Objawy raka kości

Guzy kości klinika definiuje triadę objawów raka kości: ból w obszarze zagrożonym, obecność tej samej tkanki nowotworowej, zaburzenia czynności kończyny.

Ból jest jednym z wczesnych objawów raka kości. Można argumentować, że guz kości bez bólu nie występuje. Na początku choroby, że ma ukryty charakter może pojawić się nagle i szybko zatrzymać, więc pacjent nie daje mu dużą wagę. Ale ból jest zlokalizowany bardzo szybko, są coraz bardziej zaniepokojony pacjent staje się bardziej intensywny, a po unieruchomieniu kończyny lub wakacje nie kończy. Guza kości patologii charakteryzuje bólu nocnego.

Następnie, te objawy raka kości, kontury deformacji kończyn lub części korpusu w nowotworach można rozwijać i obrzęk tkanek miękkich. Podczas wykrywania w obszarze wyznaczonym przez tkanki nowotworowej, która jest w zasadzie nieruchome względem otaczających tkanek miękkich. Czasami pęcznienia jest bardzo bolesne, i temperatura skóry nad nim, że powyższe stanowi podstawę do diagnozowania obecności procesu zapalnego. Obiektywne objawy raka kości są wykrywane w około dwóch do trzech miesięcy od daty bólu. Początkowe tempo wzrostu guzów może być wystarczająco szybko, ale później on samoistnie spowalnia lub zatrzymuje. Guz, który jest określony przez obmacywanie, jest wczesne objawy raka kości, i oznacza przejście z guza na sąsiednie tkanki miękkiej. Przy znacznych ilości nowotworu skóry, który obejmuje go, staje się blada, wytchnienia, wydaje się znaczący wzór żylaków. Rzadko guza rośnie w skórę.

Jeśli guz znajduje się w krańcowych częściach kości, stosunkowo szybko rozwijające odpowiednie przykurczu stawów (ruchy trudności) i zanik mięśni. Lokalizacja guzów w środkowych częściach kości mniej uciążliwy funkcji stawów. Jeśli to nastąpi, to jest tylko w późniejszych stadiach choroby.

Zwykle, rak kości nie kiełkują następnego złącza znajduje. Ten powikłaniem często towarzyszy złamania patologicznego. Znacznie rzadziej objawem raka kości występuje ze względu na rozprzestrzenianie się nowotworu wzdłuż guza kości, lub kiełkowanie więzadeł stawu.

Monitorowanie stanu klinicznego pacjentów może jedynie podejrzewać obecność raka kości. Dla prawidłowej diagnozy konieczne jest odwołanie się do dodatkowych metod badania pacjentów.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s