Przerzuty nowotworowe w kręgosłupie: objawy, leczenie

Jedną z przyczyn bólu pleców – kręgosłupa nowotwory. Może być tak łagodny guz, z którego można się pozbyć, a przerzuty nowotworowe w kręgosłupie lub nowotworów niezależnych. Na szczęście, zjawisko to nie jest bardzo częste, na przykład, nowotwory mózgu są bardziej powszechne. Powoduje to pojawienie się większość nowotworów nie są znane, ale przyjmuje się, że nie są bezpośrednio związane z defektami genetycznymi.

Jak guz rośnie, proces zaangażowane naczynia krwionośne, tkankę rdzenia kręgowego, korzeni nerwowych i tkanki kostnej. Ze względu na wpływ guza objawy są bardzo podobne do innych zespołów zaciskowych, które występują w urazie rdzenia.
Łagodne guzy

Ten typ nowotworu ma niski możliwości przemieszczenia się do innych tkanek i organów ciała, a więc ich ryzyko nie jest tak duża. Ale ten nowotwór łagodny może powodować poważne problemy, ponieważ jest w stanie kompresji naczyń krwionośnych i tkanek. Jednakże, większość z tych nowotworów jest skutecznie leczona, i, w przeciwieństwie do sytuacji, gdy występują przerzuty w kręgosłupie, prognozy i przeżycia znaku.
Остеобластома

Osteoblastoma

Zobaczmy jakie łagodnych nowotworów może wystąpić w kręgosłupie.

Kostniak kostninowy – guz interesującą właściwość rozwijać się na tylnej części kręgosłupa. Najczęściej występuje u osób młodych, w okresie wzrostu. Jest to dość popularny rodzaj guza, co stanowi około 10% wszystkich zdiagnozowanych przypadków nowotworów tkanek kostnych kręgosłupa. Objawia się ból pleców, najczęściej – w nocy. Ten ból dobrze usunięte NLPZ (aspiryna, ibuprofen, itp.). Radiografia powoduje złe sytuacja na to, aby odsłonić guza jest bardzo trudne, w związku z tym, korzystne jest prowadzenie w tomografii komputerowej . Dwie opcje – ciągłe leczenie niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi lub chirurgia. Po zabiegu nawrót występuje bardzo rzadko, a ból zniknie szybko.

Osteoblastoma – w wersji poprzedniej guza, ale o wielkości większej niż 2 cm lokalizacyjny podobne – powrót części kręgu. Jednak w tym przypadku, objawy są bardziej widoczne, jednak często wymagają natychmiastowej interwencji chirurgicznej. Ale gdy osteoblastoma znacznie wyższą częstotliwość nawrotów, to jest około 10%, podczas gdy nie jest nowa guza w tym samym położeniu.

Tętniaka torbiel kości – najczęściej w okolicy szyi, chociaż może pojawić się w innych częściach kręgosłupa. Zwykle wpływa na plecy lub ciało kręgu. Większość tych nowotworów zdiagnozowano u starszych nastolatków. Przejawia się nowotworu ból, aw niektórych przypadkach – Wiele zaburzeń neurologicznych i zaburzeń. Wyeliminowany przez chirurgiczne wycięcie guza przez łyżeczkowanie i obszaru dotkniętego. W niektórych przypadkach, również prowadzi się dekompresję rdzenia kręgowego struktur.

Giant cell tumor – są słabo poznane. Zazwyczaj zlokalizowane w trzonu, w niektórych przypadkach, może być dość agresywne i rozprzestrzeniać się w pobliżu tkanki, chociaż guz za łagodne. Najczęściej występuje u osób w wieku od 20 do 40 lat, pokazują sobie wielki ból i objawy ucisku rdzenia kręgowego. Leczenie jest zazwyczaj chirurgiczne (całkowite usunięcie lub resekcja patologicznych tkanek), a czasami używać przedoperacyjnej promieniowanie i guza embolizacji, co poprawia wyniki leczenia operacyjnego. Ogólnie rzecz biorąc, ta nowotworu wymaga starannego przedoperacyjną podejście ze względu niecałkowitego usunięcia często prowadzi do transformacji nowotworowej.

Ziarniniaka kwasochłonnego – nowotwór łagodny, w którym dochodzi do utraty tkanki kostnej samego. Charakteryzuje się występowaniem zespołów bólowych, widoczne na zdjęciu rentgenowskim, jak przerzedzenie trzonów kręgów. Występuje u osób w każdym wieku, w ten sposób mogą być od siebie niezależne i w połączeniu z uszkodzenia innych tkankach i narządach. Leczenie jest indywidualnie, może być zarówno chirurgiczne i radioterapia.
Nowotwory złośliwe

Gdy brzmi wyraz “kręgosłupa rak kości”, które mają właśnie takie guzy. Leczenie tych regionów jest o wiele trudniejsze.
Метастазы

Przerzuty

Przerzuty – najbardziej popularna. W zasadzie, każdy narząd w przerzutach raka można dostać w kość, ale najczęściej “źródła” – prostaty, tarczycy i piersi, płuc i nerek. W przypadkach, w których spadek przerzutów nowotworu w kręgosłupie , objawy są dość standardowe – nasilenie bólu. Jeśli nowotwór rozwija się w dużym rozmiarze, to jest możliwe, ucisku na rdzeń kręgowy ze wszystkimi konsekwencjami wynikającymi. Ponieważ ten rodzaj nowotworu często utwardzalne, a następnie zadaniem lekarza – zmniejszyć ściskanie neuronalnych struktur i zmniejszenie bólu, który jest używany do chirurgii, radioterapii i chemioterapii.

Szpiczak mnogi – jest najczęstszym rodzajem nowotworu pierwotnego kości, która rozwija się u osób w wieku powyżej 40 lat. W tym guza w niektórych przypadkach aż do pewnego punktu, bez choroby jest ból. Leczenie polega wyłącznie na ustąpienie objawów, ale nie wyleczyć. Aby spowolnić rozwój nowotworu używane chemioterapii.

Osteosarcoma – inny wspólny guz pierwotny. Wpływa głównie ludzi młodych i starszych. Współczesna medycyna poczyniła znaczne postępy w walce z tego typu nowotworów, 5-letnie przeżycie pacjentów wzrosła do 80%.
Przejawiają się w postaci guza?

Należy zauważyć, że objawy w zależności od lokalizacji uszkodzenia, ogólny stan zdrowia i rodzaj nowotworu. Na przykład, przerzuty ból pleców występują niemal natychmiast, i nowotwór rozwija się gwałtownie, gdy guz pierwotny rozwija się o wiele wolniej, a w początkowych etapach nie zawsze pojawiają się.

Ogólnie rzecz biorąc, istnieje kilka głównych typów objawów. Są to:

ból pleców , które mogą być usytuowane w jakimkolwiek miejscu, wzmocniona przez szybko poruszające w pozycji leżącej na plecach, jest “rozlane” w przyrodzie, często “płaci” w kończynach, i ma zdolność do wzrostu, prawie bez leków przeciwbólowych usuwa się;
zaburzenia czucia (najczęściej – w dolnych), które mają tendencję do wzrostu;
Nieprawidłowości silnikowe, w tym osłabienie mięśni, ból w nogach, skurcze mięśni i poważnych naruszeń niektórych narządów wewnętrznych (nietrzymanie moczu i kału, niedowład i paraliż mięśni).

Należy również mieć na uwadze, że z przerzutami nowotworów powrotem Ból może być “mieszane” z bólem w innych narządach. Ma to miejsce na przykład, gdy oba są w przerzutów kręgosłupa i wątroby.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s