak (włókniste komórki tkanki łącznej) i pochodzenie szpiku kostnego z mięsakiem Ewinga i chłoniaka. Składają się one z komórek mięsaka o nietypowym kształcie wrzeciona, które charakteryzują się wysoką szybkości podziału komórek. Mięsaki jest zróżnicowana w zależności od rodzaju wytwarzanego przez nie (na przykład, wytwarza niezmineralizowanej kostniakomięsaka kości).
Objawy

Bone raka malosimptomatichen, bóle są rzadkie i nie mają wyraźnego lokalizacji. W pewnych przypadkach (zwłaszcza jeśli jest nowotwór znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie tego połączenia) może wzrokowo lub za pomocą badania palpacyjnego określenie zgrubienie, zmiany normalnego konturów kości lub stawów.

Objawy mięsaka kości zależy od faktu, że jest powolnym wzroście guza. Badanie palpacyjne bezbolesne, jest dyskomfort i tępy ból w nocy. Brak wyraźnych objawów we wczesnych stadiach choroby trudno jest zdiagnozować.

Jeżeli pacjent nie zwraca uwagi na powyższe objawy, lub tak zwane leczenie rozpoczyna. “Środki ludowe” (ciepło, stosowanie lodu, kompresji, itp.), choroba postępuje bardzo szybko. Istnieje rosnące występowanie bólu i przykurczów stawów. Ból nie jest już odporny na działanie leków przeciwbólowych bez recepty, badanie dotykowe dotkniętym obszarze staje się bolesne. Na tym etapie, nowotwór zaczyna aktywnie przerzutów do innych narządów, objawy ich porażki.
Prognoza

Kluczem do skutecznego prognozowania raka kości (jak w przypadku innych nowotworów) jest wczesne rozpoznanie choroby. Pojedyncze raka kości (bez przerzutów) nie może być przyczyną śmierci – przeżycia wynosił od 75% do 80%. W większości przypadków powodujących guz osteogenne krytyczny, w tym przypadku śmiertelność wynosi 60%.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s